Wpis z mikrobloga

Za to kocham #finlandia . Wstaje sobie do pracy na 6 i mam do przejechania 30km. Nie spotykam nikogo, dosłownie nic nie jechało z przeciwka i nikt mnie nie wyprzedził. Spotkałem tylko 5 sarenek i 2 losie ( ͡° ͜ʖ ͡°) o taki kraj nic nie robiłem #oswiadczenie
  • 215
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

p0lak zapieprza o 6 w niedzielę żeby Fin mógł sobie z godnością pospać


@olelek: zawsze sobie mówię, trzeba było się uczyć to byś nie musiał z---------ć na 7 w niedzielę do roboty

  • Odpowiedz
@niebieskisufit: Ale pracujesz i pewnie mieszkasz w Finlandii... Więc jak się taka twoja niedziela przekłada na warunki fińskie?
Z tego co wiem prawo pracy i zapisy dotyczące nadgodzin i pracy w dni wolne różnią się od tych w Polsce.
Masz za to dzień wolny czy 1000% więcej płatne?
  • Odpowiedz
@miickey: prace załatwiłem wcześniej ale potem ja zmieniłem
@powiedz: Riihimäki, ja znam ang i daje radę
@yeloneck: czym się obecnie zajmujesz?
@Niebieski40: za to ze każdy każdego szanuje, ze mam spokój i ciszę, ze każdy szanuje prawo, ze państwo jest przejrzyste, za to ze pracując stać Cię na wynajmę mieszkania samochód itp itd a jeszcze w chu zostaje na koncie
@kubelek_klasik: wiec w czym problem?
@phoropter: na osobę, chce wystartować z
  • Odpowiedz
@sznajder: Płatne dużo więcej niż normalne, jest dużo dodatków i nie da się tego ominąć, pracowałem w Polsce i wiem jak pracodawcy wykorzystują pracowników- tutaj akurat tego nie doświadczyłem, tak jak mówiłem wcześniej - przestrzega się prawa i szanuje drugiego człowieka bez względu na wszystko
  • Odpowiedz
@sznajder: tymbardziej ze ja nie mam tutaj dni tygodnia, dla mnie każdy jest taki samo, w Polsce każda niedziela to kościółek kotlet rosół i zdychanie po sobotniej imprezie, my żyjemy w trochę innym tempie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niebieskisufit za każdym razem kocham ból d--y Polaków co zostali w Polsce pracują za grosze i muszą poczuć się lepiej pisząc teksty typu "najwyraźniej nie umiałeś sobie poradzić" xD nie rozmawiaj z debilami mirek

@Przegrywhere: kible u Hansa już wyszorowane? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niebieskisufit: nie rozumiem hype ludzi którzy muszą pracować od pon do pt. Też bym wolał robić mniej za więcej w weekend, a niedziela to dzień jak codzień. Lepiej mieć wolne w tygodniu bo przynajmniej można coś załatwić. Swoją drogą jaka tam jest stawka w tygodniu a np w niedziele i czym się zajmujesz
  • Odpowiedz
super! myśle ostatnio nad założeniem kanału na YT ale nie z filmami typu „ 5 rzeczy które mnie wkurzają w Finlandii” i „ 10 ciekawostek o Finlandii” tylko praktyczne porady, ogólnie i szczegółowo o życiu tutaj, co myślicie?


@niebieskisufit: mysle ze ogladal bym jak p------y

I piekny wybuch dup w czesci komentarzy, z podtekstem ze jak to mogles emigrowac i masz lepiej, ale za to ludzi nie ma, zdziczejesz, brakowalo
  • Odpowiedz