Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Napiszę krótko : To co się dzieje ostatnio na wykopie w sprawie pandemii koronawirusa to jest ściek.

Portal który słynął kiedyś z publikacji ciekawych treści i nowinek naukowych, otwarcie teraz publikuje wpisy użytkowników których nie powstydziłyby się najbardziej foliarskie i głupie grupki antyszczepów i proepidemików na fejsbóku dla grażyn i januszy z wykształceniem zawodowym niepełnym.
Na porządku dziennym jest negowanie wiedzy medycznej, wyśmiewanie uznanych autorytetów medycznych sugerując że są w spisku z jakimś rządem światowym (to jest naprawdę fascynujące), szuria antymaseczkowa i antyszczepionkowa,
Generalnie nie zdziwię się jak wykop sobie dołoży do strony tytułowej hasło "włącz myślenie"
A tera kilka faktów. Pracuję w służbie zdrowia i ja i moi koledzy i koleżanki widzimy NA WŁASNE OCZY ludzi wentylowanych zastępczo, ludzi z poważnymi objawami w stanie ciężkim nikt nie musi mnie przekonywać jak to wygląda od środka. Non sto jeżdżące karetki, zapchane sory, telefon dzwoni non stop.

Ostatnim bezpiecznikiem wielu osób jest to że "wirus zabija starych" a to jest nieprawda. Młodzi ludzie mają też przechlapane - nie miejcie złudzeń. Śmieszy mnie jak pod każdą informacją o młodym człowieku doszukuje się ukrytych "chorób współistniejących", choćby nawet były bez związku typu skręcona kostka lub wzrastający paznokieć, to tż są choroby i jak trzeba to znajdziemy na nie icd-10 i mamy już współistniejącą.

Na własne oczy widać że niektórzy wręcz pchają się do nagrody Darwina.

#koronawirus #foliarze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f83dd48605297c54a62be54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 131
@why1sthat słucham tez lekarzy np amerykanckich z pierwszej linii frontu ktorzy mowią zupelnie innym jezykiem niz ty. Faktycznie nie ma tez dowodow na ewolucje ale jest bardziej prawdopodobna niz ta hmm pandemia.
Gdyby obowiazywały standardy na wprowadzenie pandemi z przed 2008 nie byłoby zadnej pandemii
@Gnat-44 jakich amerykanskich lekarzy? Link? Jak widzisz ja kazda swoja teze popieram linkiem do wiarygodnego zrodla, moglbys robic to samo. Czyli dla Ciebie bardziej wiarygodne jest to ze Twoj praprzodek byl malpa, taka jak w zoo widujesz, niz to ze mamy epidemie wirusa, tej logiki nie zrozumiem XD
@Mortstww moze zaczniemy od faktow. Skad masz informacje ze wiekszosc spoleczenstwa uzywa maseczek niewlasciwie? Bo Twoi znajomi tak robia? Bo ludzie w sklepie tak robia? Wyobraz sobie ze moi znajomi uzywaja jej wlasciwie. W sklepie rowniez widuje ludzi ktorzy nosza je tylko na ustach, ale 80% nosi je zalozone na cala twarz. Skad wiesz jaki procent spoleczenstwa wraca do domu i je pierze? Zdajesz sobie sprawe z tego ze na tych ludzi
@why1sthat nie mam czasu linkować jest lub było duzo takich wystąpień gdzie liniowi lekarze wypowiadają sie w kwestii posiadanych lekarstwna covid i przeciw szczepionkom, maseczkom i lockdownom
@why1sthat Znajomi z pracy noszą poprawnie, znajomi że studiów noszą poprawnie, znajomi z osiedla i randomowi ludzie noszą różnie ale częściej niepoprawnie. Widywałem też ludzi chodzących podczas deszczu w mokrej maseczce, widziałem ludzi wyjmujacych kilka rzeczy z kieszeni łącznie z maseczka. Co do prania to też wątpię że ludzie tak często piorą bo po prostu wątpię żeby świadomość tego ze prac trzeba była tak rozpowszechniona wśród ludzi. Albo może przykład z soboty,
@why1sthat: Jestem antymaseczkowcem. Zapraszam do dyskusji.
Mam przewlekłe problemy laryngologiczne od 10 lat, które ledwo co udało mi się lekko zaleczyć to pogorszyły się od maseczek.
Moje zdrowie jest lepsze niż Twoje? Nie. Nawzajem.
Tak, wierzę w plandemię.
Wierzę że jest to zaplanowane, nie musi być nawet koordynowane. Cyklicznie występujący kryzys finansowy czymś musiałbyć spowodowany, mieć jakiś trigger.
To co dzisiaj widzę jak się dzieje ze spoleczeństwem to chce mi się
ile młodych umarło? 1 na na milion?


