Wpis z mikrobloga

Android, budzik nie zadzwonił.
Jak wpiszecie to w Google po angielsku dostajecie dziesiątki stron odpowiedzi: ktoś spóźnił się do szkoły, ktoś przegapił lot, bo tak podstawowa czynność jak budzik w telefonie zawiódł.
W mojej pracy w weekendy jest patchowanie systemów, zmiana aktywnych nodów następuje w środku nocy między 4:00 a 5:00 i musi być uruchomiona ręcznie. Półtora roku temu budzik nastawiony na 3:40 nie zadzwonił (Galaxy S9+). Od tego czasu nastawiam dwa telefony w formie backupu. Jeden Galaxy Note 9, który w między czasie wymieniłem, drugi to jakieś Lenovo, które służy mi do służbowej poczty. W każdym razie dwóch różnych producentów, dwie różne wersje systemu Android.
No i sytuacja z dzisiaj: oba budziki nastawione na 3:45. W nocy obudziłem się jeszcze ze dwa razy sprawdzić, czy są poustawiane. Jak byk: alarm zadzwoni za 1 godzinę i 35 minut od teraz. No to w kimę.
Budzą mnie słowa: Taaaato, piiiić. Patrzę na zegarek. 6:07. Jasny kij! Na telefonach żadnego powiadomienia, że 'missed alarm'. Oba telefony zasnęły tak głęboko, że żaden się nie wybudził, żeby uruchomić budzik! Note leżał na ładowarce indukcyjnej koło łóżka, więc nawet zasilanie mu zapewniłem.
Nie używam żadnych task killerów, w ustawieniach aplikacji Samsung w ogóle zablokował możliwość wyciszenia alarmów i powiadomień zegara.

Co teraz?
- Po pierwsze trzeba będzie wytłumaczyć klientowi, że mimo najszczerszych chęci i zabezpieczenia w postaci backupu przespałem okno serwisowe.
- Po drugie trzeba wprowadzić backup backupu i kupić fizyczny budzik.

Co za paranoja z tymi budzikami na Androidzie. Więcej im już na pewno nie zaufam.

#pracbaza #zalesie #android #galaxy
  • 212
@WampirZSuchodolu: w sumie kurde jak se przypomne to miałem takie sytuacje że nie zadzwonił, ale nie zwracałem na to uwagi bo ja jakoś potrafię się wybudzić o danej godzinie jak se powiem wieczorem wstań o 6 to się wybudzę około tej 6. Zawsze myślałem że to ja zapomniałem nastawić albo nie kliknąłem zapisz a to android jest #!$%@? i psuje budzik co za lipa XDDD
jestes pewien ze ktorys faktycznie nie dzwonil? zazwyczaj pierwsza faza snu czlowieka potrafi byc na tyle gleboka ze ciezko jest sie obudzic w tym czasie i budzik moze nie wystarczyc. u mnie to jest dosc typowe zachowanie i nigdy nie odwazylbym sie zmeczony zasypiac na tylko 1h, jesli mialbym cos waznego do zrobieniabpo tej godzinie


@Jelony: Ja jestem pewien, ze te budziki nie dzwonia. Mi tez kiedys nie zadzwonil. Dopiero gdy
@WampirZSuchodolu kierowca autobusu here ( ͡º ͜ʖ͡º) miałem podobnie jak ty. Wyjazd z Zajezdni 4:23 budzik ustawiony na 3 by zdarzyć na nocny autobus który jedzie o 3:15. A budzików miałem 5 ustawionych. Nagle z nikąd się budzę, patrzę godzina 4:11 szybko w auto na minuty i na odjeździe byłem pod miejscem pracy. Oczywiście naganne z tego miałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zainstaluj sobie aplikacje, gdzie trzeba wykonać jakieś zadanie logiczne żeby wyłączyć budzik to wtedy nie ma bata się nie rozbudzić.


@CoYoT: O chłopie jak Ty mi teraz życie ułatwiłeś informacją, że takie coś istnieje, łap plusika