Wpis z mikrobloga

Na wikipedii opis Amstaffów czy Pitbulli nie różni się znacznie od opisów małych psów towarzyskich. Może to jest problem? Może gdyby literalnie i łopatologicznie podawano czym się różni "agresywność" u Pitbulla a czym u Yorka to choć 5% rodzin mniej by kupowało takie psy. Co myślicie?
#polska #psy #wikipedia #madki #rakcontent #zwierzeta #zwierzaczki #natura #prawo
Pobierz Milanello - Na wikipedii opis Amstaffów czy Pitbulli nie różni się znacznie od opisów...
źródło: comment_1602916662277rIZt2fwmVbgJb36vCa6.jpg
  • 93
właściciele psów zawsze będą stawiali wyżej dobra zabawę swojego pieska niż bezpieczeństwo i komfort ludzi wokół.


@kanciak12: dokładnie to. Jestem psiarzem i ogólnie kocham zwierzęta, ale rozumiem, że każda większa rasa może budzić niepokój i dlatego właściciele wszystkiego większego niż beagle powinni mieć świadomość tego, że to w ich gestii jest zapewnić innym komfort psychiczny.

Nie interesuje mnie to, że wasz pitbull śpi z waszymi dziećmi, a wasz rottweiler bawi się
@Zielony34: bo w niewprawnych rękach to są psy mordercy - weź się ogarnij bo chyba trochę zaślepiony jesteś xD w życiu nie słyszałem żeby mops zagryzł dziecko, a w ciągu ostatniego roku pitbullopodobne tylko w moim mieście dokonały kilku pogryzień
@Milanello: Z tym ze to co piszą na wiki i innych stronach opisujących zachowania danych ras jest w pełni prawdziwe problem jest nie w psach tylko we właścicielach którzy albo nie wychowują psa w ogóle albo wychowują go na agresywnego. Poza kilkoma konkretnymi rasami każdego psa możesz wyszkolić na mordercę albo przytulankę
@Milanello: miałam krzyżówkę ttb i jest to jeden z najbardziej żałosnych psów, „płacze” jak nie ma nikogo w domu, jak nie chcesz rzucić piłki, jak masz na kolanach innego psa albo laptopa.

Psy są tym czym je formujemy, w zasadzie każde zwierze, czy to kot, czy papuga. Rasa tylko determinuje jak łatwo można coś #!$%@?. Masz np słodkie beagle czy spaniele które maja czesto problemy behawioralne wynikające ze specyfiki rasy bądź
Na wikipedii opis Amstaffów czy Pitbulli nie różni się znacznie od opisów małych psów towarzyskich. Może to jest problem?


@Milanello: problemem są organizacje kynologiczne zrzeszające hodowców ras psich których użytkowość skończyła w chwili gdy walki stały się nielegalne. Niestety wszystko kręci się wokół kasy. A popyt wśród patoli na takie psy (rasowe i nierasowe) pozwala zarobić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Milanello:

Na wikipedii opis Amstaffów czy Pitbulli nie różni się znacznie od opisów małych psów towarzyskich.

A czym ma się różnić? Wiadomo nie od dzisiaj, że najbardziej agresywne są te małe #!$%@?, co obszczekują wszystko, co ruchome. Powinno być napisane

uwaga, pies jest duży i silny, więc jego atak nie kończy się poszarpaną nogawką

?
@Zielony34: jakiego zdania - że co chwilę się pojawiają informacje o pogryzieniach przez pitbulle, za to nie ma praktycznie informacji o pogryzieniach przez mopsy i jamniki? To wrzuć kilka czy kilkanaście takich newsów z ostatniego roku, przyznam ci rację i możemy zakończyć dyskusję