Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@DanielPlainview: @CzipIDejl:
Mało kto popiera wyjście z UE. Ale taki argument daje nam pozycję negocjacyjną. Tyle się mówi o robieniu laski Amerykanom. Ale Brukseli już można?
Bo co? Bo dają nam pieniążki które sami wpłacamy do budżetu? A i tak zaraz uzależnią je od enigmatycznej "praworządności". Nie oszukujemy się, nikt tam nas nie kocha, liczy się nasz rynek zbytu i tania siłą robocza i narzucanie swojego światopoglądu.
@CzipIDejl: każdy wykopek popierający Konfederację. Nie zapominaj, że to partia powstała właśnie jako antyunijna, to ich główny cel. Stąd też pojawiające się od początku oskarżenia o wsparcie tej partii prosto z Rosji.
Poza tym już od dawna wpłacamy więcej niż dostajemy.


@wolny_kangur: Strona Ministerstwa Finansów, cyk, mówi zgoła co innego. Saldo na 2019 r. zamknęło się bilansem 11 mld zł na plus dla Polski. Saldo za 2020 (okres styczeń - wrzesień) to 9 mld złotych więcej otrzymanych niż wpłaconych do UE. Średnio wychodzi mi to na "od dawna wpłacamy więcej niż dostajemy".
@DanielPlainview: @WilecSrylec: @CzipIDejl: Kółko wzajemnej adoracji unioentuzjastów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mówicie, że cała społeczność naukowa i ekspercka w Polsce to zwolennicy UE? Że każdy kto głosował w referendum przeciwko wejściu do UE to idiota?

Unia to powinno być tylko narzędzie do realizacji naszej polityki. Jeśli cele Unii godzą w nasze strategiczne interesy to trzeba protestować. Twierdzenie, że Unia jest wobec nas w porządku gdy
Chyba tylko skrajny idiota może twierdzić, że wyjście z UE to dobry pomysł. Nie ważne czy jesteś lewakiem czy prawakiem to powinno być oczywiste


@WilecSrylec: Byłem przez wiele lat przeciwnikiem UE i uwierz mi, że dopóki się nie wyjaśni pewnych mitów i wątpliwości to nie jest to oczywiste.
@WilecSrylec: Problem w tym że obecna UE to inny twór niż ten do którego wchodziliśmy.... miała być unia gospodarcza to tu się nagle okazuje że w ramach nowych mechanizmów mamy się wspólnie zadłużać! Mało tego ponieważ kilku panom z Luksemburga nie podoba się, że nie lubimy gejów to chcą nam zamrozić tę kasę na którą się zadłużymy... Solidarność mówicie i fatalne położenie! To po kiego uja Niemcom Nord Stream 2...? A
@RafB: fajnie, że wy zawsze się skupiacie na jakichś gejach i aborcji pomijając zupełnie to, że Polska i Węgry zrobiły sobie mini-autorytaryzm na który po prostu nie ma zgody w tej wspólnocie. Na szczęście kończy się renesans prawicowych populizmów - Trump #!$%@?ł wybory, AFD spada, na Węgrzech koalicja opozycyjna ma więcej w sondażach niż rządząca, u nas też PiS powoli acz konsekwentnie spada w sondażach.

I żeby nie było, ja też
@Back_Space: To polecam poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem, bo mój komentarz odnosił się do zarzutu @RafB który stwierdził że Polska wchodziła do Unii która miała być tylko i wyłącznie unią gospodarczą. Zresztą, w moim poprzednim komentarzu masz cytat, którego też nie doczytałeś
@jankes83: To polecam poćwiczyć pisanie ze zrozumieniem, bo mój komentarz odnosił się do zarzutu, w którym stwierdziłeś, że to były bzdury. Oczywiście, ze nie były, Polak wchodziła do Unii, która miała być tylko gospodarcza. Traktat Lizboński został podpisany dopiero w 2007 roku.
@DanielPlainview: Można popierać członkostwo Polski w UE albo nie popierać, ale jeśli ktoś jako argument za UE podaje, że gdyby Polska wystąpiła z niej to stałaby się krajem buforowym i jest w tym coś złego to świadczy jedynie, że osoba takie nie wie co bredzi. Jeśli ma się sprawnych polityków to oni idealnie wykorzystają to, że ich kraj jest właśnie buforem i będą z tego jedynie korzyści. Do tego trzeba oczywiście
@jankes83: Moc wiążąca tej karty weszła w 2007 roku. Wcześniej karta była nic nie warta. To że wiedzieliśmy o jej istnieniu, dalej nie zmienia faktu, że weszliśmy do unii, która miała być gospodarcza.
@Back_Space:

W dniu 7 grudnia 2000 roku tekst Karty został przyjęty i podpisany przez premierów rządów wszystkich państw UE na szczycie w Nicei.


Mając wiedzę o takich zapisach w karcie i planach jakie się z nią wiążą nie trzeba było być Szerlokiem żeby się domyślić na co pisaliśmy się jako kraj wchodzący do UE.

Więc tekst "miała być unia gospodarcza" kompletnie rozmija się z prawdą, bo już na tamtym etapie i
@jankes83: "domyślanie się" nie jest domeną polityki, w polityce liczą się fakty. W czasie wejścia PL do Unii, była ona unią gospodarczą i nie było żadnych komunikatów, kiedy ta karta ma wejść w życie i czy w ogóle ma wejść.

Tekst "miała być unia gospodarcza" był więc na tamten moment poprawny.
@Back_Space:

Tekst "miała być unia gospodarcza" był więc na tamten moment poprawny.


Nie był

Jeśli nie starczy ci domyślanie się to zapoznaj się z Traktatem amsterdamskim oraz Traktatem z Maastricht, których cele i postanowienia wykraczają daleko poza gospodarkę. Chociażby wzmacniają prawa człowieka. Wchodząc do UE automatycznie zaakceptowaliśmy ww. traktaty.
@jankes83:

Nie był


Był

Jeśli nie starczy ci domyślanie się, to zapoznaj się z Traktatem amsterdamskim oraz Traktatem z Maastricht, których cele i postanowienia dalej nie zmieniają tego faktu. Wszystko zmienił dopiero Traktat Lizboński.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kt13: brak. Przyznałem się do błędu. Ale kredytów i to ile złotówek wraca z powrotem do UE nikt nie bierze pod uwagę. A to są realne koszty które my jako obywatele płacimy w odsetkach. Do tego dochodzi obsługa tych dotacji - urzędnicy którzy je posługują oraz ich zasadność. Wiele z nich to tylko chęć pokazania statystyk, że administracja działa i udało się wykorzystac. A spora część np e-biznesu to pieniądze wyrzucone
Ale kredytów i to ile złotówek wraca z powrotem do UE nikt nie bierze pod uwagę. A to są realne koszty które my jako obywatele płacimy w odsetkach.

???

Do tego dochodzi obsługa tych dotacji - urzędnicy którzy je posługują oraz ich zasadność.

W sensie, że pani Grażynka zajmująca się pozyskiwaniem dotacji powinna stracić pracę?

A spora część np e-biznesu to pieniądze wyrzucone w błoto. Wiem co mówię. Więc nie przecenialbym tych