Wpis z mikrobloga

Ale gniję z ludzi którzy pomimo pandemii biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 12k za metr w "kameralnych" osiedlach deweloperskich na jakiś zadupiach 10km od centrum xD Każdy rozsądny człowiek wiedział że te mieszkania nie są warte więcej niż 5k za metr ale jacy to byli pewni że hehe mieszkania zawsze będą drożeć. I jeszcze się śmiali z wynajmujących że oddają kasę januszowi.

A tu cyk tak jak było do przewidzenia druga fala i za pół roku taka buda będzie warta max 200k. Oni muszą spłacać 700k kredytu za to do usranej śmierci a ja właśnie znalazłem piękne mieszkanie po airnbn w samym centrum krakowa za 1000zł. A jaki będzie płacz jak PIS podniesie stopy. Skowyt wręcz :D

#koronawirus #nieruchomosci #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #zarobki #mieszkanie #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia #krakow ##!$%@?
Pobierz S.....b - Ale gniję z ludzi którzy pomimo pandemii biorą kredyty na 30 lat na klitki ...
źródło: comment_1604173324EfdOY9yOEN9b5DqdLQCZIs.jpg
  • 15
@Scaab:
Ale czemu mają mieszkania tanieć przez drugą falę? Znasz kogoś albo słyszałeś o kimś, kto tak się przejął koronawirusem że sprzedał mieszkanie za pół ceny i zamieszkał - hmm nie wiem w sumie gdzie ;)

Chętnie się dowiem, bo dla mnie np. Praca zdalna oznacza, że chętnie bym zmieniła mieszkanie na większe o ten jeden pokój na gabinet - ale nie widzę, żeby cokolwiek taniało.

Mieszkania na wynajem już może
Ale czemu mają mieszkania tanieć przez drugą falę?


@LGirl: Bo raczej gospodarka na niej nie zyska, podczas poprzedniego kryzysu taniały niemal na całym świecie przez parę dobrych lat bo "w stanach nie płacili hipoteki". Warto dodać że wtedy byliśmy za Tuska zielona wyspą a Jarek właśnie podpalił Polskę.
@Sarok:
Ja podczas poprzedniego kryzysu nie widziałam, żeby fajne mieszkania w Warszawie taniały. Nie drożały, to fakt :) ale też deweloperzy zaczęli budować coraz bardziej oszczędzając, nawet po fasadach jak się chodzi po mieście widać różnice w wielkości okien, jakości elewacji itp.

Nie rozumiem, czemu kryzys ma sprawić że mieszkania potanieją.
Jak ktoś ma mieszkanie w którym mieszka - raczej w czasie kryzysu i inflacji nie będzie sprzedawał taniej, żeby iść
Ja podczas poprzedniego kryzysu nie widziałam, żeby fajne mieszkania w Warszawie taniały.


@LGirl: To, że czegoś nie widzisz, nie znaczy, że tego nie ma. Mieszkania podczas ostatniego kryzysu staniały w cholerę, dopiero z 2 lata temu doszliśmy do cen z 2008! To jednak sugeruje, że tym razem spadek nie będzie tak drastyczny ponieważ no jednak inflacja+ogólnie Polacy są bogatsi niż kilkanaście lat temu. Ja jednak już w 2019 postanowiłem nie decydować
Pobierz Asd15 - > Ja podczas poprzedniego kryzysu nie widziałam, żeby fajne mieszkania w Wars...
źródło: comment_1604218958GxOBlBrseiatW8fGvxz8n1.jpg
Mieszkania podczas ostatniego kryzysu staniały w cholerę, dopiero z 2 lata temu doszliśmy do cen z 2008!


@Asd15:
Nie sądzę - w 2008 akurat sporo moich znajomych mieszkań szukało i pamiętam, jakie były ceny. Za 5-6 za metr kupowali albo zwykły stary blok w centrum Warszawy albo od dewelopera w krzakach - przy czym teraz często tam, gdzie były krzaki są tramwaje, metro itp.
Nie sądze, żeby te mieszkania teraz tyle
@LGirl: a ty z Warszawy, to przepraszamy tam będą drożeć cały czas :)
Chyba że wzorem Grecji zwolni się 40 tysięcy urzędników i ograniczy płace w budżetówce, a korpo również zaczną oszczędzać. PIS tego nie zrobi? I co wtedy nie będą tanieć? To powinniśmy oszczędzać czy jednak nie? Wszak nie mozna być przecież za a nawet przeciw.
Jeśli nie rozumiesz dlaczego miałby tanieć przez kryzys to naprawdę pozostaje mi jedynie poradzić
@Sarok:
Płace w budżetówce już się ogranicza, urzędników się zwalnia. I co mają zrobić ci urzędnicy? Sprzedać awoje mieszkania i iść pod most czekać 20 lat na przyznanie lokalu komunalnego? Nie bardzo ;) sprzedać i kupić mniejsze? Też się nie da, bo u nas i tak już rodziny w klitkach żyją ciasnych, zwłaszcza w Warszawie. Sprzedać i kupić jeszcze dalej od centrum? To już musieliby chyba w okolicach Torunia kupować, znam
@LGirl: no > Ale czemu mają mieszkania tanieć przez drugą falę?

@LGirl: Dobrze że rozwinęłaś myśl z pierwszego posta. Zgadam się w 100% fajne mieszkania w centrum i dobrych lokalizacjach Warszawy o ile w ogóle spadną to nie wiele. Niemniej rynek nieruchomości to nie tylko WWA i tam widzę spore spadki....