Wpis z mikrobloga

#rower #szosa #rowerowyrownik

Drodzy!

Nadszedł czas aby zadecydować jak będziemy działać na Równiku od przyszłego roku.
Pojawiły się dwa wiodące pomysły co do sposobu funkcjonowania RR od 2021 roku

Pierwszym z nich jest reset wszystkiego i zaczynanie od zera.

Drugim jest reset tylko statystyk z pozostawieniem celu głównego (czyli objechanie równików wszystkich planet Układu Słonecznego)

Kwestia kwadratów. Tutaj myślę że będziemy jednogłośni, czyli będziemy kontynuować. Zwłaszcza że kwadraty i tak są pobierane ze strony trzeciej. Nie mamy na to wpływu, a pomysł objeżdżania na nowo objechanych już ujebów nie jest... Zbyt mądry.

Dlatego powinniśmy już teraz omówić jak Równik będzie wyglądał od 1 stycznia. Pozwoliłem sobie otagować jako #rowerowyrownik żeby najbardziej zainteresowani widzieli wpis.

Wpis dodaję wcześniej, aby nasi programiści pro bono czyli @kapitantaca oraz @kebab_z_ostrym mięli czas na nanoszenie ewentualnych poprawek. Dobrze byłoby się zdecydować do świąt, żeby chłopaki mieli jasność i żeby im nie zawracać tyłka wtedy. Póki co, z mojego poprzedniego wpisu i z rozmowy z Wami wynika, że większość chciała zrobić reset statystyk ale zostawić główny cel (czyli dodawanie do sumy odległości równików wszystkich planet Układu Słonecznego). Omómy to teraz i miejmy temat z głowy :)

Zapraszam do dyskusji i głosowania. A może ktoś z Was ma jeszcze inny pomysł?

Oczywiście wszystkich z tagów rowerowych a nie równikowych zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy :)

PS. Rozpuście proszę info wśród reszty wykopowych pedalarzy, szkoda spamować i wołać wszystkich dodających do RR w ciągu roku.

Jak powinien wyglądać #rowerowyrownik od 1 stycznia?

  • Zostawiamy jak jest 18.1% (39)
  • Reset wszystkiego 62.3% (134)
  • Reset statystyk z całego roku (bez głównego celu) 19.5% (42)

Oddanych głosów: 215

  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MordimerMadderdin: Głosuję na reset wszystkiego, te cele dla mnie nigdy nie miały jakiegokolwiek znaczenia, nawet nie wiedziałem, że dodajemy do jakiegoś równika układu słonecznego w tym roku ¯\_(ツ)_/¯

Z tego co pamiętam to pomysł zamiany z odejmowania na dodawanie miał na celu przede wszystkim to, aby ominąć problemy z ustawianiem nowych celów, gdy zejdziemy do zera. A żeby nie dodawać w nieskończoność, to był ten pomysł resetu na początku roku,
  • Odpowiedz
Można by też dodawać przewyższenia


@Im_from_alaska: Patrząc na rozbieżności z pomiarem przewyższeń na różnych urządzeniach, to mało dokładna to statystyka. Ten co mierzy telefonem będzie miał ze 2x więcej, a np. garmin łapie ze 40% wyższe wartości niż mój Karoo ( ͠° °) (testowane choćby na wspólnej trasie z @AbaddonLincoln: )
  • Odpowiedz
ja tu siedzę dla fot i historyjek z wypadów. Cele mają drugorzędne znaczenie ;)


@SnikerS89
@Masterczulki: zdecydowanie, sam background równika ma znaczenie drugorzędne. Lubię tu pisać jak jeżdżę i lubię Was jak jeździcie :) I też nie wiedziałem jaki jest cel w tym roku :)

Ale jeśli to ważne dla zachowania racjonalności funkcjonowania tagu, to proponuję w skrypcie dać stopkę - w roku 2021 celem jest xxxx, celujemy
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: tych planet to my chyba nie objedziem tak czy siak (no chyba że Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ja tu też siedzę dla historyjek, fotek i przygód, jakiejś motywacji i fajnie jak mam się czym podzielić, jestem za rocznym dystansem, resetem wszystkiego z Nowym Rokiem
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: Ja bym zrobił reset, zobaczył ile kilometrów było zrobione w tym roku, znalazł jakiś cel mający tyle km i odliczał w dół do niego, raz że będzie porównanie do tego roku, dwa że będzie motywacja jak rok się będzie kończył a będzie blisko celu
  • Odpowiedz