Wpis z mikrobloga

Zdebilenie w tym kraju sięga granic, jak ma być normalnie (czyt. bez PiSu) jak opozycyjna część społeczeństwa to równie wielcy debile. TK wydaje wyrok bez żadnej mocy prawnej, idioci lecą krzyczeć na ulice w środku pandemii i jeszcze tłuką się z policją jak oszołomy z ONR albo innego zdegenerowanego środowiska prawicowego. Rząd wprowadza nowe podatki i opłaty, podwyższa składki, bezsensownie zamykają restauracje - cisza, nawet #!$%@? jeden nie wyjdzie pokrzyczeć xD Priorytety w tym kraju to ludzie mają, nie ma co. O pierdoły kraj podpalą, a o poważnych problemach to ni słowa.

#bekazpisu #bekazlewactwa #4konserwy #debile #idioci #degeneracjanarodu #covid19 #koronawirus #pandemia
dzangyl - Zdebilenie w tym kraju sięga granic, jak ma być normalnie (czyt. bez PiSu) ...

źródło: comment_1603515471CnvhoeMQk7DUR8hSfMx0wB.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
@KingRagnar: jeśli w Polsce wykonuje się ok 1000 aborcji rocznie, z czego 950 z przesłanki która właśnie uznano za niekonstytucyjną to chyba można stwierdzić że praktycznie zakazano aborcji.
  • Odpowiedz
nie jestem eskpertem ale co znalazłem to już wklejałem, nic się z automatu nie dzieje, ale ok jak chcą kręcić gównoburzę w kraju pod dyktando kaczafiego który rzucił zarzutkę to proszę bardzo :)


@dzangyl: Podsumuje co napisałeś

"Nie znam się, więc się wypowiem"
  • Odpowiedz
@CudMalina: tak jak i ci którzy wypowiadają się jak ty, że można stwierdzić, że zakazano aborcji w Polsce - nikt, niczego nie zakazał jak narazie. Gwałtów też nie zalegalizowali, ani nikt nie musi wychodzić za mąż za gwałciciela jak niektóre oszołomy już wypisują.
  • Odpowiedz
@dzangyl: Widac ze nie masz pojęcia o czym piszesz... wyrok TK stwierdzający ze określony przepis jest niezgodny z Konstytucją powoduje automatyczne wykreślenie tego przepisu z ustawy w dniu publikacji wyroku w Dzienniku Ustaw. Sejm nie musi nic dostosowywać - w dniu publikacji wyroku TK z 3 przesłanek zostaną 2 i dzieje się to automatycznie.

To co wstawiłeś o wyrokach zakresowych dotyczy zupełnie innej sytuacji kiedy wyrok nie dotyczy całego przepisu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzangyl: kompletnie nie rozumiesz albo trolujesz. Nie da się dobrze wybrać gdy na kartach wyborczych są same złe opcje, a za nie dotrzymanie obiecanek z kampanii politycy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Dlatego część społeczeństwa nie głosuje, gdyż to nic nie zmienia. Nawet jeśli ludzie o szczerych i dobrych intencjach założą partię, to w momencie jej powstania na pierwszy plan wychodzi dobro partii, a gdyby udało im się wygrać wybory to
  • Odpowiedz
@Wykoppeel1230: no ale przecież wykreślili tylko część przepisu, nie całą ustawę. Podasz jakieś źródło tego przepisu, być może się mylę - nie wykluczam takiej możliwości.
  • Odpowiedz
@szpongiel: życie to nie jest koncert życzeń - trzeba szukać kompromisu i oddawać głos tak aby być z niego zadowolonym. Ci co nie głosują, po prostu są za głupi by dokonać wyboru - i bardzo dobrze że nie biorą udziału wyborach - lepiej nie oddać głosu niż oddać go byle jak i na byle kogo.

Ale co to znaczy tną w #!$%@?, jak widzisz ludzie mają różne opinie na temat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzangyl: może sam zrozumiesz, że to nie przez tych co nie głosują tylko przez postawę jak twoja jest co raz gorzej. To Ty legitymizujesz swoim głosem/frekwencją #!$%@?ą władzę, a potem nie obchodzi Cię co ta władza robi, więc robi co chce.
  • Odpowiedz
@Wykoppeel1230: no ale przecież wykreślili tylko część przepisu, nie całą ustawę. Podasz jakieś źródło tego przepisu, być może się mylę - nie wykluczam takiej możliwości.


@dzangyl: Zobacz sobie nawet praktykę skoro nie wierzysz teorii. Otwórz Kodeks Cywilny, przejdź do art. 418, przeczytaj "utracił moc" z przypisem górnym "1", zjedź na dół strony, przeczytaj "Z dniem 18 grudnia 2001 r. na podstawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 4
  • Odpowiedz
@szpongiel: no przecież obecna władza ma mandat wyborczy który uzsykała w demokratycznych, wolnych wyborach. Gramy według zasad i nie krzyczmy jak rozwydrzone bachory jak przegramy i się nam coś nie podoba. Niech robi co robi, weryfkacja przyjdzie w kolejnych wyborach.

@InspektorDupa: jaki zwolennik dyktatury, o czym ty bredzisz? Ja wrogiem Polski? Twojej Polski? Masz swoją? Lepszy i gorszy sort? Hmm... skąd ja to znam xD

@Guzkow:
  • Odpowiedz
na co mam zwrócić uwagę w Dz.U. 2001 nr 145 poz. 1638 bo tam o jakimś Romualdzie Kozłowskim jest i jakichś Bodysach, nic nie rozumiem.


@dzangyl: W opublikowanym wyroku masz "2. Art. 418 Kodeksu cywilnego jest niezgodny
z art. 77 ust. 1 i nie jest niezgodny z art. 64 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej." i to wystarczyło, żeby art. 418 KC utracił moc.
  • Odpowiedz
@Guzkow: czyli wyrok na podstawie wyroku z 2001 roku, a ten z 2001 roku to na podstawie czego miał możliwość sprawić że ten art. 418 KC utracił moc? Zagmatwane, nie rozumiem, może jest jak piszesz może nie. Sam już nie wiem, po prostu poczekam i już nie będę powielał moich wcześneijszych stwierdzeń, dzięki.
  • Odpowiedz