Wpis z mikrobloga

Zdebilenie w tym kraju sięga granic, jak ma być normalnie (czyt. bez PiSu) jak opozycyjna część społeczeństwa to równie wielcy debile. TK wydaje wyrok bez żadnej mocy prawnej, idioci lecą krzyczeć na ulice w środku pandemii i jeszcze tłuką się z policją jak oszołomy z ONR albo innego zdegenerowanego środowiska prawicowego. Rząd wprowadza nowe podatki i opłaty, podwyższa składki, bezsensownie zamykają restauracje - cisza, nawet #!$%@? jeden nie wyjdzie pokrzyczeć xD Priorytety w tym kraju to ludzie mają, nie ma co. O pierdoły kraj podpalą, a o poważnych problemach to ni słowa.

#bekazpisu #bekazlewactwa #4konserwy #debile #idioci #degeneracjanarodu #covid19 #koronawirus #pandemia
dzangyl - Zdebilenie w tym kraju sięga granic, jak ma być normalnie (czyt. bez PiSu) ...

źródło: comment_1603515471CnvhoeMQk7DUR8hSfMx0wB.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
@spere: @dzangyl:
Art. 190. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego
1. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.
2. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 właściwość Trybunału Konstytucyjnego podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski".
3. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, jednak Trybunał Konstytucyjny może określić inny termin utraty mocy
  • Odpowiedz
@gracilis: Poszukałem jakichś wypowiedzi prawników i tym razem udało się znaleźć, faktycznie po prostu ma trafić do dziennika ustawi i zacznie obowiazywać. No to dziwne, ale nie jestem prawnikiem, wcześniej szukałem i znalazłem to co już gdzieś wyżej wklejałem, że prawodawca musi zmienić ustawę. Szykuje się ostre grillowanie w sejmie w najbliższych tygodniach...
  • Odpowiedz
@dzangyl: Nic się nie szykuje. Tego przepisu nie można znowelizować, ponieważ, nowelizacja nie przywraca, obowiązywania już niekonstytucyjnego przepisu, zostanie usunięty. Mogą sobie tam wpisać coś nowego, co treścią nie powinno być zbliżone. Justyn Piskorski jest jednym z sędziów powołanych na stanowisko prof. Ślebzaka i nie powinien w ogóle znajdować się w tym składzie orzekającym, ale po co przestrzegać prawa jak można sobie robić fikołki.
  • Odpowiedz
@SweterWPaski: nie ma to większego sensu - trzeba czekać na kolejne wybory, a jeśli ludzie chcą takich decyzji to takie mają, wynik wyborów był taki a nie inny i to nie pierwszy raz. Nie będę protestował przeciwko decyzjom władz w trakcie kadencji, od tego są wybory.

Inną sprawą jest protestowanie w środku największej fali pandemi, to jest głupie i nieodpowiedzialne - nigdy tego nie zrobię - cenię zdrowie i życie
  • Odpowiedz
@dzangyl: W tym kraju priorytety już dawno zostały poodwracane. Aż wkleję swój komentarz z wczoraj.

I to jest meritum Polski (i wykopu z resztą też). Problem, który jest marginalny (chociaż faktycznie istnieje) powoduje ból dupy i zalewa całą główną mirko. Kiedy zarzynana jest gospodarka głupimi ustawami podatkowymi - "i sleep". Rozumiem protesty i oburzenie, ale gdzieś kiedyś (już dawno temu) zostały zaburzone i poodwracane priorytety. Bój toczy się o aborcję,
  • Odpowiedz
@dzangyl a Ty kumasz ze otworzyli sobie furtke do pelnego zakazu aborcji. Jak nikt nie wyjdzie protestowac to beda pewni ze moga robic co chca? powinni poczekac az calkowicie wejdzie w zycie i juz #!$%@? da sie z tym zrobic ? zdolnosci myslenia to kolega za bardzo rozwinietej nie ma. Skoro jestes tak krotkowzroczny
  • Odpowiedz
@dzangyl: Czyli uważasz że 5 lat trzeba siedzieć cicho i po prostu chodzić na wybory? Ale jeśli nikt nie będzie okazywał niezadowolenia to partia cały czas będzie.wygrywac, bo ludzie stwierdzą, że przecież jest dobrze, nikt nie protestuje, wszyscy są zadowoleni. To jest głupie. Mamy demokrację, możemy wyrażać swoje niezadowolenie. A że dzieje się to w środku pandemii? No to może trzeba było nie ruszać tego tematu teraz?
  • Odpowiedz
@biceps35: jeśli to nie będzie ludziom odpowiadać to za 3 lata wybiorą w wyborach kogoś innego i prawo się zmieni, skoro ta władza ma mandat to go wykorzystuje na realizację swojego programu. Nie wróżyłbym całkowitego zakazu aborcji ale jak tam chcesz.

