Wpis z mikrobloga

Generalnie sprawa wyglądała tak. Poszedłem sobie do żabki po mojego ulubionego browara. Razem ze mną weszła jakaś druga osoba (nie powiązana ze mną) i kiedy ja stałem przy kasie by zapłacić za swój trunek, wybiegła z Żabki ze swoimi kradzionymi piwami. Po tej akcji jakże cudowna kasjerka postanowiła zamknąć mnie w sklepie i zadzwonić po policje i ochrone. Nie pozdrawiam


#logikarozowychpaskow #prawo #zabka #piwo #policja
  • 170
pardon cytowałem @jarema87: ale widzę że moja odpowiedź odnosi się też do ciebie, więc @Aquamen: pluję ci na mordę p0laku bez honoru, jesteś śmieciem który chce bezprawnie ograniczać wolność niewinych ludzi
@Winkey: to czy był niewinny kolego to na miejscu policji bym sprawdził i to dokładnie.To mi śmierdzi starym cygańskim numerem i każdy sprzedawca go zna na pamięć.Jeden zagaduje drugi kradnie, więc nie dziw się ekspedientce takiej reakcji bo ma takich sytuacji na pęczki w miesiącu.Możesz sobie pluć,srać i co tam jeszcze chcesz, prawda jest taka, że gość wysławia się jak typowa patologia czego dowody masz w filmie i jego wypowiedziach pod
@zielonestopylucyfera ...można wszystko tłumaczyć ale jeżeli z miejsca jesteś traktowany jako przestępca i to jeszcze przez jakąś osobę która nie ma nic wspólnego z odznaką to zaczyna się robić nieprzyjemnie poza tym akurat możesz mieć 100 różnych powodów dla których nie masz czasu czekać na rozwiązanie sprawy bo komuś się coś wydaje...
a dla tych ludzi co piszą że była jakaś współpraca... nie mnie to oceniać... tylko ktoś tu już napisał jeżeli
@Aquamen:

prawda jest taka, że gość wysławia się jak typowa patologia czego dowody masz w filmie


kurcze sory nie wiedziałem że to patologia, w takim razie wszystko w porządku, skoro kwalifikujemy go jako "patologię" to możemy sobie jawnie złamać prawo i ograniczyć jego wolność

Widocznie swój swego zawsze będzie bronił, musisz podobnie pachnieć...


hmm no nie wiem może po prostu wiem co to jest domniemanie niewinności
@mnemonk typie. Czytaj #!$%@? ze zrozumieniem. Nikogo nie pomawiam. Napisalem ze nie ukradl to fakt. Oprocz tego moim zdaniem nie brzmial jakby sie z tamtym nie znal. Moje zdanie. Ogarniasz? O zadnym zamknięciu nic nie napisalem. #!$%@? sie dla plusow i jeszcze probujesz rozciagnac wypowiedź i #!$%@? o pomówieniu :D

Wykopku please...
@Voxen: Widzisz, parę słów napisałeś, a już bez problemu wiem, że jesteś takim samym patusem jak ten typ z nagrania. Nie bez powodu widzę mam cię na czarnej liście.
@ExitMan: takie mają procedury,bo w żabkach dość często dochodzi do kradzieży . nie dziw się,że Ciebie podejrzewała skoro stałeś przy kasie i skupiłeś jej uwagę na sobie.
@Winkey: Nie wszyscy policjanci są tacy sami. Są też na tym świecie normalni policjanci,z któymi idzie się dogadać. A mandaty dawali,ale i tak sąd umarzał postępowania.
@Outline: Dalej będę drążyć. Po zamknięciu go w sklepie, według Ciebie brzmiał jakby się znali ze złodziejem. Nie robię niczego dla plusów, próbuje zrozumieć Twój tok myślenia. Nie denerwuj się.
Jest. Zatrzymanie obywatelskie.


@Koryntiusz: To by miało sens w przypadku zatrzymania tego co ukradł piwa, a nie gościa, który chciał sobie piwo kupić...

I mało tego widząc to spróbował bym go gonić


@sayo300: A potem będzie chlip chlip i reportaż w tv, że przecież chciałeś dobrze, ale gość miał nóż i zrobił z ciebie inwalidę. Gość przecież kradł piwo, a nie gwałcił albo próbował kogoś zabić. Towar jest ubezpieczony, więc
@mnemonk:

Nie denerwuj się.


Przepraszam :-)

Postaram się rozłożyć to na punkty, będzie łatwiej:
Fakty:
1. Zamknięty gość w żabce nie popełnił żadnego wykroczenia, jest niewinny.
2. Kobieta nie miała ŻADNEGO PRAWA zamkniętego gościa zamknąć (chyba, że to on bezpośrednio coś ukradł i to na jej oczach, wtedy tak)

Natomiast: moim zdaniem, nie twierdzę, bo nie mam dowodów ale mam pełne prawo przypuszczać, że arogancja, sposób wypowiedzi sugerują, że jakieś powiązanie
@Outline: jeden fakt jest interesujący kasjerka powiedziała że zamknięty gość do złodzieja mówił bierz bierz więc jeśli tego nie zmyśliła to dobrze zrobiła że go zamknęła
@marv0oo Na tym portalu są ludzie nie umiejący czytać, tak jak Ty. Pokaz mi gdzie ja wydałem wyrok, bo ile razy nie czytam swój komentarz, to widzę, że napisałem: "coś mi się wydaje", a nie ze "na pewno tak jest".
@sayo300: Tak to tez słyszałem. Nalezy tez brać korektę na to,że ona też była w adrenalinie - mogła to wymyślić. Mogła to być też prawda, ale prawo prawem - zamknąć go nie mogła.

Dlatego z dystansem podchodzę do zamkniętego gościa. W moim odczuciu coś tam śmierdzi w jego zachowaniu. Ja rozumiem że można być zdenerwowanym zaistniałą sytuacją, ale kktoś wyżej napisał - skoro jesteś pewnych swoich racji, to jakąś elementarną kulturę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sayo300: nie miała prawa go zamknąć. Ba, tamtego złodzieja też nie miała prawa zamknąć, bo nie nakradł tyle, żeby kwalifikować to jako przestępstwo, a zatrzymanie obywatelskie nie dotyczy wykroczeń. Także tego, kasjerka dała dupy po całości, takie jest prawo i fakty.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ekspedientka ma najniższą krajową, a za taką kradzież odbijają jej z pensji.

@Aquamen: Nikt nikomu nic nie odbija z pensji, bo nie ma do tego prawa. Jest ubezpieczenie od tego a pracownik nie jest winny temu, że się trafi jakiś patus, który żyje na czyjś koszt i wyniesie piwo ze sklepu. To ryzyko przedsiębiorcy a nie pracownika.