Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy przy wypłacie każdy pracownik otrzymuje ode mnie taki kwit. Jest podana jego kwota, którą dostał na konto i reszta jego kwoty, którą zabiera (rucha go) państwo.
Robię to tylko po to aby nie narzekali, że #!$%@?ą po 12 godzin za #!$%@? nie pieniądz. Od momentu kiedy dostają takie kwity tak nie mam już co miesięcznego gdakania, że mało. Otwórz firmę i sam zacznij zarabiać.
#!$%@? zwykłe krawężniki myślą, że prywaciarz jak jeździ nową X3 to zarabia miliony. Niestety, nie tylko ja ich rucham. Chciałem kupić X4 ale nie stać mnie na raty leasingu.

#firma #wlasnafirma #pieniadze
źródło: comment_1605549232jDeu4X4ysE7pwkqokV6fqM.jpg
  • 201
@svr_: to sobie poczytaj o kosztach uzyskania przychodu. Może się coś rozjaśni, czemu faktycznie nie płacisz tej kwoty, którą tam napisał, bo w ostatecznym rozrachunku, pomniejszając swój podatek płacisz mniej. Czego byś nie mógł zrobić, gdyby nie zatrudnienie tej osoby. To jest serio proste, ale jak tyle ludków już tutaj łyka i przyklaskuje, to wątpię, że to trafi.
Czego byś nie mógł zrobić, gdyby nie zatrudnienie tej osoby.


@boguchstein:
To już nie 'zwrot' tylko 'faktycznie płacona kwota' xD
a może zaczniemy liczyć ile by mu zostało gdyby im w ogóle nie płacił xD.
Dwóch idiotów oburzonych na konstrukcje podatku dochodowego, chcecie jako kabaret zalapac sie na hajs od glinskiego?
@svr_: Musisz być trolem bo nie można być aż tak głupim. Jak można nie pojąć prostej zależności, że za każdego pracownika płacisz mniejszy podatek. Masz pracownika - płacisz mniejszy podatek dochodowy. Nie masz pracownika - płacisz większy podatek dochodowy.

Idąc twoją posraną logiką to pożyczysz komuś 1000 zł i ten ktoś odda ci 1000 zł to ty dalej jesteś 1000 zł w plecy. Czemu? Nie mam pojęcia ale w twoim świecie
koszt pracodawcy też jest rozpisany? Bo ja kojarzę tylko odpisy od pensji brutto. Ale może dawno paska wypłaty nie oglądałem...


@maciejg: NIe ma napisane wprost: "koszt pracodawcy tyle a tyle" ale jest napisane ile placi pracodawca a ile jest "pobierane" od pracownika
Mam nowego człowieka, który sie lekko buntował bo przecież jak to sie nie da nic pod stołem i bez umowy, on nie chce być okradany


@Zarzutkkake: i ile mu dałeś na czarno, z 6-7k?

gdyby nie było wszystkich tych świadczeń, to pracownik dostawałby te 4k na rękę i z tego musiałby się ubezpieczać i odkładać na emeryturę. To nie byłaby magia, że nagle człowiek by te pieniądze dostał i zarabiałby 7k,
@Patuptap:

Jestem po technikum ekonomicznym, a nie kumałem, że faktycznie wynagrodzenie brutto brutto to "mit" utwierdzający Januszy biznesu w przekonaniu, że od wielu lat "dokładają do biznesu", bo nie rozumieją, że dobry pracownik nie tylko wypracowuje dla nich zysk (którego by nie mieli bez niego), ale i jego wynagrodzenie jest kosztem, który częściowo zwraca się dzięki odpisowi od dochodowego.

Dzięki za szybki kurs :)

Prosta sprawa: wystarczyłoby zakazać wrzucania wynagrodzeń pracowników
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Paruwkowy__Skrytorzerca: wystarczy spojrzeć, jak to działa e USA i ile kosztują same uczelnie. Ile musisz faktycznie zarabiać, żeby jeszcze spłacić koszt tak drogiej edukacji, ile musisz zarabiać, by mieć ubezpieczenie w takim standardzie, jak UK, czy Niemcy. Pracodawca w USA ma obowiązek zapewnić jakiś health plan, gdy ma ponad 50 pracowników. Gdy ma mniej, to zapewne jesteś zdany sam na siebie. A co, jak masz pre-existing condition? Ubezpieczyciel może odmówić ubezpieczenia,
@boguchstein: @Patuptap: nie wiem czy mieliście jakąś pracę ale na żadnym pasku z wypłaty pracodawca nie zamieszcza informacji o podatku dochodowym płaconym przez pracodawcę a innych księgowych typu dochód firmy. przecież to jest absurd. jak firma ma starte to co wtedy?
@dlolb: Widać, że gówno wiesz o leasingu a co dopiero o zarobkach. Nawet przy 10k netto nikt nie bierze auta w leasing za 2,5k miesięcznie.
Taki leasing staje się opłacalny dopiero przy zarobkach w okolicach 17~19k netto.
Znaczy spotkasz kretynów którzy wezmą taki wóz w kredyt na 10lat przy zarobkach 6k netto co z tego? Da się ale jest to finansowy strzał w głowe.
Pierwszy lepszy księgowy ci to wytłumaczy.
piszesz z sensem ale

Spójrz na nick OPa

I zluzuj, tłumaczysz podatki trollowi xd


@Bellissimo: Ale to tłumaczy nie tylko jemu, ale też wszystkim, którzy na tą zarzutkę dali się nabrać, w tym temu ćwierć inieegtnwoitli libertarianinowi @svr_, którzy akurat naprawdę dali się nabrać na to, że OP pisze to wszystko naprawdę.

Moim zdaniem @Patuptap powinien z tego zrobić osobny wpis, ale tbh komu by się chciało, kto uwierzył w