Wpis z mikrobloga

#htaccess #webdev Da się uzależnić wyświetlanie hasła ustawionego w htaccess na podstawie danego geoip?
Umiem wykryć czy mam interesujące mnie geoip ale nie wiem jak zrobić, żeby tylko ten przypadek wpuszczac na stronę bez potrzeby podawania hasła. Nawet nie wiem czy to możliwe bo w Internecie nikt chyba nie miał tego problemu.
  • 10
@Saeglopur mam ustawione hasło na stronę w htaccess. Na razie działa u wszystkich, a chce wyłączyć jego wymuszanie dla jednego kraju. Potem mogę dać przykład o co chodzi bo jestem w terenie, jeśli potrzeba.
@breja: Aktualnie wygląda to tak i chyba ma prawo działać. Tylko pojawia się kolejny problem. Do tej pory myślałam, że jak połączę się przez VPN, a mój VPN ustawia mi IP na SE, to będzie SE i już.
Okazuje się... że nie xD Ustawia się ta zmienna na EU, z jakiegoś powodu. ZMieniłam więc warunek na EU zamiast CH, żeby mieć na czym testować i hasło odpala się w obu przypadkach
@Phatee: Pytanie czy byle VPN tego nie omija i tak, wg mnie tak. Ja rozwiązywałbym to na poziomie samego serwisu. Choć rozumiem że chodzi tu chyba o już takie wstępne odfiltrowanie zwykłego ruchu, w skrajnym wariancie robią to amerykańskie webserwisy z wiadomościami odcinając kompletnie EU ze względu na brak nawet chęci przystosowania się do GDPR (nie winie ich akurat wcale;)