Wpis z mikrobloga

Doszedłem wczoraj do wniosku, że mój pies ma lepszą opiekę medyczną, niż ja w tym kraju.

Gdybym teraz dostał ataku wyrostka robaczkowego to istnieje duża szansa, że mnie nie odratują bo po prostu nie będzie miał kto, natomiast gdyby mój pies się rozchorował to do godziny pewnie by już leżał na stole operacyjnym xD

Mało tego jak idę z psem na spacer to piesek sobie biega zadowolony, a ja muszę zasuwać z maską na ryju.

ZWIERZĘTA mają w tym kraju więcej wolności niż ludzie.

#zwierzaczki #koronawirus #przemyslenia
  • 104
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 511
@goly8622: słowo klucz: prywatne vs państwowe. Taki rozwój weterynarii dobitnie o tym świadczy, podczas gdy medycyna jakby stała w miejscu


@fenis: no to idź zrobić tomografię chomikowi albo wykup roczną chemioterapię za 50k dla teriera.

Ależ ludzie głupoty czasem gadają, aż zęby bolą ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@LubieSzaszylkiZLublina: Co jest w tym głupiego? Specjalizacje w weterynarii coraz bardziej popularne, łącznie ze stomatologią. A na NFZ - pożal się Boże. I gdybym akurat nie był w systemie, to może mógłbym sobie bajdurzyć


@fenis: to że np. 80% wolnorynkowych weterynarzy nie zrobi nawet USG, bo sprzęt za drogi.
Ogólnie porównywanie tego jest bez sensu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@LubieSzaszylkiZLublina: mam prywatna opieke medyczna w PZU, najwiekszy pakiet i taki #!$%@?

W dobie tego cyrku umówienie sie do mojego reumatologa to nieporozumienie. Wiec nie, nie działa system.


@Dru_Gru: pakiet to nie płatność, często są różne terminy dla abonamentów i pełnopłatnych. Nie wiem jaki system masz na myśli, ale w Lublinie prywatne placówki działają ok.

@LubieSzaszylkiZLublina: ale system teraz sie rozdupił. Nie działa nic xd


@goly8622: jak zapłacisz
  • Odpowiedz
@goly8622 ja mam psa od niedawna i cały czas jestem w szoku. 'oj, trzeba by zrobić usg'. To już myślę że znowu się umawiać itp. Nie, robimy usg od razu. Badania krwi? Będzie Pan musiał poczekać na wyniki 10 minut.
Co? To ja chyba zacznę się leczyć u nich.
  • Odpowiedz
@Wujekstach69: To mnie zawsze rozbrajało. Idziesz do jakiegokolwiek weta i od ręki masz badanie krwi i nawet mailem możesz wyniki dostać z opisem. A u nas? Najpierw do rodzinnego po skierowanie, poźniej innego dnia do laboratorium które pracuje 1/2h rano, poźniej po paru dniach po wynik, a poźniej do rodzinnego po opis xD
  • Odpowiedz
Gdybym teraz dostał ataku wyrostka robaczkowego to istnieje duża szansa, że mnie nie odratują bo po prostu nie będzie miał kto, natomiast gdyby mój pies się rozchorował to do godziny pewnie by już leżał na stole operacyjnym xD


@goly8622: Chyba czas zapisać weterynarza jako ICE w telefonie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz