Wpis z mikrobloga

Generalnie sprawa wyglądała tak. Poszedłem sobie do żabki po mojego ulubionego browara. Razem ze mną weszła jakaś druga osoba (nie powiązana ze mną) i kiedy ja stałem przy kasie by zapłacić za swój trunek, wybiegła z Żabki ze swoimi kradzionymi piwami. Po tej akcji jakże cudowna kasjerka postanowiła zamknąć mnie w sklepie i zadzwonić po policje i ochrone. Nie pozdrawiam


#logikarozowychpaskow #prawo #zabka #piwo #policja
ExitMan - > Generalnie sprawa wyglądała tak. Poszedłem sobie do żabki po mojego ulubi...
  • 170
  • Odpowiedz
@SrubokretUdarowy: to nie prawo, bardziej prawo ulicy.Ziomka nie wydam eeeee.Jasne, że to żadna podstawa, jednak ukazałaby, że gość kryje złodzieja i jeszcze ma czelność wstawiać filmy mające na celu to wybielić.Po wyjściu ze sklepu razem to piwo wypili
  • Odpowiedz
@kruger92: nie cywilną a karną.

Art. 189. [Bezprawne pozbawienie wolności]
§ 1.
Kto pozbawia człowieka wolności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2.
  • Odpowiedz
@doreczycielprawdyzosiedli: nikt nie wydaje wyroku bo tu same domorosłe inteligenty się udzielają, kasjerka troche źle potraktowała tego typa. Powinna powiedzieć że chciałaby aby został do przyjazdu policji bo być może ma z tym coś wspólnego. A ta chamsko blokuje mu drzwi, i drze się na niego z przekonaniem że z kumplem #!$%@? jej jakieś piwa. Dodatkowo dzwoni na policję i mówi że typ i jego kolega ją okradli i mają przyjechać
  • Odpowiedz
@Outline: I to upoważnia kasjerkę do zamknięcia drzwi sklepu i uwięzienia człowieka, który akuart za swoje zakupy płaci? Przecież złodziej specjalnie czekał na jakiegoś klienta, żeby wykorzystać zamieszanie. Ciekawe co byś pisał, jakby Ciebie coś takiego spotkało.
  • Odpowiedz
Dalej ma takie same prawa jak Ty, a takie przetrzymywanie obcej osoby w sklepie zgodne z prawem nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ExitMan: Jest i nazywa się obywatelskim zatrzymaniem. Problem w tym, że w tym przypadku nie miało żadnego zastosowania, bo zatrzymany nic nie ukradł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Druga kwestia to dziwi mnie fakt, że kasjerka zarabiająca grosze ryzykowała, aby zamknąć
  • Odpowiedz
@Aquamen: Gościu 18 lat ma, jara się relacjami na insta. Obstawiam, że sobie śmieszkował z tamtym typem, chcieli coś #!$%@?ć, kasjerka tylko jego zdążyła zamknąć, a potem robi heheszki i udaje, że gupia kasjerka. Patrząc na jego insta coś czuje, że to zwykły małolat cwaniaczek.
  • Odpowiedz
@majkel_bialkov: Rok temu wróciłem z niemiec(żona w ciąży, chciałem z nią być), po nowym roku będę wracał, bo tu raczej wrócą czasy 2000 gdzie rynek pracownika nie będzie istniał i lepiej złapać coś przed kryzysem.Tu pracując po 10h zarabiam tyle co w niemczech byłem w stanie odłożyć na czysto.To jest kpinajakaś, jesteśmy w ue ponad 16 lat a płace dalej mamy na poziomie średniowiecza, za to nasi mędrcy kłucą się na
  • Odpowiedz
@jarema87: a czmyże są jak nie psami? Siedzą przy skrzynce pocztowej na żoliborzu i szczekają na każdego kto przechodzi bo im Pan każe warować :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ExitMan: ogladądałem do słów "masz #!$%@? #!$%@?" słownictwo oraz ton wypowiedzi dyskwalifikuje gościa jako kogoś za kim miał bym się stawić w takiej sprawie, sam bym go w sklepie zamknął
  • Odpowiedz
@jarema87: Dzielnicowy szczeka wystawiając nielegalnie mandaty za brak maseczki nie mając do tego podstaw prawnych.
Własną matke by za kraty wsadzili jakby im karakan kazał.
  • Odpowiedz