Wpis z mikrobloga

Przyszedł do mnie dzisiaj Oculus Quest 2, jakie było moje zaskoczenie jak się okazało, że Marek zablokował możliwość tworzenia organizacji (potrzebne, żeby łączyć google po wif z PC) dodając tylko 2FA i zmusza teraz do dodania karty debetowej/kredytowej w celu weryfikacji - muszę teraz wymyślić gdzie najtaniej taką kartę stworzyć.

A co do samych gogli, to jako ktoś kto nigdy na co dzień nie miał z tą technologią styczności mówię, ze są mega - kontrolery są mocne, spokojnie wytrzymują uderzenie w krzesło, jakość obrazu wyświetlając obraz monitora jest super, spokojnie można myszkować po internecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#vr #oculus #oculusquest
  • 15
@sirgorn: o kurcze, na gogle jeszcze czekam ale nie wiedzialem że trzeba podpinać kartę oO
myłałem że klikam organizacja tworzę i już, mało tego widzę że przy tworzeniu jest adnotacja że karta musi być cały czas podpięta bo jej odpięcie grozi utratą dostępu developera, co możliwe że uwali sidequest
Może ktoś potwierdzić, co i jak?
@sirgorn: mało tego w FAQ na stronie developerskiej oculusa pisze

Existing developers will have until February 1, 2021 to add verification. New developers will be required to verify starting October 8, 2020.

czyli rozumiem to tak, że nawet osoby które mają teraz organizację i korzystają z sidequest na starej zasadzie będą musaiły zweryfikować konto do 1 lutego, jeśli tego nie zrobią stracą weryfikacje konta, czyli developera, i prawdopodobnie sidequest przestanie działać.
@arcpl: ja też się na wifi nastawiałem, a widzę, że nawet przy tak statycznej grze jak beat saber kabel przeszkadza.

No to dodanie karty to nie jest nic strasznego i jakbym wiedział o tym wcześniej to bym się przygotował na to, a tak się zdziwiłem przy instalacji.

I tak miałem sobie stworzyć kartę do zakupów internetowych (tak jak Ty używam paypala gdzie się tylko da, ale nie wszędzie jest ta opcja)
As of February 1, 2021, if you do not verify your developer account, your account will be locked on Developer Dashboard, which means you cannot make updates to your apps or access information about your apps until you verify your account. As we continue to improve our tools, we may apply additional restrictions in the future, including locking your account on other Oculus surfaces.
@arcpl: czyli podobnie jak u mnie, ja 8 zamówiłem dzisiaj przyszło - fun fact, dalej mam "przygotowanie do wysyłki" na stronie ;)

@laquilat: ja liczę, ze facebook pójdzie po rozum do głowy i da oficjalne wsparcie wifi przez aplikacje Oculus, bo w sumie nie rozumiem czemu tego nie ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sirgorn: ja użyłem wirtualnej revoluta :) łyknął jak zły :D a fundusze na konto revolutowe dodaje tylko gdy rzeczywiście chce coś kupić. Polecam to rozwiązanie :)
@sirgorn: tez zamierzam kupić, ale jak to jest z ta jakością ekranu? Nie ma się wrażenia telefonu przed oczami? I jak wg odczucia z impresji tego VR? Robią wrażenie? Jakbyśmy serio byli w środku?
@ad1111: No to po kolei...

+ Jakość obrazu jest genialna, można włączyć wirtualny komputer i jeśli ma się dobrze ustawione gogle to obraz jest ostry i można normalnie czytać co jest na ekranie komputera

+ Telefon? Jak chcesz to widzieć, to widzisz, ze coś masz przed oczami a jak zerkniesz w prawo czy lewo to jest pustka, ale podczas gry tego nie dostrzegasz, ale na pewno nie jest tak jak z