Wpis z mikrobloga

Mirki, chyba każdy kto śledzi te tagi już to wie, ale popatrzcie na dzisiejszym przykładzie jak praktycznie każde znalezisko userów @mookie i @mickpl jest manipulowane w taki sposób, żeby pasowało do urabiania was pod tezę "nie kupuj nieruchomości". Nawet nie zadają sobie trudu udawania jakiejkolwiek rzetelności - chodzi tylko o to, żeby utrwalać podprogowy przekaz ilościówką, dodając masowo znaleziska z tym samym przesłaniem.

Kolejny przykład to dzisiejsze znalezisko z "Pulsu Biznesu". Nagłówek nadany przez @mookie: "PB: Wynajem w kryzysie.
Studenci rezerwują ponad połowę mniej kwater niż w 2019 Czarne chmury zbierają się nad właścicielami mieszkań na wynajem dla studentów. Rezerwacje w kwaterach i prywatnych akademikach są niższe o ponad połowę w stosunku do 2019 r - wynika z danych firmy PepeHousing
".

Po kliknięciu na tekst źródłowy okazuje się, że pełna informacja brzmi: "PepeHousing obserwuje znaczący spadek pytań i
rezerwacji od studentów zagranicznych, natomiast proporcjonalnie większe zainteresowanie rezerwacjami nieruchomości online od polskich najemców, którzy coraz chętniej decydują się na rezerwację pokoju czy mieszkania zdalnie".
https://www.pb.pl/studencki-najem-pod-kreska-1003181

Czyli nagłówek nie odpowiada treści znaleziska. Na tym konkretnym serwisie spadło rzeczywiście zainteresowanie ze strony najemców zagranicznych, ale jednocześnie wzrosło zainteresowanie ze strony najemców krajowych! Tego jednak w nagłówku sformułowanym przez wykopka @mookie już nie znajdziecie i nie jest to przypadek.

Kolejna sprawa to oczywiście co to w ogóle za serwis PepeHousing i na ile jest reprezentatywny dla całego rynku najmu w PL. Po wyguglowaniu nazwy widać od razu, że jest to serwis nakierowany na wynajmujących anglojęzycznych, nawet strona zgłasza się domyślnie po angielsku. Nie jest więc reprezentatywny dla całego rynku najmu, tylko dla jego specyficznego sektora.

Dla rzetelności trzeba też zaznaczyć, że jeżeli ktoś obecnie zastanawia się nad zakupem mieszkania pod wynajem, na etapie tej przysłowiowej "dziury w ziemi" to zanim do tego mieszkania wejdzie upłyną co najmniej 2 lata, bo tyle trwa proces budowlany. Dodając do tego kilka miesięcy na wykończenie - realnie mieszkanie można zacząć wynajmować za 2 i pół roku. Więc oceniając sens takiego ruchu, trzeba patrzeć w perspektywie ponad 2 lat - czy wtedy problemem wciąż będzie koronawirus (prawdopodobnie nie), czy uczelnie wrócą już do normalnego trybu, jak będzie wyglądała gospodarka, płace, bezrobocie, inflacja... A nie oceniać potencjalną inwestycję, która zmaterializuje się dopiero za 2 lata, według aktualnej sytuacji na rynku najmu i w gospodarce.

A dokładnie taki przekaz płynie od tych userów. Dyskredytują zakup mieszkania pod wynajem na bazie sytuacji w czasie pandemii. Oraz po sto razy dodają przeformułowany przekaz, że "mieszkania się nie sprzedają" dotyczący okresu lock-downu, kiedy nie tylko deweloperzy mieli pozamykane biura, ale i notariusze nie chcieli pracować.

Dlatego zachęcam do patrzenia podejrzliwie na każdy wykop płynący od tych wykopków, sprawdzania rzetelności, czy opis odpowiada treści znaleziska i zakopywania tego co jest oczywistym spamem, bo chłopaki mają agendę widoczną jak Pałac Kultury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny #ekonomia #inwestycje
  • 25
@nfhn: Nie rozumiem tylko po co. Przecież to kosztuje tyle ich czasu i energii. Obserwuje kilku deweloperów i widzę, że mieszkania się sprzedają. Spadków cen ofertowych za bardzo nie ma, ale można trochę więcej wynegocjować. Cena niższa może łącznie o 5%. Banki trochę luzują, chętni są. Ale nie, lepiej wynajmować jeszcze 5 lat mieszkanie po 2500 zł miesięcznie, żeby poczekać na spadek o 5%. Zajebista inwestycja.
@Snaki: na pewno nie schodzi tak jak 2 lata temu, bo ceny jednak mocno podskoczyły od tego czasu, ale schodzi ładnie. Wczoraj jedna firma podpisała umowę na 30 mieszkań po około 40m2 we Wrocławiu. Wszystko pójdzie na wynajem.
@nfhn: przecież ten cały mookie ma jakąś schizę na punkcie spadków cen nieruchomości, wystarczy tak jak mówisz wejść na jego profil. No nie jest to normalne.

Cóż, on sobie płacze w internecie, liczy ciągle na te masowe spadki cen, a życie płynie obok i pisze zupełnie inny scenariusz. XD

Ja mam nawet jeszcze parę screenów z marca jak wykopki wieszczyły jedno wielkie jebnięcie, może kiedyś wrzucę, ale póki co szkoda mi
Mirki, chyba każdy kto śledzi te tagi już to wie, ale popatrzcie na dzisiejszym przykładzie jak praktycznie każde znalezisko userów @mookie i @mickpl jest manipulowane w taki sposób, żeby pasowało do urabiania was pod tezę "nie kupuj nieruchomości".


