Wpis z mikrobloga

Generalnie sprawa wyglądała tak. Poszedłem sobie do żabki po mojego ulubionego browara. Razem ze mną weszła jakaś druga osoba (nie powiązana ze mną) i kiedy ja stałem przy kasie by zapłacić za swój trunek, wybiegła z Żabki ze swoimi kradzionymi piwami. Po tej akcji jakże cudowna kasjerka postanowiła zamknąć mnie w sklepie i zadzwonić po policje i ochrone. Nie pozdrawiam


#logikarozowychpaskow #prawo #zabka #piwo #policja
ExitMan - > Generalnie sprawa wyglądała tak. Poszedłem sobie do żabki po mojego ulubi...
  • 170
  • Odpowiedz
@mnemonk:

Nie denerwuj się.


Przepraszam :-)

Postaram się rozłożyć to na punkty, będzie łatwiej:
Fakty:
1. Zamknięty gość w żabce nie popełnił żadnego wykroczenia, jest niewinny.
2. Kobieta nie miała ŻADNEGO PRAWA zamkniętego gościa zamknąć (chyba, że to on bezpośrednio coś ukradł i to na jej oczach, wtedy tak)

Natomiast: moim zdaniem, nie twierdzę, bo nie mam dowodów ale mam pełne prawo przypuszczać, że arogancja, sposób wypowiedzi sugerują, że jakieś powiązanie
  • Odpowiedz
@Outline: jeden fakt jest interesujący kasjerka powiedziała że zamknięty gość do złodzieja mówił bierz bierz więc jeśli tego nie zmyśliła to dobrze zrobiła że go zamknęła
  • Odpowiedz
@marv0oo Na tym portalu są ludzie nie umiejący czytać, tak jak Ty. Pokaz mi gdzie ja wydałem wyrok, bo ile razy nie czytam swój komentarz, to widzę, że napisałem: "coś mi się wydaje", a nie ze "na pewno tak jest".
  • Odpowiedz
@sayo300: Tak to tez słyszałem. Nalezy tez brać korektę na to,że ona też była w adrenalinie - mogła to wymyślić. Mogła to być też prawda, ale prawo prawem - zamknąć go nie mogła.

Dlatego z dystansem podchodzę do zamkniętego gościa. W moim odczuciu coś tam śmierdzi w jego zachowaniu. Ja rozumiem że można być zdenerwowanym zaistniałą sytuacją, ale kktoś wyżej napisał - skoro jesteś pewnych swoich racji, to jakąś elementarną kulturę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sayo300: nie miała prawa go zamknąć. Ba, tamtego złodzieja też nie miała prawa zamknąć, bo nie nakradł tyle, żeby kwalifikować to jako przestępstwo, a zatrzymanie obywatelskie nie dotyczy wykroczeń. Także tego, kasjerka dała dupy po całości, takie jest prawo i fakty.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ekspedientka ma najniższą krajową, a za taką kradzież odbijają jej z pensji.

@Aquamen: Nikt nikomu nic nie odbija z pensji, bo nie ma do tego prawa. Jest ubezpieczenie od tego a pracownik nie jest winny temu, że się trafi jakiś patus, który żyje na czyjś koszt i wyniesie piwo ze sklepu. To ryzyko przedsiębiorcy a nie pracownika.
  • Odpowiedz
wydaje mi się, że jestem raczej kulturalnym człowiekiem, żonatym i z dwójką dzieci. Ale jakby mnie jakis #!$%@?ęty babsztyl zamknął w sklepie przez swoje urojenia to by się kultura momentalnie skończyła i nie byłbym tak grzeczny jak pan na filmie

No ale jak widać dla polaczków wolność osobista i domniemanie niewinności gówno znaczą i jak przeklina to pewnie winny, a z mordy widać, że na pewno złodziej


@kobiaszu: to że masz
  • Odpowiedz
Aż żal patrzeć, jak ludzie są tu niedorobieni umysłowo.

Jakieś karyńsko pomawia fałszywie niewinnego gościa o kradzież, a ten miał być jeszcze grzeczny i kulturalny? Może miał jeszcze przeprosić i przyznać się do winy?
Jesteście zwykłymi nieudacznikami, co fałszywie nazywacie grzecznością.
  • Odpowiedz
  • 0
@Aquamen na jakiej podstawie pobiorą jej wartość kradzieży z pensji? Odpowiedzialność za powierzone mienie tyczy się kasy, a nie towaru... Takie praktyki które opisujesz są łamaniem prawa pracy.
  • Odpowiedz
@Outline: Ok, dziękuję za wyjaśnienie. Teraz rozumiem o co Ci chodziło. Nie do końca się zgadzam, bo uważam, że mógł się wkurzyć, jeśli został niesłusznie posądzony o współudział i stąd takie, a nie inne zachowanie. Ale ok, Ty to widzisz inaczej. Pozdrawiam. Peace :)
  • Odpowiedz
@Usunelem_Konto: Jeśli ekspedientka zeznała, że byli razem i tylko jeden uciekł a ten nasz koleżka także miał piwo to miała prawo do zatrzymania obywatelskiego.Więc nie wyzywaj za wczasu bo czasami mam wrażenie, że tu sami tacy 18latkowie swoje mądrości wysrywają....
  • Odpowiedz