Wpis z mikrobloga

Halo.radio coś ostatnio cienko przędzie. Ma jakieś kłopoty finansowe i kilku dziennikarzy odeszło z tej stacji. Radio na fali protestów wyczuło piniondz i zorganizowało zrzutkę. Ciekawe ile z niej pójdzie na radio.
@userrrr: Ale #!$%@?,wspólnota wyznaniowa nie powinna posiadać majątku, nie powinna mieć miejsc kultu i wszyscy powinni żywić się słońcem. Każda religia na świecie działa w ten sposób że tworzą się struktury i instytucje wokół kultu czy wam się to podoba czy nie i mają one wpływ na rzeczywiśtoć wokół siebie i pzekształcają mniej lub bardziej w ramach tego światopoglądu.

Serio nei wiem co się dzieje ostatnio dzieje na wykopie jak sam
@Stepanakert: A ile z tego dorzuca rzad? Bo ja rozumiem że rząd nie powinien tam ładować naszej kasy ale jak ktoś robi wpłaty dobrowolne to chyba nie powinno się tego rozliczać bo to już jest kasa czyjąś.
@boskakaratralalala: podatki odprowadza ale tylko takie jakie zadeklaruje. Niestety to jest do śliski temat jeśli chodzi o inne religie to sprawa wygląda tak samo więc to nie jest faworyzowanie akurat tego kościoła. Jednak pocieszeniem jest to że oni głównie te pieniądze inwestują i pośrednio wtedy już podatki płacą. Pozatym za innych partii sytuacja wyglądała tak samo więc nie zwalajcie na PiS brak podatków tylko jakaś sumę napewno niższa niż 20mld wydawana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ktoss: to, że za innych partii było tak samo, to nic mnie mnie obchodzi. Tam samo jak to, co oni z tymi pieniędzmi robią.
Skoro kościół może funkcjonować jak zwykle przedsiębiorstwo, czyli kupować ziemię, sprzedawać usługi, mieć radio, gazetę itd, to ma również funkcjonować jak przedsiębiorstwo od strony podatkowej. Od każdego ślubu, pogrzebu czy też wypominkow, ma być odprowadzony 23% VAT i wystawiony paragon. Ksiądz ma za parafie płacić zwykły podatek
Kościół nie powinien w ogóle posiadać majątku ¯_(ツ)/¯ to Dom Boży, a nie instytucja finansowa w dodatku kościół czerpie czysty dochód bez podatków ¯_(ツ)/¯ to nawet nie ma się czego dziwić, że dochodzi tam do pedofilii


@userrrr: Powinien, nie Tobie decydować jak ma wyglądać organizacja, albo na co i po co idą pieniądze wiernych.

Kościół powinien działać na takich samych zasadach, jak każda inna firma.
Czyli kasa fiskalna, wpis
@nightmaar: Pierwszy rzut oka na te wyliczenia:

- ponad połowa 800 mln - ok a ile na zabytki, a ile dla Rydzyka? zmieszanie tych dwóch obszarów jest nie poważne. Czyli co kilkuset letnie katedry mają gnić na naszych oczach?
- taca - jest dobrowolna więc nie widzę powodu dlaczego występuje na grafice
- dotacje unijne - przysługują zgodnie z prawem

Zostaje mniej niż połowa .. i teraz można dyskutować