@nfhn: Zakładasz, że na wykopie sami inwestorzy nieruchomości? Średnia wieku użytkowników wykop peel to między 14 a 19 lat.
Czyli nagłówek nie odpowiada treści znaleziska. Na tym konkretnym serwisie spadło rzeczywiście zainteresowanie ze strony najemców zagranicznych, ale jednocześnie wzrosło zainteresowanie ze strony najemców krajowych! Tego jednak w nagłówku sformułowanym przez wykopka @mookie już nie znajdziecie i nie jest to przypadek.


@nfhn:
W zasadzie to sam Puls Biznesu dał nagłówek "Studencki najem pod kreską" i dalej "Rezerwacje w kwaterach dla studentów i prywatnych akademikach są niższe o ponad połowę w stosunku
@nfhn: już im kilka razy wytykałem manipulacje i sprzeczności z artykułami, które sami linkują. Niestety żaden nie odpowiedział mi na pytanie jak ich skrzywdzili deweloperzy i co nimi kieruje. Moja teoria jest taka, że to multikonta jednego typa, którego nie stać na mieszkanie i siedzi na wsi u rodziców na poddaszu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: Niewykluczone ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś multi na pewno, bo z kilku kont płynie dokładnie ten sam język, zwroty, styl i nasilenie emocji. A sam mookie to już trollował na jakichś dolnośląskich forach inwestycyjnych w tę samą mańkę, trafiłem kiedyś na jego posty :)
@Ogau: @Krupier
Zobaczcie zresztą jak wilk o którym mowa to skomentował: "emocjonalne wystąpienie na mój temat" xDDDD Kisnę! Posty na wykopie - takie poważne. Mookie-reputacja - taka poważna. Wpis na mikro = "wystąpienie na mój temat".
SzitpostForReal to na stówę jego multi. Obstawiam jeszcze minimum: ForTHeEvulz, systemluster i kilku innych. Nie oznaczam tych pajaców ani reszty z tej bańki, bo i tak są poblokowani i nic sensownego poza trollowaniem nie mają
Pobierz
źródło: comment_1600958153OYnRxWUdYnKk6FWnT9Xk0T.jpg
@NaSmyczy: my właśnie podjęliśmy taką decyzję, że mieszkanie, którym się zainteresowaliśmy jest poniżej średniej za mkw w tej okolicy i nawet jak ceny spadną o te 10% czy ileś, to przez ten rok,dwa mieszkamy już na swoim, nie wynajmujemy i płacimy chociaż przez chwilę niższe raty niż później jak wibor (czy jego następca) skoczy w górę :)

Jeśli kupuje się mieszkanie dla siebie, to nie widzę sensu czekać. Czekaliśmy i wyszliśmy
@nfhn: niestety na wykopie to normalka, widzisz to bo się interesujesz nieruchomościami - ale połowa znalezisk to fake i panika bez powodu.
A co do tych typków, to wiadomo - sam mick pisał że ma ponad 30 lat, pewnie zdesperowany wynajmuje norę w mieście dotego stopnia że spędza godziny na pisaniu tu bajeczek i manipulowaniu tytułami.
W tym czasie normalni ludzie zarabiają na mieszkania albo odpoczywają.

Fajnie było zobaczyć ich twarze
@Ogau: Hehe W nim coś pękło, bo czekał, czekał, czekał... a w końcu kupił PRL-owską kostkę :) Nie wiem, może teraz chce się pozbyć tej kostki i kupić mieszkanie, stąd znowu agresora złapał? Cholera wie skąd ta nadaktywność. Co ciekawe i on i mickpl to Wrocław. Pszypadek? ;)
Cały wątek ze skrina poniżej:
https://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=22&t=22086&start=20

@rebekka

Fajnie było zobaczyć ich twarze przy znaleziskach z jakiejś akcji developerskiej na fb - jak któryś
Pobierz
źródło: comment_1600965139icwGPOaNFEnMk4FmNHPkQB.jpg
@mookie: nie denerwuj się. Będzie dobrze. :) Sprzedasz tę kostkę z PRL, w której umoczyłeś i może kupisz w końcu mieszkanie deweloperskie, o którym wyraźnie marzysz? Rozumiem, że ta nienawiść do deweloperów, to wynik niespełnionej miłości. Nie trafiłeś w rynek - trudno zdarza się. To nie powód, żeby popadać w obsesję. Pamiętaj, że możesz skończyć jak ci nieszczęśnicy od "domach z betonu", którzy najpierw przez lata zapowiadali spadki, potem sami kupili
@Krupier: to już jest głupie czepialstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°), bo dobrze wiesz, o co chodzi.
Wiem, że mieszkanie jest własnością banku, ale po spłacie kredytu mieszkanie robi się moje. Po 20 latach mieszkania wynajmowanego, mieszkanie nadal nie jest moje, a pieniądze w podobnej wartości wydane.
@Krupier: > Nie wyczułaś aronii. ;)
a bo za aronią nie przepadam ;)

póki co jeszcze nie jest - jest czas oczekiwania.. Najlepiej było napisać "moje" i sprawa jest jasna :) i na "swoim" można dokonywać wszelkich zmian, jakie tylko się zapragnie - tego bardzo mi brakuje w obecnej sytuacji, bo jest tyle rzeczy nie tak, albo brakujących, no ale 'nie będziemy inwestować w nie swoje ( ͡° ͜ʖ