Wpis z mikrobloga

@Klopsztanga: Ja tak wlasnie podłączam. W starym maku nie używałem USB od dawna. W nowym czekałem na usbc/tb4. Teraz mam stacje dokująca z wyjściem an dwa monitory i power delivery. Wystarczy podłączyć jeden kabel i masz wszystko. Oryginalny zasilacz leży w plecaku.
  • Odpowiedz
@RaPi: nie da się. Nie ma możliwości podłączyć 2 monitorów do maca za pomocą jednego USB-C, gdyż ten j----y MacOS nie supportuje MST. Nie ma możliwości tego obejść. Musisz podłączyć 2 usb-c albo mieć zewnętrzną kartę graficzną
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: no to nie wiem jak u m je to działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie po usbc a po tb3. Nie musisz mieć wsparcia do mat żeby to poszło. Zobacz port replikatory firing i-tec
  • Odpowiedz
@boguchstein: no ale w czym jest problem skoro z iphone masz w zestawie kabel usb-c -> lightning? Przecież to chodzi o wejście w laptopie, a każdy nowy laptop ma teraz usb-c. Nie ma różnicy jaka jest końcówka do telefonu.

Ps. Nawet do airpodsów które kupiłem rok temu dają usb-c - lightning.
  • Odpowiedz
@Eco999: jak jestem gdzieś, gdzie nie mam kabla, to mogę użyć dowolnego od innego telefonu, lub mogę mieć w torbie jeden kabel do wszystkich urządzeń, bo laptopy używają tylko usb-c. Tak to musisz, z jakieś przyczyny nosić zawsze ten kabel lub liczyć, że akurat ktoś będzie miał, bo z jakiegoś powodu telefon ma nikomu niepotrzebny standard do trzepania kasy.
  • Odpowiedz
@boguchstein: Nie no bez przesady, jak gdzieś cisnę na dłuższy wypad to zabieram łądowarkę (kostkę albo indukcyjną). Bez tego i tak zawsze jest lipa. Nie zdażyło mi się jeszcze prosić kogoś o kabel, a użytkowników iphone też nie ma tak mało wokoło. Jedyne co tracisz, to fakt, że nie naładuje tym samym kablem, którym ładuje ze stacji laptop, ale jednak temat OPa, dotyczy beki z usb-c w Macbooku, co akurat
  • Odpowiedz