Wpis z mikrobloga

@ironlelele: CPU w Pro było tylko trochę mocniejsze niż w zwykłej PS4 a to tu głównie leżał problem z tego co pamiętam, w przypadku PS5 moc będzie nieporównywalnie większa więc może to wystarczy.
No chyba że tak jak mówisz implementacja Vsync jest totalnie skopana to wtedy nic nie pomoże, 120 Hz powinno jedynie zmniejszyć odczuwalność problemu, VRR też
@MisPluszowyZWadaWymowy: no jak to o co? Dalej chca dymac na platnych upgrejdach gier, kompatybilnosc wsteczna na lasce tylko dla ps4, bo przeciez nie dadza teraz dla ps3, bo placiliscie za upgrejdy do ps4 xD. Gierki w cenie 350zl. Brak obslugi uhd filmow xD ha tfuna nich. Wszystkie gry zaprezentowane na prezentacji beda tez na xbox xDddd. Techniczne ps5 slabszy sprzet.
@Baccon Jak gra jest na sztywno ustawiona że może chodzić maks w 30 FPS i powiedzmy w 1080p czy 1440p to nic nie zrobisz bez modyfikacji samej gry, jeżeli autorzy gry tego nie zrobią to Sony nic na to nie poradzi.
Chociaż na XOne X w kompatybilności wstecznej mieli jakiś trick który sprawiał że gra zamiast w 720p chodziła w 4k, zdaje się gra była renderowana kilka razy i potem z tych
Brak obslugi uhd filmow xD


@HHHHHH: ej przecież jest

Wszystkie gry zaprezentowane na prezentacji beda tez na xbox


Przecież bzdura kompletna.

Dalej chca dymac na platnych upgrejdach gier


Zależy od wydawcy, kilku już potwierdziło bezpłatne.

Techniczne ps5 slabszy sprzet.


Najmniejsza różnica dotychczas pomiędzy konsolami.
@Dave987654321: tekstury 4k ma chyba każda gra multiplatformowa i implementacja tego + większa rozdzielczość dla jednej konfiguracji sprzętowej to nie jest nic trudnego i Sony mogłoby trochę ponsciskać na studia bo jak się dowiedziałem, że nie będzie żadnego upgrejdu dla Elite Dangerous to myślałem, że mnie #!$%@?.
@Baccon Już sama zmiana rozdzielczości i zdjęcie framerate cap wymaga modyfikacji, ingerencja w LOD to jeszcze więcej zabawy a pytanie jak skonstruowane są umowy i czy wydanie takiego patcha w jakiś sposób ich nie narusza albo może wiąże się z dodatkowymi kosztami, na przykład opłatami licencyjnymi.

Do tego zmiana limitu klatek w nie każdej grze jest taka prosta, w niektórych logika gry jest związana z framerate i potem masz takie jaja jak
@Dave987654321: ja wiem ale technicznie 4k i lepsze tekstury to nic wielkiego do zrobienia a to, że ktoś ma #!$%@? silnik gry to ¯\_(ツ)_/¯ to Sony powinno zależeć na takim obrocie spraw bo ich startowe tytuły praktycznie nie istnieją poza demon soulsami które coś sobą reprezentują. Ja już nie czuję żadnej potrzeby kupowania tej konsoli. W gry z PS4 w jakości z PS4 zagram... na PS4.