Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuję w dużym korpo. Przywykłem już do najróżniejszych wynalazków typu inkluzywna toaleta dla ludzi o innej płci, promowania tzw. diversity poprzez sponsorowanie różnego rodzaju akcji z tym powiązanych, osobne programy promujące kobiety, czy mniejszości rasowe, ale to co się ostatnio dzieje bulwersuje mnie na tyle, że proszę Was droga społeczności o pomoc.

Kiedy byłem poproszony aby uzupełnić 'dobrowolnie' swoją orientację seksualną w Workdayu (narzędzie pracownicze dla kadr), siedziałem cicho i zignorowałem. Kiedy zachęca się pracowników by stopkę w emailu, przed imieniem i nazwiskiem, uzupełnić o preferowane zaimiki, siedziałem cicho i zignorowałem.

Teraz jestem świadkiem czegoś co wchodzi już w mojej ocenie w prawo pracy i prawo do własnych przekonań.

Firma co roku publikuję listę obowiązkowych szkoleń do wykonania. Najczęściej są to prezentacje online z jakimiś tam nagraniami video. Po przeklikaniu całości pojawia się test do zrobienia, a często na koniec checkbox do zaznaczenia potwierdzający że zapoznałem się z tym i owym i zobowiązuje się do tego stosować.

Kurs przeciwko dyskryminacji seksualnej (obowiązkowy do wykonania), oprócz ukazywania klasycznych przykładów molestowania, w tym roku każe uwaga:

1) Uznać że jeśli ktoś z rozmówców w pracy poczuje się dotknięty terminem treść pochylonahomoseksualnytreść pochylona - zaprzestać stosowania tego słowa, gdyż to słowo treść pochylonaw niektórych kręgach może zostać uznane za obraźliwetreść pochylona.

2) Stosować się do nadanych sobie zaimków przez poszczególne osoby na tej zasadzie że, jeśli na przykład kobieta życzy sobie by mówić do niej per Ono / Jejgo to mam to robić a inaczej moje zachowanie będzie szkalujące i dyskryminujące.

3) Zaprzestać mówienia o osobach po operacji zmiany płci - że np był biologicznym mężczyzną, bo tak na prawdę mężczyzną był cały czas, a podczas operacji płeć tylko dostosował.

Mamy więc akcję gdzie 1) każą mi zrezygnować na czyjeś żądanie ze stosowania legalnego słownikowego określenia osób zainteresowanych tą samą płcią i 2) zaprzestania na żądanie używania poprawnej gramatyki polskiej i zgodzenia się na wymyślone słowa w imię czyjegoś dobrego samopoczucia. 3) Iście Orwellowska gra językiem wymuszająca mówienie czegoś co w większości przypadków jest wbrew faktom.

Szkolenie kończy się zobowiązaniem że tak będę robił - brak zobowiązania, to brak ukończonego szkolenia. Brak ukończonego szkolenia to konsekwencje dyscyplinarne.

Czy wiecie o instytucji w tym kraju która dobrałaby się takim praktykom do tyłka? Samemu nic nie ugram, co najwyżej stracę pracę, a branża w której pracuje jest przesycona firmami o tym samym podejściu do tzw równości.

#zalesie# #pracbaza# #korposwiat# #afera# #niewolnictwo#



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 131
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Skontaktuj się z PIPem telefonicznie i zapytaj. Zobacz co ci powiedzą.
Podaj tutaj nazwę korpo.
Pisz do posłów partii prawicowych i dziennikarzy prawicowych maile.

Jakbyś miał chęć to możesz też zrobić coś takiego. Zawsze możesz walczyć z tym ich własną bronią. Trzeba stać się jak najgorliwszym wyznawcą ideologii. Tylko ideologia oparta na filozoficznych zasadach nigdy nie przystaje do rzeczywistości.
--- Każdego w każdej możliwej sytuacji pytaj o zaimki i tłumacz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kurcze opisales wymaganoia ktore sa oczywistoscia i sie o nie oburzasz. Na pewno dluzej pracujesz w "korpo", bo brzmi jakbys albo wlasnie zaczal, albo zmyslal na pd jakiegos mema z netu.
  • Odpowiedz
Czyżby CWT Polska? xD
U mnie w firmie (zagraniczna, ale żadne korpo) musieliśmy liczyć murzynów żeby Adidas chciał nawiązać z nami współpracę w ramach jakiegoś ich programu. Nie pamiętam dokładnie liczb, ale potrzebny był dość spory procent 'diversity'.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: taka wojna zapewne nic nie da, co najwyżej Cię zwolnią. Znacznie lepszym pomysłem jest trollowanie takich idiotycznych decyzy, niech od dzisiaj Twoimi zaimkami będą chomonto/nieuki ;) może działania na pograniczu absurdu sprawią że coś się zmieni. No i nie odważą się Ciebie zwolnić.
  • Odpowiedz
@Dragonan: Strajk włoski, dokładnie tak, jeśli taka jest polityka firmy, masz być nadgorliwy w tym względzie jak tylko można, każdemu wciskaj na siłę te lewicowe #!$%@? i informuj lewicowe organizacje o tym, że firma się nie do końca do nich stosuje. I koniecznie podejmij temat małej różnorodności jeśli chodzi o zatrudnianie pracowników kolorowych. Ten woke im jeszcze wyjdzie bokiem xD.
  • Odpowiedz