Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy przy wypłacie każdy pracownik otrzymuje ode mnie taki kwit. Jest podana jego kwota, którą dostał na konto i reszta jego kwoty, którą zabiera (rucha go) państwo.
Robię to tylko po to aby nie narzekali, że #!$%@?ą po 12 godzin za #!$%@? nie pieniądz. Od momentu kiedy dostają takie kwity tak nie mam już co miesięcznego gdakania, że mało. Otwórz firmę i sam zacznij zarabiać.
#!$%@? zwykłe krawężniki myślą, że prywaciarz jak jeździ nową X3 to zarabia miliony. Niestety, nie tylko ja ich rucham. Chciałem kupić X4 ale nie stać mnie na raty leasingu.

#firma #wlasnafirma #pieniadze
Zarzutkkake - Od kilku miesięcy przy wypłacie każdy pracownik otrzymuje ode mnie taki...

źródło: comment_1605549232jDeu4X4ysE7pwkqokV6fqM.jpg

Pobierz
  • 201
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Fajnie ze postanowiles zrobic cos co w normalnych firmach jest norma-szkoda ze dopiero teraz (Twoj lvl janusza spadl o 3). Takie "cudo" roznie sie nazywa:
-pasek z wyplaty
-odcinek z wyplaty
-itp
I sa na nim informacje o tym jakie kosztach i skladkach.

Oczywiscie zapewniasz pracownikom pranie odziezy roboczej? (nawet nie mysle ze nie zapewniasz takowej jesli jet wymagana) Bo nie widze tam pozycji "Ekwiwalent za pranie odziezy". No
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake:
1. W sumie to dobry pomysł
2. To nie wina pracownika że jest ruchany przez państwo
3. Mam nadzieję że to "od kiedy im to pokazuje to już nie narzekają" to jest metafora, bo wiadomo chyba że samo to nie rozwiązuje problemu xd
4. Jak ktoś jeździ nowym autem to i tak ma lepiej niż większość ludzi
  • Odpowiedz
  • 67
@gorzki99 akurat z odzieżą dogadaliśmy się, że każdy pierze we własnym zakresie i mają po prostu o 100zł wyższą wypłatę. Zawsze dostawali kwity ale nie tak szczegółowe. Dlatego wyszedłem na przeciw ich oczekiwaniom i mogą sobie nawet jakiegoś doradcy zawodowego zapytać czy faktycznie połowę zabiera im państwo.
  • Odpowiedz
akurat z odzieżą dogadaliśmy się, że każdy pierze we własnym zakresie i mają po prostu o 100zł wyższą wypłatę.


@Zarzutkkake: Przy mniejszych firmach to najlepsze rozwiazanie-molochy moga miec wlasne pralnie albo negocjowac z pralniami ceny. Skoro za pranie dajesz 100 to powinienes to uwzglednic w rozpisce a bedziesz "kochany" przez pracownikow :P (normalnie to jest 20 z hakiem :P)
  • Odpowiedz
  • 57
@espu ja nie jestem korpo a zwykłym januszem, obecnie mam pięciu ludzi a moim celem jest zwiększenie liczby pracowników do 11 i skupienie sie tylko na pracy związanej z dokumentacjami. Mam już podpisane papiery, gdzie lekkim #!$%@? mam pracy na około 4 lata (osiedle deweloperskie) a przy okazji łapie wiele innych robót.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Odcinek z wypłaty to standard w każdej normalnej firmie, ja już w 2010r to dostawałem.

Mało tego obecnie mogę sobie to wyświetlić w intranecie, system firmy i masz tam swoje konto, gdzie klepiesz urlop, masz odcinki, wypłaty, wynagrodzenia, historię chorób, premii itp.
  • Odpowiedz