Wpis z mikrobloga

@Stepanakert: Szukam wolontariuszy do pracy (lewaki mile widziani)
Caritas Polska

Według sprawozdania finansowego z 2010 roku Caritas Polska prowadził w Polsce łącznie 9165 placówek, w tym[1]:

Parafialne i diecezjalne punkty wydawania odzieży – 3393
Parafialne i diecezjalne punkty wydawania żywności - 3538
Punkty doraźnej pomocy – 398
Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego – 143
Stacje Opieki Caritas – 175
Świetlice socjoterapeutyczne – 162
Świetlice parafialne – 396
Inne świetlice – 47
Jadłodajnie dla
@Stepanakert

Nowa wesoła ciężarówka wyjeżdża na ulice

#protest


Ludzie i Margoty którzy myślą że szczucie na Kościół jest w Polsce czymś nowym nie wiedzą, że przez dwadzieścia lat, do lipca br. była w obiegu obleśnie antyklerykalna gazeta zwana Fakty i Mity, do której pisywał pod pseudonimem morderca księdza Popiełuszki.

I co? I nic. Była w prawie każdym kiosku.
@mango2018:

kasa fiskalna, rejestr jako firma, składki ZUS


Jeszcze fakturę ma Ci kościół drukować po przyjęciu przez Ciebie opłatka na mszy chłopie?
Kościół to Dom Boży, to nie instytucja finansowa. Człowiek przychodzi tam się modlić, a kościół nie powinien czerpać z tego tytułu żadnych korzyści majątkowych. Kościoły jako instytucje religijne powinny być utrzymywane przez państwo, księża powinni mieć zagwarantowane obiady, ale nie powinni mieć żadnych pieniędzy, aktywów, gruntów i nieruchomości, bo
@userrrr: A jak wierzący chcą żeby wspólnota miała majątek w ramach tej wspólnoty?

@kupuje_bulki_w_almie:

Powiedziałem że mam dość tego jednostronnego spamu na głownej i mikro, mało kiedy mówi się że wierzącym to rozwiązanie z aborcją nie pasuje i z kościoła idą na prostest. Ale nie KATOLE robią KATOTALIBAN. JA na przykład ciesze że róźne grupy stały pod kościołami bo żadnym zlewicowanym świrom nie przyszło do głowy dalej włazić do kościołów
@RogatyKoziol: Nikt nie zechce żeby ich wspólnota miała majątek, bo ludzie płacą datki na mszach bo tak się już przyjęło, bo tak kościół chce ale gdyby tego nie było to raczej żaden moher z banknotem 200 PLN by nie wyskoczył nagle że chce dać ¯\_(ツ)_/¯
@userrrr: A jak wierzący chcą żeby wspólnota miała majątek w ramach tej wspólnoty?


@kupuje_bulki_w_almie:

Powiedziałem że mam dość tego jednostronnego spamu na głownej i mikro, mało kiedy mówi się że wierzącym to rozwiązanie z aborcją nie pasuje i z kościoła idą na prostest. Ale nie KATOLE robią KATOTALIBAN. JA na przykład ciesze że róźne grupy stały pod kościołami bo żadnym zlewicowanym świrom nie przyszło do głowy dalej włazić do kościołów