Wpis z mikrobloga

W całym tym burdelu z #aborcja i #protest drażni mnie przypisywanie piekła tylko kobietom. To powinno nazywać się piekło rodziców. Nie wyobrażam sobie oglądanie matki mojego dziecka jak po cichu umiera w środku widać cierpienie dziecka, nic tak nie boli jak cierpienie bliskiej ci osoby.

Ps. #konfederacja nie wejdzie na kolejną kadencję, róbcie screeny. To co #!$%@? wychodzi im czkawką, cały na Facebooku jest rzeź.
#przemyslenia #zalesie #pieklokobiet
  • 221
@Zgagulec: mówisz o rzeczach, o których najwyraźniej nie masz pojęcia, nigdy nie miałaś styczności i sobie jak widać błędnie wyobrażasz. Kiedy ja poroniłam dziecko nie uważałam, że mój ból jest większy niż mojego chłopaka tylko dlatego, że mam macice, ani ze tylko ja mogę płakać i przeżywać żałobę, bo to w moim a nie jego brzuchu było dziecko. Nie jestem w tej sytuacji ważniejsza od mojego chłopaka, tylko dlatego, że jestem
@hejmanko: no ja nie widzę, żeby się mówiło tylko o kobietach, ale jak już, to nie w kontekście, że mężczyźni są tu nie ważni, tylko własnie w takim, że negatywne skutki bardziej dotkną kobiet. Jak facet się dowie, że partnerka nosi nieuleczalnie chore dziecko i nie da rady tego znieść to spakuje manatki i elo, a kobieta w tym momencie nie ma żadnego wyboru ani wyjścia
@naczarak @naczarak nie no, wszystko wszystkim, ale wysokieobcasy nie są w ogóle wiarygodnym źródłem. To że napisała to jakaś feministyczna dziennikarzyna tej gazety - nie czyni tego prawdą. No chyba, że za tym paywallem podają źródło do prawdziwych badań i statystyk. Generalnie teraz przez chwilę szukałem źródła, to tylko powtarzane jest to samo zdanie 8 na 10... A w żadnym artykule nie ma podane kto to zbadał i skąd te dane.
@hejmanko a ja życzę ogarniecia że nie wszystko musi się kręcić wokół mężczyzn.
Kobiety ponoszą fizyczne i psychiczne konsekwencje ciąży, porodu i połogu, głównie o one opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi. Ich sytuacja jest nieporównywalnie gorsza niż mężczyzn w obecnej sytuacji.

Zrównywanie w obrazie sytuacji kobiet i mężczyzn to zwyczajne kłamstwo.

Mężczyznom polecam więcej empatii, mogą się solidaryzować z ruchem nawet jeśli hasło nie jest o nich. Świat się nie zawali jeśli nie
@BetonowyMakaron: stałem za konfederacją i ich popierałem, ale to przekreśla dla mnie wszystko ... Dosłownie z wszystkich ich pomysłów i planów akurat to ... Ostatni raz popierałem jakąkolwiek prawicową partię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@BetonowyMakaron właśnie przez takie wysrywy kobietom jest odbierana podmiotowość w całej dyskusji aborcyjnej 'bo tu wcale nie tylko o kobiety chodzi!! Co z naszymi uczuciami?'' Niebieskie paski..... sit the fuck down. Nie macie macicy, wasze ciała nigdy nie będą przechodzìć traumy niechcianej/chorej ciąży, wasz głos tu nie jest tak istotny jak nasz. Wkład w tworzenie dziecka nie jest równy, to my ofiarowujemy nasze ciała i zdrowie, a skoro tak, proste ale dobitne
właśnie przez takie wysrywy kobietom jest odbierana podmiotowość w całej dyskusji aborcyjnej 'bo tu wcale nie tylko o kobiety chodzi!! Co z naszymi uczuciami?'' Niebieskie paski..... sit the fuck down. Nie macie macicy, wasze ciała nigdy nie będą przechodzìć traumy niechcianej/chorej ciąży, wasz głos tu nie jest tak istotny jak nasz. Wkład w tworzenie dziecka nie jest równy, to my ofiarowujemy nasze ciała i zdrowie, a skoro tak, proste ale dobitne hasło
Dobra widzę, że muszę zabrać głos bo robi się tu gorąco.

Nie miałem zamiaru stawiać na równi zdania męskiego i damskiego w kwestii aborcji, to temat rzeka w której muszą wziąć udział specjaliści z zakresu biologii, etyki, medycyny etc., nie czas i miejsce na to.
Nie miałem też zamiaru zwracać uwagi że uprzedmiotowienie kobiet i inne tego typu gadanie.
Nie mam zamiaru dzielić ludzi, a wręcz przeciwnie. Po co mam dzielić sprawę
@BetonowyMakaron niestety za 3 miesiące każdy zapomni o sprawie. Będą pamiętać tylko ci którzy będą w tej tragicznej sytuacji w której będą musieli wyjechać za granicę, żeby dokonać aborcji na płodzie które nie ma szansy przeżyć. Patrz co wyprawiają politycy i patrz na wybory to jest #!$%@? tak smutne, że szok.
@koteria: to jest normalne, mężczyźni przez całe lata byli uprzywilejowani, w centrum zainteresowania, widzą, że teraz przenosi się to na inne grupy i już mówa "A mĘżCzYzNi?". Widziałem dobrą analizę na ten temat na youtube od ContraPoints. Szczególnie widoczne jest to kiedy mówi się o przemocy wobec kobiet. Mężczyzna potem krzyczy- ale mężczyźni też są bici! I odwraca uwagę od problemu. Za każdym razem. Dobre są też te cholerne marsze hetero
oczywiście, że temat dotyczy wszystkich, ale niestety 80% ojców niepełnosprawnych dzieci się zmywa i koniec końców to przeważnie kobiety zostają z tym same


@nika_blue: Instytut danych z dupy sporządził tę statystykę?

Do tego każda ciąża niesie niesamowite spustoszenie w organizmie kobiety, a połóg to przeważnie kolejne miesiące gdzie się ledwo da funkcjonować z bólu, bo przy porodzie naturalnym bardzo często dochodzi do pęknięcia krocza. (Dla panów: wyobraźcie sobie, że ktoś wam
Wkład w tworzenie dziecka nie jest równy, to my ofiarowujemy nasze ciała i zdrowie, a skoro tak, proste ale dobitne hasło - nasz ciało, nasz wybór. My walczymy o życie, a ty piszesz komentarz że drażni cię pomijanie mężczyzn. Wasze uczucia ponad naszą podmiotowość, jak zawsze xD


@koteria: to co ty #!$%@?, to tak jakby dwoje singli sobie dziecko robiło

jeżeli w normalnym związku dwóch ludzi pojawi się taki problem, to