Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, co się stało, że Wykop stał się aż tak bardzo odklejoną i toksyczną społecznościa, która nienawidzi dosłownie każdego? Kiedyś był żarty, że wstyd przeglądać w miejscu publicznym wykop, bo b--ń boże ktoś zauważy. Teraz to nie są żarty, bo tak jest naprawdę. Zaglądam na ten portal od ponad 13 lat i teraz naprawdę zrobił się z tego ściek. Zalało moje miasto, w p---u szkód, ludzie się jednoczyli i ustawiali wory, dowozili wodę, quady z przyczepkami dowoziły piasek, no elegancja mobilizacja, były tam kobiety, dzieci, faceci, ukraińcy, no każdy kto mógł to pomagał. Na nasz Spotted, który prawodzę nawet przed chwilą pisała jakaś Ukrainka, że odda lodówkę, pralkę i coś tam jeszcze jak ktoś potrzebuje. Sąsiad ukrainiec cisnął całą noc z worami. Moje koleżanki z----------y z worami. Później wchodzę na wykop i czytam, że gdzie te kobiety, gdzie ci ukraińcy i dziesiątki postów gdzie jeden z drugim się zesrał. Piwniczaki siedząde przed komputerem z drugiego końca Polski jednak wiedzą lepiej jak wygląda sytuacja. Lubię ten portal, mam do niego sentyment, ale coraz większa gorycz występuje wśród społeczności i nie da się już tego czytać. Narzekacie na odklejone grażyny na facebooku ale jesteście równie toksyczni, jak nie bardziej, tylko od trochę innej strony.
#wykop #powodz #wroclaw
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koronawirus: Rosną przyszli Janusze i Grażyny. Teraz z nich cisną nie zdając sobie sprawy że właśnie w nich ewoluują. W anegdotycznego polskiego Janusza pieniacza, który nienawidzi wszystkich, wszystko wie lepiej i g---o spod d--y by zeżarł aby innym było źle.
  • Odpowiedz
@koronawirus: @Rasteris optymistyczne jest to, ze trochę błednie oceniasz przekroj społeczenstwa przez pryzmat wykopu bo tu zrobiło po prostu gniazdo ludzi popierających konfederację, ktora to chcialaby końca Ukrainy nawet kosztem tego, zeby nasz najwiekszy kacapski wróg miał najdłuzszą granicę z nami, reszta, jak kolega wyzej napisał, to idioci dla ktorych wszystko jest czarne albo białe
  • Odpowiedz
@Rasteris: A druga połowa to wyzywająca innych od onuc i wciskająca wszędzie politykę. Każdy musi być zaszufladkowany, wystarczy, że nie powiesz źle o jakiejś partii to już jesteś zwolennikiem tej drugiej.
  • Odpowiedz
nowy wypok przestał być czytelny w odbiorze dla zwykłych użytkowników

@SpalaczBenzyny: Ludzie sobie poszli bo przez jakieś dwa tygodnie po premierze nie działały czarne listy i zdali sobie sprawę z jakim elementem tu siedzą.
  • Odpowiedz
No cóż. Oprócz trolli pełno tu frustratów.
O którym mieście (tym twoim zalanym) mówisz?
Ja pochodzę z Kłodzka. Od lat tam nie mieszkam ale dobrze pamiętam 97 i wiem jaka to tragedia.
  • Odpowiedz
@koronawirus: to nie wykop jest problemem, tylko zmiany w mediach spolecznosciowych - teraz wiekszosc contentu jest robiona na zlecenie przez farmy trolli i sluzy glownie sklocaniu miedzy soba ludzi, zeby odciagnac ich uwage od prawdziwych problemow
  • Odpowiedz
przecież połowa tych wpisów to onuce, atakujące Ukraińców, a druga to kompletni idioci.


@Rasteris: a druga połowa to idioci którzy wyzywają od onucy każdego kto nie trzyma ich zdania
  • Odpowiedz
@koronawirus: Mirku, myślę że to nie jest tak, że oni (większość!) realnie nienawidzą czy źle życzą, tylko traktują to wszystko jak content. Coś sie dzieje, jest o czym pisac - a ze to sie dzieje naprawde czy jest kogos tragedia - to zbyt abstrakcyjne ;)
  • Odpowiedz