Wpis z mikrobloga

#rower #szosa #rowerowyrownik

Drodzy!

Nadszedł czas aby zadecydować jak będziemy działać na Równiku od przyszłego roku.
Pojawiły się dwa wiodące pomysły co do sposobu funkcjonowania RR od 2021 roku

Pierwszym z nich jest reset wszystkiego i zaczynanie od zera.

Drugim jest reset tylko statystyk z pozostawieniem celu głównego (czyli objechanie równików wszystkich planet Układu Słonecznego)

Kwestia kwadratów. Tutaj myślę że będziemy jednogłośni, czyli będziemy kontynuować. Zwłaszcza że kwadraty i tak są pobierane ze strony trzeciej. Nie mamy na to wpływu, a pomysł objeżdżania na nowo objechanych już ujebów nie jest... Zbyt mądry.

Dlatego powinniśmy już teraz omówić jak Równik będzie wyglądał od 1 stycznia. Pozwoliłem sobie otagować jako #rowerowyrownik żeby najbardziej zainteresowani widzieli wpis.

Wpis dodaję wcześniej, aby nasi programiści pro bono czyli @kapitantaca oraz @kebab_z_ostrym mięli czas na nanoszenie ewentualnych poprawek. Dobrze byłoby się zdecydować do świąt, żeby chłopaki mieli jasność i żeby im nie zawracać tyłka wtedy. Póki co, z mojego poprzedniego wpisu i z rozmowy z Wami wynika, że większość chciała zrobić reset statystyk ale zostawić główny cel (czyli dodawanie do sumy odległości równików wszystkich planet Układu Słonecznego). Omómy to teraz i miejmy temat z głowy :)

Zapraszam do dyskusji i głosowania. A może ktoś z Was ma jeszcze inny pomysł?

Oczywiście wszystkich z tagów rowerowych a nie równikowych zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy :)

PS. Rozpuście proszę info wśród reszty wykopowych pedalarzy, szkoda spamować i wołać wszystkich dodających do RR w ciągu roku.

Jak powinien wyglądać #rowerowyrownik od 1 stycznia?

  • Zostawiamy jak jest 18.1% (39)
  • Reset wszystkiego 62.3% (134)
  • Reset statystyk z całego roku (bez głównego celu) 19.5% (42)

Oddanych głosów: 215

  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@MordimerMadderdin: Właśnie na dniach miałem robić podsumowanie roku, bo od niedzieli mam tydzień wolnego fajnie że zrobiłeś tego posta, co do stravy to nie wiem jak to jest przez api ogarniane, pewnie trzeba wyrobić jakiś klucz do stravovego api - ale to bardziej pytanie do @kebab_z_ostrym bo ja trochę za cienki w uszach jestem jeszcze programistycznie, pozatym on jest autorem obecnego skryptu do dodawania.

Tak przy okazji bo się
  • Odpowiedz
@kapitantaca: Nie renderuje się wspólny. Możliwe że będzie jeszcze jeden post, bo już pojawiło się kilka pomysłów w miarę świeżych, któych nie było w poprzednim poście a który wypadałoby uwzględnić (np. reset coroczny wszystkiego bez konkretnego celu). Mamy chwilę żeby to wszystko przedyskutować.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: @kapitantaca @kebab_z_ostrym Na starym równiku było tak, że można było do skryptu wrzucać linki do jazd ze Stravy np. Ale to już kwestia naszych programistów. Da radę?


Niby da, tylko np. ze Stravą jest taki problem, że oni wymagają logowania do konta, czyli musiałbym przekierować na logowanie do stravy i potem jakby już się zalogował mógłbym do woli pobierać wpisy. Bez logowania niby da się ale szybko
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: jeśli będzie jakiś cel ustalony, to można by było dołożyć wizualną wartość motywującą w postaci pozostałej odległości do osiągnięcia celu chociażby cyfr w nawiasie. Tak wiem, można sobie obliczyć samemu, ale jesteśmy wzrokowcami xD
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: Resetować główny cel co roku, bo to nasze dodawanie kilometrów i tak nic nie zmienia ¯\_(ツ)_/¯. To znaczy niby przybliżamy się do celu, ale nic z tego nie wynika. Jeśli chodzi o statystyki to najlepiej byłoby też je wyzerować 1 stycznia, ale można zostawić sumę przejechanych kilometrów w poprzednich edycjach - tak jak jest to obecnie
  • Odpowiedz