Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 175
Żyjesz sobie w Polsce. Postanawiasz zrobić biznes życia. Bierzesz kredyty i budujesz zamek. Jedyny w swoim rodzaju pewnie na skalę europejską. Fajna atrakcja dla regionu. Nagle gdy budowa jest na półmetku pisowce zauważają że jakiś bogacior buduje sobie zamek. Ale jak to tak #!$%@? ?No nie nie. Sprawdźcie wszystko na pewno coś jest nie tak. Nagle doszukują się że jakaś państwowa instytucja dała zezwolenie na budowę a nie powinna. No i #!$%@? wniosek do sądu. Wstrzymać budowę bo polskie państwo dało zezwolenie na budowę nie zgodnie z prawem xD zamykasz biznes komornik do końca życia. Zamek stoi o 30 lat w ruinie. Krążą legendy że kiedyś mieszkał to król Maciuś pierwszy #bekazpisu

Pobierz karol1213 - Żyjesz sobie w Polsce. Postanawiasz zrobić biznes życia. Bierzesz kredyty...
źródło: comment_1608200644T4A2ogxBJSnE9lE13xAjXE.jpg
  • 158
@xandra:

przedstawiono zarzuty siedmiu osobom

Te 7 osób to tak sobie zatrzymali? (...) zamek powstał nielegalnie, kropka.


Czy Ty widzisz różnicę pomiędzy zatrzymaniem / udowodnieniem winy, a przedstawieniem zarzutów?

Pracą prokuratora jest przedstawianie zarzutów. To oczywiste, będzie on przedstawiał swoją wersję wydarzeń tzn. że doszło do naruszenia prawa. Czy doszło faktycznie - o tym decyduje sąd. Czy był już jakiś wyrok w tej sprawie, czy po prostu xandra wydała wyrok i
@marcaj: Zarzuty mają to do siebie, że to był przekręt od początku a wy tu jakieś fikołki wyczyniacie wymyślając coraz większe bzdury. Powinni go zburzyć w cholerę, i guzik przyznać nie odszkodowanie. Takie jest moje zdanie.

@maver: A rozumiesz to?

30 listopada Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że wojewoda Łukasz Mikołajczyk uznał ważność zgody na budowę tzw. zamku w Stobnicy, choć przeprowadzone postępowanie wykazało, że decyzja starosty obornickiego została wydana
@karol1213: No to przykro... Można było zbudować zamek? Nie. Ja kiedyś musiałem zapłacić zaległy podatek, bo byłem va ryczaucie, a nie mogłem być, bo księgowa niepodumała. Kto zapłacił? Ja
@xandra: > Te 7 osób to tak sobie zatrzymali? A wojewodę wywalili za nic?

Tak.

Aktualne władze polski ludowej mogły tak zrobić, bo przecież nie przyznają sie do pomyłki, oni nigdy nie pomylili sie ani nie zrobili czegoś z pobudek politycznych. A na wojewode mają już kolejnego klakiera. Równie dobrze ta szopka jest po to aby wywalić niechcianych urzędników.
@Piter85: Ja pierdykam, normalnie zaraz padnę ze śmiechu. Ktoś wziął w łapę od inwestora, żeby zbudować coś, co nie powinno powstać w tym miejscu, koniec! Hahaha, jakie dzbany xD
@xandra: Od kiedy zatrzymanie oznacza skazanie? To nie są tożsame terminy.

@Banacek: Dlaczego ktoś ma beknąć za niekompetencję PiSu (to ich wojewoda wydał decyzję). Twoja nagonka jest po to, aby oddalić zarzuty od jedynej słusznej Partii. To nie Partia jest zła tylko ludzie. To już kiedyś grali.
@xandra: cytaty potwierdzają moją tezę: pokaż człowieka znajdzie się paragraf. Jak mówiłem, pokazówka dla dobra gawiedzi. wina i igrzysk dla największych ameb umysłowych. dołączając się do tej tłuszczy rzucającej łajnem w tamtą stronę świadczysz tylko o sobie.
@Piter85: przecież widać, że ta sprawa śmierdzi na kilometr. Pierwsza decyzja pozytywna wydana w 2015, przez 3 lata nic się nie działo i nagle ktoś stwierdza, że budowa jest nielegalna. Wchodzi CBA. Potem wchodzi RDOŚ. Sprawa trafia do sądu i RDOŚ przegrywa, a decyzja o wstrzymaniu budowy jest uchylona. Własny człowiek PiSu (wojewoda) uznaje ważność tej budowy, najwyraźniej nie otrzymał przekazu partyjnego. To jednak nie przeszkadza władzy drążyć dalej, wchodzi prokuratura,
@Rachey: Na pewno nie na zajebiście wielgachnego zamku na sztucznej wyspie.

@babcia_do_orzechow: Nie nudzi ci się to? Ogólnie, wszem i wobec wiadomo, że inwestor naruszył prawo, nie zmienisz tego, zamek powinno się zburzyć nie wypłacając żadnego odszkodowania, bo od początku powstawał niezgodnie z przepisami.

@marcaj: A dla mnie powinno się go zburzyć, a kosztami doprowadzenia terenu do stanu poprzedniego obarczyć inwestora. Wpadło ci już 60 gr za wpis? xDDD
@xandra: daj dowód wręczenia łapówki tym urzędnikom, którzy narysowali MPZP, radnym którzy zagłosowali za uchwaleniem MPZP, urzędnikom wydziału budowlanego powiatu, który weryfikował dokumenty złożone we wniosku o pozwolenie na budowę, urzędnikom, którzy opiniowali dla powiatu ten wniosek z ramienia gminy. Jeśli nie masz dowodów, to zamilcz, bo sory, ale mamy domniemanie niewinności. I nie mów, że dowodem jest zamek, czy natura 2000, czy CBA, bo to najwyżej poszlaki. Nie zachowuj się