@Trafas: dane z Wielkiej Brytanii:
w grupie najmniejszego ryzyka (do 45 roku życia) 400/milion zachorowań
do 55 roku życia 5000/milion (0,5% - grypa nie zabija tyle nawet licząc z emerytami grypa zabija 10 razy mniej)
do 65 życia 32 000/milion zachorowań (3,2%) - czyli ludzie którzy normalnie pracują
Z ignorancja, brakiem wiedzy, brakiem dowodow. Doslownie na palcach jednej reki moge policzyc ludzi o "plandemicznych" pogladach ktorzy podjeli ze mna jakakolwiek polemike, wiekszosc jak zapytam o jakiekolwiek dowody albo zrodla skad czerpia swoja wiedze, zasypuja mnie wulgaryzmami albo gwaltownie ucinaja dyskusje.


@why1sthat: Deklaracja z Great Barrington poparta przez WHO?
@Smol_PP haha jakie tysiace lekarzy, epidemiologow? Gdzie te bzdury wyczytales? Petycje ta stworzylo 3 lekarzy, ktorzy sa za polityke prowadzona w Szwecji. Twoj kolega wyzej wkleil artykul w ktorym napisane jest ze 12000 ludzi ja podpisalo na razie, wiec 3 lekarzy i reszta szurow jak Ty. NIe no liczba kolosalna na 8mld ludzi XD
negowanie wiedzy medycznej, wyśmiewanie uznanych autorytetów medycznych


@AnonimoweMirkoWyznania: juz to zaczalem czytac... no wariat jakis, co ty jakas komunistyczna propagande mi tu uskuteczniasz czy leczysz sie w szpitalu mswia? gdzie ty takich spotkales? bo ja znam samych debili i koniowalow ktorzy po godzinach za pieniadze dopiero sa lekarzami xD
@wojtas_mks no i widzisz, dwie rozne strony, dwie rozne statystki. A powiedz jest cos w tej deklaracji napisane o nie noszeniu maseczek bo sa szkodliwe?bo od tego wyszlismy. Nic w tej petycji nie przeczytalem o tym, ale czytalem na szybko. Potwierdzisz? Bo to ze lockdowny nie maja sensu jestem w stanie zrozumiec, tylko my tu dyskutujemy o foliarzach ktorzy nie wierza w epidemi i uwazaja ze maseczki nie dzialaja.
@AnonimoweMirkoWyznania: mlodzi zdrowi ludzie nie maja przechlapane. Nie wiem po co rozprzestrzeniasz takie informacje. Najlepszym dowodem jest Polska Ekstraklasa gdzie juz 15% wszystkich zawodnikow mialo koronawirusa. Wszyscy bezobjawowi o w wiekszosci juz wrocili do grania. To sa wlasnie mlodzi zdrowi ludzi i na takich wirus nie dziala.
Jak ktos ma 30 lat i wazy 120 kg i ma beben jak dobosz to nie jest zdrowy czlowiek. Warto napisac ze umieraja mlodzi
A powiedz jest cos w tej deklaracji napisane o nie noszeniu maseczek bo sa szkodliwe?bo od tego wyszlismy.


@why1sthat: Maseczki pomagają. Maseczki, czyli N95 i FPP2, a nie kawałki szmaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ktos ma 30 lat i wazy 120 kg i ma beben jak dobosz to nie jest zdrowy czlowiek. Warto napisac ze umieraja mlodzi zapuszczeni ludzie nie dbajacy o swoje zdrowie.


@borjaki:
@wojtas_mks aha to chyba sie nie zrozumielismy, myslalem ze jestes jednym z tych foliarskich antymaseczkowcow. Chirurgiczne tez pomagaja, w moim poscie na poczatku masz badania porwonujace chirurgiczne vs n95.
aha to chyba sie nie zrozumielismy, myslalem ze jestes jednym z tych foliarskich antymaseczkowcow


@why1sthat: Nie jestem, ale faktem jest, że rząd każe nam nosić kawałki szmat, materiałów lub szaliki, a to SZKODZI. I w tym cała rzecz.
@Royal_Email aha myslalem ze sie odnosisz do mojego poprzedniego posta na temat grypa vs covid, gdzie podawalem wlasnie smiertelnosc na covida. Gdzie napisalem ze jestem eskspertem? Jestem normalnym gosciem ktory nie lyka wszystkiego co w internecie pisza, dopoki sam nie sprawdze czy to faktycznie prawda.
@Mortstww ale przepraszam, instrukcje noszenia maseczek sa jasne. Jak ktos sie nie stosuje i ma z tego problemy zdrowotne to jego wina. Jak ludzie pala papierosy to wiedza jakie sa konsekwencje, bedziesz mowil ze to wina firm tytoniowych?
@why1sthat: no to odpowiesz mi na pytanie?

przypominam:

jaki jest sens używania uśrednionej śmiertelności dla wszystkich grup wiekowych, kiedy dla osób poniżej 65 roku życia śmiertelność jest liczona w promilach (a nawet ułamkach promila)?