Wpis z mikrobloga

Znaliście kogoś osobiście kto popełnił s---------o?

Ja znałem jednego chłopaka. Taki zwykły gość, miły, inteligentny. Nawet do kościoła chodził. Szkoda, że nawet wizja piekła go nie powstrzymała. Popełnił s---------o w wieku 23 lat. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#samobojstwo #depresja #pytanie #przegryw
  • 319
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trevoz:
- ojciec kumpla powiesił się w szopie za domem, bo miał raka. Zostawił list, ale nigdy nie zapytałem.
- koleś koło trzydziestki. Podobno handlował zielskiem, nie wiadomo czym jeszcze. Dziewczyna p------a, puszczała się z każdym. Ponoć powiesił się ze względu na długi z handlu. Zrobił to na ogródkach działkowych na altanie. Dyndał uroczo przy ruchliwej ulicy.
- koleś po trzydziestce, mąż, ojciec. Rozwalił się na drzewie, bo żona była
  • Odpowiedz
  • 6
@trevoz Partnerka z balu maturalnego zakończyła swój żywot w pobliskim lesie.

Znajomy podczas emigracji w UK skończył podobnie tyle, że w angielskim parku.
  • Odpowiedz
@trevoz: a przypomniało mi się
1 sąsiad z klatki mojej babci, w sumie c--j wie czego się powiesił, facet ok 60tki
chłopak który się powiesił obok działki mojej babci bo traktor wpadł do małej rzeczki.
  • Odpowiedz
@trevoz: Pomagam czasem OSP/PSP i policji w trakcie poszukiwań jako operator drona. Zaginięcia, poszukiwania osób które porwała woda. Raz znalazłem właśnie w ten sposób wisielca. Chłop 3 lata starszy ode mnie, nie wiadomo dlaczego to zrobił. Dalsza znajoma, którą poznałem na obozie językowym, powiesiła się w wieku 16 lat, nie mam pojęcia dlaczego to się stało. Kilka tygodni wcześniej spotkałem ją po kilku latach na jakiejś imprezie i zdaje się,
  • Odpowiedz
@trevoz: dziewczyna młoda rok po maturze, nikt nie wie co się wydarzyło, pewnie musiała być chora tylko nikt nie zauważył bo zamieszkała w domu po babci pół roku wcześniej i była sama
  • Odpowiedz
nie, ale skoro wierzył w Boga i był w miarę pobożnym człowiekiem to powinno go to w jakiś sposób odciągnąć od samobójstwa, bo jest to grzech ciężki i (przynajmniej w teorii) po takim czynie idzie się na wieczne potępienie


@trevoz: -może uznał, że życie teraz to większe cierpienie niż potępienie
-może był z tych, którzy uważali, że karą za grzech jest śmierć i brak życia wiecznego
-może się odwrócił pod
  • Odpowiedz
-może się odwrócił pod koniec od wiary i tylko praktykował, żeby się rodzina nie czepiała


@analogiczna: To na pewno nie, bo obok listu pożegnalnego postawił różaniec i krzyż z tego co pamiętam.

-może uznał, że życie teraz to większe cierpienie niż potępienie


To już pewnie prędzej. Albo myślał, że może Bóg się nad nim zlituje, bo był dobrym człowiekiem. Mam nadzieję, że tak jest.
  • Odpowiedz