Wpis z mikrobloga

Android, budzik nie zadzwonił.
Jak wpiszecie to w Google po angielsku dostajecie dziesiątki stron odpowiedzi: ktoś spóźnił się do szkoły, ktoś przegapił lot, bo tak podstawowa czynność jak budzik w telefonie zawiódł.
W mojej pracy w weekendy jest patchowanie systemów, zmiana aktywnych nodów następuje w środku nocy między 4:00 a 5:00 i musi być uruchomiona ręcznie. Półtora roku temu budzik nastawiony na 3:40 nie zadzwonił (Galaxy S9+). Od tego czasu nastawiam dwa telefony w formie backupu. Jeden Galaxy Note 9, który w między czasie wymieniłem, drugi to jakieś Lenovo, które służy mi do służbowej poczty. W każdym razie dwóch różnych producentów, dwie różne wersje systemu Android.
No i sytuacja z dzisiaj: oba budziki nastawione na 3:45. W nocy obudziłem się jeszcze ze dwa razy sprawdzić, czy są poustawiane. Jak byk: alarm zadzwoni za 1 godzinę i 35 minut od teraz. No to w kimę.
Budzą mnie słowa: Taaaato, piiiić. Patrzę na zegarek. 6:07. Jasny kij! Na telefonach żadnego powiadomienia, że 'missed alarm'. Oba telefony zasnęły tak głęboko, że żaden się nie wybudził, żeby uruchomić budzik! Note leżał na ładowarce indukcyjnej koło łóżka, więc nawet zasilanie mu zapewniłem.
Nie używam żadnych task killerów, w ustawieniach aplikacji Samsung w ogóle zablokował możliwość wyciszenia alarmów i powiadomień zegara.

Co teraz?
- Po pierwsze trzeba będzie wytłumaczyć klientowi, że mimo najszczerszych chęci i zabezpieczenia w postaci backupu przespałem okno serwisowe.
- Po drugie trzeba wprowadzić backup backupu i kupić fizyczny budzik.

Co za paranoja z tymi budzikami na Androidzie. Więcej im już na pewno nie zaufam.

#pracbaza #zalesie #android #galaxy
  • 212
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WampirZSuchodolu: opie ja stosuje zwykle dwie aplikacje (jako dodatkową polecam sleep as android), a dla budzenia mission critical dwa urządzenia z czego jedno to nie android xD

Kiedyś tak jak Ty miałem w Xiaomi dla jakiejś specyficznej daty i chyba nawet potwierdzili buga.
@LegoCiemnyLas: on się krzaczy w losowych momentach. To jedna z najważniejszych funkcji w telefonie, a jest spartolona po całości. Na forach jest sporo wątków i zgadywania czemu tak się dzieje. Jeżeli ustawiam budzik, to ma dzwonić choćby się paliło i waliło. Na dwóch różnych telefonach był ten sam problem, budziki potrafiły nie zadzwonić, aż któregoś czasu zaspałem na coś ważnego i od tego czasu go nie używam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 935
@WampirZSuchodolu: Obstawiam, że po prostu przespałeś. Te wszystkie wpisy w internecie to są prawdziwe miarodajny testy (człowiek ustawia budzik, kładzie na biurku i sprawdza czy mu dzwoni za X godzin) czy tak jak Ty ustawił budzenie w środku nocy? Bo tak jak pisze Jelony, przy tak krótkim czasie snu bardzo łatwo jest wyłączyć budzić we śnie. I potem zwalać na Androida. ;)
Zainstaluj sobie aplikacje, gdzie trzeba wykonać jakieś zadanie logiczne