Wpis z mikrobloga

Android, budzik nie zadzwonił.
Jak wpiszecie to w Google po angielsku dostajecie dziesiątki stron odpowiedzi: ktoś spóźnił się do szkoły, ktoś przegapił lot, bo tak podstawowa czynność jak budzik w telefonie zawiódł.
W mojej pracy w weekendy jest patchowanie systemów, zmiana aktywnych nodów następuje w środku nocy między 4:00 a 5:00 i musi być uruchomiona ręcznie. Półtora roku temu budzik nastawiony na 3:40 nie zadzwonił (Galaxy S9+). Od tego czasu nastawiam dwa telefony w formie backupu. Jeden Galaxy Note 9, który w między czasie wymieniłem, drugi to jakieś Lenovo, które służy mi do służbowej poczty. W każdym razie dwóch różnych producentów, dwie różne wersje systemu Android.
No i sytuacja z dzisiaj: oba budziki nastawione na 3:45. W nocy obudziłem się jeszcze ze dwa razy sprawdzić, czy są poustawiane. Jak byk: alarm zadzwoni za 1 godzinę i 35 minut od teraz. No to w kimę.
Budzą mnie słowa: Taaaato, piiiić. Patrzę na zegarek. 6:07. Jasny kij! Na telefonach żadnego powiadomienia, że 'missed alarm'. Oba telefony zasnęły tak głęboko, że żaden się nie wybudził, żeby uruchomić budzik! Note leżał na ładowarce indukcyjnej koło łóżka, więc nawet zasilanie mu zapewniłem.
Nie używam żadnych task killerów, w ustawieniach aplikacji Samsung w ogóle zablokował możliwość wyciszenia alarmów i powiadomień zegara.

Co teraz?
- Po pierwsze trzeba będzie wytłumaczyć klientowi, że mimo najszczerszych chęci i zabezpieczenia w postaci backupu przespałem okno serwisowe.
- Po drugie trzeba wprowadzić backup backupu i kupić fizyczny budzik.

Co za paranoja z tymi budzikami na Androidzie. Więcej im już na pewno nie zaufam.

#pracbaza #zalesie #android #galaxy
  • 212
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WampirZSuchodolu: Polecam tę aplikację.Nie jest ona co prawda zwykłym budzikiem, a "boosterem snu". Cierpię na bezsenność, ale nie tylko takim osobom się przydaje. Zaczyna głębokim oddychaniem metodą Marines, przechodzi do medytacji i jeśli chcesz - może puścić Ci w tle jakieś kojące dźwięki. Podczas gdy śpisz wyłapuje Twoje chrapanie/mówienie i co najważniejsze - gdy masz ustawiony budzik - budzi Cię w określonym przedziale tak, byś czuł się wypoczęty. Naprawdę, NIE
@WampirZSuchodolu: ja często tak mam, że nie dzwoni mi budzik na różnych andkach i jest "przegapiony alarm". Kiedyś się pokusiłam i wstałam wcześniej (nastawiłam inny budzik). Patrzę w telefon a tam automatycznie w minucie kiedy powinien się włączyć to mi wyskoczyło powiadomienie "przegapiony alarm" ( _)
@WampirZSuchodolu mnie w nowszych (nie pamiętam czy od 8 czy 9) androidach denerwuje brak inteligentnego budzika.
To byla swietna finkcja, czyli minutę przed głośnym budzikiem byl taki łagodny i narastający dzwięk (mozna bylo wybrac jakie pluskanie wody delikatne).