Wpis z mikrobloga

Zdebilenie w tym kraju sięga granic, jak ma być normalnie (czyt. bez PiSu) jak opozycyjna część społeczeństwa to równie wielcy debile. TK wydaje wyrok bez żadnej mocy prawnej, idioci lecą krzyczeć na ulice w środku pandemii i jeszcze tłuką się z policją jak oszołomy z ONR albo innego zdegenerowanego środowiska prawicowego. Rząd wprowadza nowe podatki i opłaty, podwyższa składki, bezsensownie zamykają restauracje - cisza, nawet #!$%@? jeden nie wyjdzie pokrzyczeć xD Priorytety w tym kraju to ludzie mają, nie ma co. O pierdoły kraj podpalą, a o poważnych problemach to ni słowa.

#bekazpisu #bekazlewactwa #4konserwy #debile #idioci #degeneracjanarodu #covid19 #koronawirus #pandemia
Pobierz dzangyl - Zdebilenie w tym kraju sięga granic, jak ma być normalnie (czyt. bez PiSu) ...
źródło: comment_1603515471CnvhoeMQk7DUR8hSfMx0wB.jpg
  • 119
@dzangyl Oczywiście ustawodawca powinien, ale nie musi dostosować prawo do wyroku TK. Za to sąd może powołać się na wyrok TK. Jak kogoś oskarżą o nielegalne zabójstwo/aborcję dziecka/płodu to sąd może posłużyć się wyrokiem TK. Chociaż to nie jest prosta sprawa jeżeli ustawodawca jeszcze dopuszcza takie praktyki.
@Trybun_Plebejski: może trochę racja, choć ja wychodzę z żałożenia że od tego są wybory w tym kraju, a nie protesty. Są jeszcze referenda ale u nas to jest bubel prawny i możesz zebrać podpisy a i tak ci odrzucą, szkoda. Problem z klasą polityczną jest taki, że tak naprawdę opozycja to równie wielcy idioci jak PiS i to jest właśnie siła pari Kaczafiego, brak opozycji - bo to co sobą reprezentuje
@dzangyl wczoraj gadałem z jedną taką "Julką" okazuje się że one nawet nie wiedzą jakie było orzeczenie trybunału xD memy mówią wyraźnie W POLSCE ZAKAZALI ABORCJI A NA PORTALACH INTERNETOWYCH PISZE ŻE PIS CHCE ZAKAZAĆ ŚRODKÓW ANTYKONCEPCYJNYCH, one nawet nie mają na tyle chęci żeby wejść na Wikipedię i poczytać o co chodzi. Informacje biorą tylko z emocjonalnych instagramowych krotkich wpisów i clickbaitów xD
@szubiduba: dorośniesz to zrozumiesz, też się z tego nabijałem będąc gówniakiem.

Oczywiście ustawodawca powinien, ale nie musi dostosować prawo do wyroku TK.


@Rogovic: no w końcu doszliśmy do zrozumienia. Oczywiście że można powołać się w sądzie na wyrok TK, ale sądownictwo w polsce wiemy jakie jest, jeden sędzie zrobi tak drugi inaczej. Po prostu typowy polski burdel w prawie :) a cel jeden, odwrócenie uwagi od bierzących spraw, ale to
TK wydaje wyrok bez żadnej mocy prawnej


@dzangyl:
Konstytucja:

Art. 8
1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej
2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej

Czyli jak coś jest niezgodne z konstytucją, to jest bezprawne.

U S T A W A z dnia 30 listopada 2016r. o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym
(...)
DZIAŁ II
Postępowanie przed Trybunałem
Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art.33.1.Trybunał orzeka wsprawach
@xiv7: ma większość o 5 posłów bo większość z was bando matołów nie poszła na wybory, a teraz jest płacz że rząd jest zły xD Trzeba było protestować przy urnach, bardzo dobrze wam teraz
@NevilX: w tym kraju jest taki burdel że można sobie podcierać tyłek wyrokami TK, nic mnie nie zdziwi. W każdym razie sejm i tak musi dostosować przepisy i nie musi ich odostosować do wyroku trybunału, takie prawo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzangyl:

TK wydaje wyrok bez żadnej mocy prawnej

Rozwiń proszę, bo chyba jeden z nas czegoś tu nie rozumie. Niekonstytucyjność zapisów prawnych po prostu usuwa je z użytku IMO.
@Smol_PP: nie jestem eskpertem ale co znalazłem to już wklejałem, nic się z automatu nie dzieje, ale ok jak chcą kręcić gównoburzę w kraju pod dyktando kaczafiego który rzucił zarzutkę to proszę bardzo :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzangyl:

protestuję moim głosem w wyborach to jedyny słuszny sposób

Nie można być dalej od prawdy. Póki ludzie w Polsce nie ogarną, że demokracja nie kończy się w dniu wyborów, nigdy nie będzie lepiej.