Wpis z mikrobloga

Piszcie co chcecie ale ja używam również lewego kierunkowskazu na rondzie, eliminuję to w większości problem z wymuszaniem pierwszeństwa i daję większą świadomość kierowcom o moich zamiarach co do zjazdu. Fakt faktem, teraz zdecydowanie mało osób potrafi nie tylko czytać drogę, jeszcze mniej czytać kierowców.
To trzeba było wcześniej przyhamować.


@Pimenista: albo przed każdym wjazdem na rondo zatrzymywać się i badać sytuację.

Przecież było widać że ciężarówka nie ma zamiaru zwolnić


@Pimenista: widać na nagraniu, nie wiadomo jak widział to kierowca bo to dwie różne rzeczy, poza tym kierowca ciężarówki mógł bez problemu wyhamować. Serio, te zestawy z takich prędkości zatrzymują się dosłownie w miejscu bo nie dochodzi przy tych prędkościach do blokowania kół na
@elvar:

wina ciężarówki
ale jakby chciał, jej kierowca albo właściciel, po obejrzeniu nagrania mógłby wnosić o próbę wyłudzenia odszkodowania przez nagrywającego, bo ten spokojnie mógł wyhamować
@elvar: Jeśli nagrywający nie pokaże policji nagrania to nie będą mieli wyjścia innego niż wskazanie winy ciężarówki. Z nagraniem różnie może być, bo pomimo ze ciężarówka wymusiła, to nagrywający miał czas, miejsce i na tyle małą prędkość, że wydaje się że mógłby spokojnie uniknąć kolizji.
@elvar Z nagraniem różnie może być, bo pomimo ze ciężarówka wymusiła, to nagrywający miał czas, miejsce i na tyle małą prędkość, że wydaje się że mógłby spokojnie uniknąć kolizji.


@horizontal_vertical:

Widziałem ten odcinek ze 2 dni temu, też zwróciłem uwagę na to nagranie, bezczelna próba wyłudzenia aż rzuca się w oczy, i jeszcze ten teatralny krzyk udający przerażenie xd
Piszcie co chcecie ale ja używam również lewego kierunkowskazu na rondzie, eliminuję to w większości problem z wymuszaniem pierwszeństwa i daję większą świadomość kierowcom o moich zamiarach co do zjazdu. Fakt faktem, teraz zdecydowanie mało osób potrafi nie tylko czytać drogę, jeszcze mniej czytać kierowców.


@Menefe: nic nie eliminuje i na tym nagraniu masz idealny przykład. Jak wjeżdżasz na rondo to kierowca ciężarówki nie widzi Twojego kierunkowskazu bo jest zieleń na
@Mirkosoft: Jeżdżę "dużym" i zapewniam Cię, że widać prawy kierunkowskaz, nawet na takim rondzie jak tutaj. Samochód jest widoczny już na wysokości zjazdu na 431 Mosina. Fakt faktem, kierowcy w dużej mierze nie potrafią używać kierunkowskazów ani czytać drogi i kierowców.