Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Elko Mirko,

Temat związany bezpośrednio z #pracbaza #podwyzka #sieci #siecikomputerowe #it #programista15k
Kończę właśnie magisterkę (kierunek EiT). Od 2 lat pracuję u jednego z integratorów operatorów telco, zajmuję się generalnie dziedziną związaną z sieciami telekomunikacyjnymi obecnie jako inżynier systemowy od strony przedsprzedaży. W ramach pracy wykonuję testy rozwiązań sieciowych, wdrożenia przedsprzedażowe u operatorów telco, prace rozwojowe, wsparcie przy utrzymaniu portfolio produktowego, mentoring techniczny dla inżynierów utrzymania i inżynierów klientów, szkolenie handlowców i prace związane z wycenami ofert itd. Wyniki w sprzedaży w mojej działce bardzo dobre. Do tej pory moja pensja z roku na rok rosła, od ok. 2.5k netto PLN jako stażysta, potem szybko podwyżka do ok 3.5k PLN, po drodze dodatki żeby wspomóc dokończenie ostatniego semestru studiów i generalnie od ok. pół roku mam podstawę w okolicach 4.8k PLN, ale uwaga na umowie zlecenie, ze względu na to, że bardzo mi się to opłacało. Do tego dochodzą premie kwartalne od wyników sprzedaży. Ja i mój manager mamy dobre wyniki, premie średnio dodawały mi ok. 1.3k, więc średnio te 6k PLN netto na umowie zlecenie miałem do tej pory. Niedługo kończy mi się status studenta (25 lvl) i mieszczę się jeszcze w PIT-0 do połowy następnego roku. W przyszłości chcę zaciągnąć kredyt i chcę w końcu przejść na umowę o pracę. Dyrektor oferuje 6k brutto PLN podstawy (dla mnie obecnie to 4.7k netto PLN), a ja chciałbym ściskać 5k netto PLN podstawy (po prostu uważam, że na tyle zasługuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)), więc zaproponowałem 6.5k brutto PLN, no i jest opór. Czy ja prezentuję roszczeniową postawę?
Dodam do tego, że mam certyfikaty, w tym te na poziomie CCNP #routing #switching + plus automatyzuję pracę, rozwijam się w #devops #ansible #python #sdn #nfv (tematyka dyplomu również zahacza o te tematy)
Pracodawca generalnie mnie docenia, uważam, że mocno się tam rozwijam zarówno w kontekście technicznym jak i handlowym i jest bardzo ciekawie, ale zaczynam zauważać po raz pierwszy opór i w ostateczności chciałbym spróbować rzucić papierami. Na tę chwilę rozmowy mają się odbyć na poziomie HRu, który ma zrobić wyliczenia, ale prawdopodobnie chciałbym wykonać jeszcze rozmowę z dyro i przedstawić moje możliwości i dotychczasowe osiągnięcia. Czy ktoś w podobnej działce, miał takie same doświadczenia?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f57dc448679b6c666e7b360
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 18
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: CCNP + Automatyzacja + przedsprzedażówka + 2 letnie doświadczenie i masz ofertę 6k brutto? Jak nie pracujesz w wygwizdowie dolnym to bym szukał innej pracy bo z takim stackiem 10k brutto na uopie powinno być bezproblemowe. U nas świeżaki po CCNA dostają 6-6,5k brutto.
  • Odpowiedz
6,5 Netto to z CCNA dostaniesz jak jesteś ogarnięty.


@fajq: takich kwot nie wykluczam natomiast osobiście takowych nie widziałem

Gdzie takie kwoty z CCNA? Chyba w jakis wiekszych miastach wojewodzkich?


@krzywy_kanister: u siebie mówię na podstawie Krakowa natomiast rok temu widziałem podobną ofertę w Warszawie
  • Odpowiedz
@d1sconn3cted: Dzieki, ja wlasnie patrzę obecnie z perspektywy Bydgoszczy, Torunia i ofert jest bardzo mało, stawki tez inne niż w stolicy, Krakowie czy Poznaniu lub Gdansku, moze trzeba pomyslec nad przeprowadzką. Może u OPa to rowniez kwestia lokalizacji.
  • Odpowiedz
@d1sconn3cted: Z wiedza CCNA (bez certa w moim przypadku)i jezykiem angielskim tyle nie płacą. Dostac sie tam tez nie jest łatwo chyba, ze mam wybitnego pecha, czytam na CCIE.pl, znajomi ktorzy tam pracuja mowia jak to brakuje ludzi, kilka lat temu aplikowalem i dostalem odpowiedz "feedback pozytywny ale nie mamy wakatu dla osob z angielskim". W tym roku aplikowalem i podobnie, feedback pozytywny ale przyjelismy kogos innego, niedlugo bedzie kolejna rekrutacja,
  • Odpowiedz
Z wiedza CCNA (bez certa w moim przypadku)i jezykiem angielskim tyle nie płacą.


@krzywy_kanister: to może zrób certa? ¯\_(ツ)_/¯ Czy dostać się trudno to nie wiem natomiast ostatnio od nas się jedna osoba tam przeniosła, a była to osoba raczej poniżej przeciętnej z naszego teamu
  • Odpowiedz
OP: @d1sconn3cted @krzywy_kanister @m00n @fajq
OP: Trójmiasto. Jeśli chodzi o integratorów, to słabo z konkurencją stąd może ciężej negocjować, a jestem trochę też niszy, bo do tego obsługuję projekty związane z sieciami WDM. Są tu jeszcze bezpośrednio vendorzy np. ADVA i może tu należy szukać.

Wydawało mi się, że za 2 lata exp-a 5 - 5,5k samej podstawy na rękę i premie średnio 1-1,5k netto to będzie nawet ok, a tu
  • Odpowiedz
@d1sconn3cted: Nikt od nich nie odpowiadal, ze brak certa to problem, niby zwracaja za zdany egzamin wiec to jakas oszczednosc. Mysle, ze trzeba trafic na dobry moment, tam naprawde maja duzy przerob, duzo osob aplikuje (jak wspominalem o Bydgoszczy), znajomy wspominal, ze sa osoby ktore sie przekwalifikowaly, jacys biolodzy czy geografowie, tez widzialem na linkedinie osoby po logistyce czy zarzadzaniach ktore jesli pracowały przed atosem nie w IT. W koncu na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na linkedin z Krakowa dostalem oferte do pracy w Cisco przez agencje jednak to byl VoIP, nie typowa dzialka sieci komputerowych, stawka raczej 10 tysiecy miesiecznie brutto. Huawei w Warszawie tez wiecej, 6-8 tysiecy brutto a byl to junior network enginner, nie mid z CCNP.
Trojmiasto to nadal jedno z wiekszych miast wojewodzkich, moze mniejszy wybor i stawki niz Warszawa, Krakow ale napewno wiecej niz Bydgoszczy. Kolega z poprzedniej firmy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Witaj w świecie Integratorów. Wyzysk z obietnicami dużych premii - sam od roku robię u Integratora i właśnie zmieniam robotę bo mam dość dokładnie takiej sytuacji jak ty. Korpo powinno ciebie bez problemu przyjąć za 10k+ netto (b2b), mi się udało a z twojego opisu mam mniejsze kompetencje niż ty. Chcesz to możemy pogadać na priv.
  • Odpowiedz