@CudMalina: Nie pięć, a cztery, a teraz to nawet trzy bo wybory parlamentarne były rok temu.
Tak, skoro nikt nie wykazuje niezadowolenia to znaczy że ludziom żyje się dobrze i jeśli tak zagłosują to rządzący obóz będzie miał kolejną kadencję, to logiczne. Ja szanuje każdy głos wyborach, nawet jeśli się z nim nie zgadzam i nie jest na "moją opcję". Taką mamy umowę społeczną, tak działa demokracja i głosowanie w wolnych i powszechnych wyborach. Jeśli ludzie będą niezadowoleni to wybiorą kogoś innego, to jest proste.

Oczywiście, że można wyrażać swoje niezadowolenie, tylko ja nie popieram żadnego protestowania bo to nigdy do niczego nie doprowadziło i nie doprowadzi - chyba że jest się górnikiem :). Stało się to w środku pandemi bo to zarzutka Kaczafiego i jak widać wszyscy wpadli w sidła, teraz nieudolna walka z COVID19 zejdzie na dalszy plan, tak jak to miało być. Nieczysta zagrywka i manipulacje przy składzie TK, ale to inna kwestia. Niemniej jeśli ludzie wybrali ich drugi raz, a już w pierwszej kadencji były zakusy na TK, to znaczy że tego chcą i ja to szanuję - umowa społeczna to umowa, demokracja to demokracja. Wygrali, wygrali, no to rządzą. Za 3 lata
  • Odpowiedz
@dzangyl: Hej, ale mieliśmy też umowę spoleczną i to zapisaną w konstytucji, że mamy trójpodział władzy. Nie może być tak, że władza wybrana w demokratycznych wyborach robi sobie potem co tylko chce. Musi działać w granicach prawa. Były protesty, ale władza ma telewizję publiczną i pierze ludziom mózgi. Serio, mam teraz siedzieć 3 lata w domu, patrzeć na to i siedzieć cicho bo protesty nic nie dają? Nie! Demokracja to
  • Odpowiedz
@CudMalina: telewizja publiczna zawsze w tym kraju robiła propagandę, zawsze. Taką mamy mentalność, taki nasz naród już jest i nic tego nie zmieni. Oczywiście, że masz prawo do protestowania, ale ja tego nie popieram. Możesz wierzyć, że to przez protesty nie zmieniono ustawy, ja myślę że to był po prostu wybieg jak teraz, aby odwrócić uwagę, a zmienić ustawy i tak nie chciano. Kaczafi jest sprytny i potrafi rzucać zarzutki
  • Odpowiedz
@dzangyl: tak, ludzie wspierający kaczyńskiego, konfederację i sekciarzy od kai godek nie są godni nazywania ich Polakami. Poprzez wyzywanie protestujących przeciwko tej bolszewickiej bandzie wspierasz tych anty-polaków. Czegoś jeszcze nie rozumiesz? Jeśli teraz w dalszym ciągu nie jesteś jednoznacznie przeciwko pisowskiej zarazie niszczącej moją ojczyznę, to nie nazywaj się Polakiem, konformisto.
  • Odpowiedz
@InspektorDupa: oho, spodobało ci się dzielenie polaków na lepszy i gorszy sort, jak widać nie różnisz się niczym od Kaczafiego i pisiorów, ehh z jednej idioci, z drugiej idioci, wszędzie idioci :(
  • Odpowiedz