Wpis z mikrobloga

  • 4711
#covid19 #koronawirus #szpital #smutnazaba 34 lvl here. Właśnie czekam w karetce na przyjęcie do szpitala. 14 dzień infekcji. Zapalenie płuc, skurcze oskrzeli, gorączka od 7 dni, dreszcze, poty kilka razy dziennie takie jak spod prysznica. Antybiotyk nie działa, Deksametazon doraźnie pomaga, ale na chwilę. Poprawy ogólnie brak, objawy się nasilają. Nie wiem jak to będzie, cykam się. Żona i dwie małe córeczki w domu zapłakane zostawiłem i nie wiem czy wrócę. Ogólnie brak chorób współistniejących. Lekkie nadciśnienie, trochę nadwaga. Ps. Przed nami 6 kartek czeka.
berecik - #covid19 #koronawirus #szpital #smutnazaba 34 lvl here. Właśnie czekam w ka...

źródło: comment_1604413714xx1ukFbzk8Ywplp1s8ld4S.jpg

Pobierz
  • 550
@Gorthung: Raczej to nie kwestia wieku w 100% tylko innych czynników również typu grupa krwi czy też poziom witaminy D albo BMI nie mówiąc o chorobach współistniejących. Moja mama 51 lvl miała koronawirusa i miała standardowe objawy typu gorączka 38 stopni przez 3 dni, ucisk w klatce piersiowej też przez 3-4 dni, kaszel niewielki, utrata węchu i smaku (węchu nadal słaby), ale po 10 dniach normalnie doszła do formy bez żadnych
@berecik łoo miras jesteś z mojego miasta, trzymaj się kumplu, jesteś młody to luźno dasz radę, podreperują Cię w tym Rawiczu (òóˇ) dawaj znać co jakiś czas jco u Ciebie, będę Cię obserwował, trzymam kciuki żeby szybko przeszło. Swoją drogą skoro Ty masz grupę A krwi, a żona 0, to chyba rzeczywiście coś w tym jest ze grupa 0 przechodzi covida lżej.
@5KYN3T opiszę swoje objawy- mała gorączka przez jeden dzień w niedzielę.. Później bóle kończyn. W środę czułem się słaby ale na tyle dobrze że postanowiłem w czwartek iść do pracy. Nagle w środę o 15 jadłem obiad i wiem że miałem smak a o 16 zupełne odcięcie zapachu i smaku. Nie czułem perfum z 1 mm. Czyli de facto utrata węchu i smaku dopiero po trzech pełnych dobach. Ja maksymalna zmierzona gorączkę
@zupa_cebulowa: @j3sion: antybiotyk daje się profilaktycznie żeby uniknąć nadkażenia bakteryjnego, najczęściej azytromycyne. W zaleceniach na pierwszym miejscu jest paracetamol i nie jest zalecany tylko w celu zbijania temperatury, ale wtedy gdy może pomoc na co innego jeszcze (np silny ból głowy).
@5KYN3T hohoho kolego. Mija szósty dzień od zgłoszenia a ja jeszcze wyników nie mam. Dobrze że kwarantanna nakładana nie jest po otrzymaniu wyniku tylko na dzień od telewizyty, bo inaczej to ja już bym dawno wyzdrowiał i dopiero wynik dostał.
U nas w mieścinie 30 tys mieszkańców wygląda to tak. Zgłoszenie w środę.
Wizyta w czwartek
Wymaz w niedzielę
Do dziś nie ma wyniku.
Pielęgniarka ze szpitala miała robione na cito i
@berecik: Strasznie się to czyta, życzę powrotu do zdrowia. Moja mama od środy w szpitalu, objawy miała dużo lżejsze od Ciebie, ale astma i potem prawdopodobnie wjechało jakieś zapalenie płuc (podejrzewam, że wirusowe). Remdesivir nic, nie dał. Dostaje teraz antybiotyk i dzisiaj ją podłączyli pod respirator, dawno nie byłem tak zesrany mimo, bo prawodopodobnie zaraziła się ode mnie mimo, że kontakt mieliśmy praktycznie zerowy. Ja zaraziłem się na studiach w trakcie
@berecik: Moja rada. Wlatuj w zimną wodę! Postój tam 10 minut, nie licz czasu, to nie zawody, skup się na tym jak próbujesz się ogrzać. Objawą covidu może być właśnie ta niemoc oddechu. Jak to poprawić? No kiedy głębiej i lepiej oddychasz? W zimnie jak czujesz, to nie myślisz, reagujesz. Wyobraź sobie, że twoje serce jest bardzo połączone z twoimi płucami, tlenem. Poczytaj sobie o tym jak tlen i dwutlenekwęgla łączy
@berecik miras czytałeś może o amantadynie? Był niedawno artykuł na głównej. Nie ma de facto potwierdzeń, tylko słowa lekarza który tego leku używa na każdym z covidem którego leczył, łącznie z sobą samym ale warto o tym wspomnieć. Może pomoże.