Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Napiszę krótko : To co się dzieje ostatnio na wykopie w sprawie pandemii koronawirusa to jest ściek.

Portal który słynął kiedyś z publikacji ciekawych treści i nowinek naukowych, otwarcie teraz publikuje wpisy użytkowników których nie powstydziłyby się najbardziej foliarskie i głupie grupki antyszczepów i proepidemików na fejsbóku dla grażyn i januszy z wykształceniem zawodowym niepełnym.
Na porządku dziennym jest negowanie wiedzy medycznej, wyśmiewanie uznanych autorytetów medycznych sugerując że są w spisku z jakimś rządem światowym (to jest naprawdę fascynujące), szuria antymaseczkowa i antyszczepionkowa,
Generalnie nie zdziwię się jak wykop sobie dołoży do strony tytułowej hasło "włącz myślenie"
A tera kilka faktów. Pracuję w służbie zdrowia i ja i moi koledzy i koleżanki widzimy NA WŁASNE OCZY ludzi wentylowanych zastępczo, ludzi z poważnymi objawami w stanie ciężkim nikt nie musi mnie przekonywać jak to wygląda od środka. Non sto jeżdżące karetki, zapchane sory, telefon dzwoni non stop.

Ostatnim bezpiecznikiem wielu osób jest to że "wirus zabija starych" a to jest nieprawda. Młodzi ludzie mają też przechlapane - nie miejcie złudzeń. Śmieszy mnie jak pod każdą informacją o młodym człowieku doszukuje się ukrytych "chorób współistniejących", choćby nawet były bez związku typu skręcona kostka lub wzrastający paznokieć, to tż są choroby i jak trzeba to znajdziemy na nie icd-10 i mamy już współistniejącą.

Na własne oczy widać że niektórzy wręcz pchają się do nagrody Darwina.

#koronawirus #foliarze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f83dd48605297c54a62be54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 131
  • Odpowiedz
  • 158
@AnonimoweMirkoWyznania ale mireczku, dlaczego anonimowewyznania? Jestem glowna osoba na wykopie walczaca od miesiecy z plugawym szurostwem, wiec doskonale Cie rozumiem. Z ignorancja, brakiem wiedzy, brakiem dowodow. Doslownie na palcach jednej reki moge policzyc ludzi o "plandemicznych" pogladach ktorzy podjeli ze mna jakakolwiek polemike, wiekszosc jak zapytam o jakiekolwiek dowody albo zrodla skad czerpia swoja wiedze, zasypuja mnie wulgaryzmami albo gwaltownie ucinaja dyskusje. Jest tez czesc ktora podsyla mi badania naukowe mowiace o
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Autor tego wysrywu widać chciał zabłysnąć. Gdzie na wykopie jest negowanie wiedzy medycznej czy wyśmiewanie uznanych autorytetów? Ja tu widzę głównie dyskusje polegające na wyśmiewaniu działań rządów oraz o zasadności niektórych obostrzeń.

Jakieś przykłady proszę. A że niektórzy uważają że wirus nie jest groźny dla ludzi młodszych to coś złego? Nie można bać się czegoś co ma szacunkową śmiertelność w okolicach 0,2% i głównie zabija osoby starsze albo już jedną
  • Odpowiedz
@why1sthat: Jasne, w porządku ale jest to margines. Nawet bez porównania z tym co się dzieje na fb albo yt. Naprawdę w porównaniu z wielkimi serwisami społecznościowy zrzeszającymi ogromny ogół społeczeństwa to wykop wygląda jak ostoja normalności.

A że szurów jest pełno to dookoła to i tutaj się trochę znajdzie.
  • Odpowiedz
@Almaak no wlasnie na wykopie pelno jest szurostwa, serio ( ͡° ʖ̯ ͡°) rozumiem mozna miec inne zdanie, ale wiekszosc to sa idioci ktorzy nawet nie umieja poprzec swojego zdania jakimikolwiek dowodami. Tak jak uzytkownik @stallion45, jak zapytalem go skad czerpie wiedze to zaczal mnie wyzywac. No totalne dzbany granatem oderwane od rowu.
  • Odpowiedz
@why1sthat: A może problem jest w tym, że widzisz badania które potwierdzają skuteczność maseczek ale noszonych poprawnie i użytkowanych z zasadami a nie noszenia tej samej maseczki miesiącami, złe zakładanie i zdejmowanie, mini przyłbice lub zwykłe przyłbice, maseczki z siatki, noszenie z odkrytym nosem lub na brodzie, noszenie zawilgoconych itd. badania tłumaczą jaka jest tego skuteczność w takich zastosowaniach? Bo ludzie tak właśnie to stosują.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Zakładasz bardzo zero jedynkowym podział poglądów w tym zakresie. Nie chcesz nosić maseczki na polu = denialista. A to tak nie wygląda. Wielu ludzi z mojego otoczenia widzi to tak:

Pandemia jest faktem, covid to ciężka choroba - prawie nikt tego nie neguje.

Maseczki na polu gdy dzieci i studenci mieszaja się w szkole (i przechodzą infekcje nisko lub zero objawowo, roznoszac wszystko dalej) - to jak zatykanie dziury w
  • Odpowiedz
@Pieniek1991 badania ktore przytoczylem sa na populacjach, nie w laboratoriach. Ale zgadzam sie z Toba ze nieumiejetne stosowanie maseczek to duzy problem. Jednak biorac pod uwage wszystkie zalety i wady noszenia maseczek, zalet jest wiecej. Przeczytaj prace naukowe jakie wklejalem w moich postach jak mi nie wiezysz.
  • Odpowiedz
@why1sthat: Nie chodzi tu o wiarę tylko fakt, że ludzie mają #!$%@? i noszą aby nie dostać mandatu więc z przymusu, niewielu się do zasad stosuje tym samym skuteczność tego jest sporo niższa niż w badaniach i to się już nie zmieni, w społeczeństwie rośnie opór przeciwko walce z tym wirusem co nie dziwi po tym jaką panikę nakręciły w marcu media a co się okazało oraz co #!$%@?ł przez te
  • Odpowiedz
A tera kilka faktów. Pracuję w służbie zdrowia i ja i moi koledzy i koleżanki widzimy NA WŁASNE OCZY ludzi wentylowanych zastępczo, ludzi z poważnymi objawami w stanie ciężkim nikt nie musi mnie przekonywać jak to wygląda od środka. Non sto jeżdżące karetki, zapchane sory, telefon dzwoni non stop.


@AnonimoweMirkoWyznania: ale gdzie to stoi w sprzeczności z tym co piszą wykopki?
Przecież nawet ci co nawołują do zdejmowania masek nie mówią,
  • Odpowiedz
@SgtPepper1942 moga, jesli ich zdanie nie wplywa na innych. W tym przypadku antymaseczkowcy i antyplandemicy bezposrednio szkodza innym niewinnym ludziom. Nie noszac maseczek, nie myjac rak, powoduja rozsiewaja wirusa.
  • Odpowiedz