Wpis z mikrobloga

Za to kocham #finlandia . Wstaje sobie do pracy na 6 i mam do przejechania 30km. Nie spotykam nikogo, dosłownie nic nie jechało z przeciwka i nikt mnie nie wyprzedził. Spotkałem tylko 5 sarenek i 2 losie ( ͡° ͜ʖ ͡°) o taki kraj nic nie robiłem #oswiadczenie
  • 215
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peoplearestrange ja #!$%@? xD. Teraz pracuje w PL i mam dobrze płatną posadę, ale zaraz po studiach pojechałem do Niemiec #!$%@?ć na budowie. W tej gownopracy za gówno pieniądze po jednym dniu było mnie stać zatankować auto na full i coś sobie zjeść na mieście. W PL za jedną dniówkę w gownopracy jesteś w stanie zatankować 1/4 baku i na fajki już nie styka (i chyba i tak przesadziłem). Zmierzam do
  • Odpowiedz
@niebieskisufit: byłem prawie 2 tygodnie w Oulu (służbowo :P)
Finlandia na plus :
Czysto, schludnie, kultura jazdy autem - tutaj mógłbym jeździć codziennie autem i nie #!$%@?ć się na nic, wszyscy zachowują odległości nie przekraczają prędkości i ogólnie same superlatywy
  • Odpowiedz
@BaronGaultier mam to samo, w weekend jest wiecej ludzi wszędzie, drożej, loty są droższe - dlatego tryb pracy w weekendy mi odpowiadał. Problem się robi jak będąc w związku niebieski/różowy na np tylko weekendy wolne i ciężko jest czas razem spędzić.
  • Odpowiedz
za 12 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niebieskisufit: średnia pensja w Finlandii to 2500 Euro netto, więc 11 200 zł w przeliczeniu. Ty zarabiając 1200 zł w dzień masz 24 000 zł miesięcznie. A więc zarabiasz 2x więcej od przeciętnego Fina. Chyba że ta stawka w niedzielę to x 2 i tak naprawdę zarabiasz około 12 tysięcy PLN miesięcznie

Jakie masz koszty życia (mieszkanie, jedzenie + samochód)?
  • Odpowiedz
Niech sobie kazdy pracuje gdzie chce. Tylko nie rozumiem tego idealizowania pracy za granica i jednoczesnie mowienia jaka ta Polska zla. Slabe jest to gdy pisza to osoby ktore w kraju mialy tylko perspektywe pracy u janusza wyzyskiwacza i na tej podstawie wydaja osady. Fajne zycie mozna prowadzic i na emigracji i w Polsce. W PL tez sa firmy w ktorych mozna zarobic bardzo dobra kase i zyc na fajnym poziomie
  • Odpowiedz
@Under4est: nie obchodzi mnie gdzie sie lepiej zyje jako robak, trzeba nie byc robakiem to sie w PL zyje bez problemu, a jak ty przeliczasz gdzie jest lepiej zakladajac ze jestes na samym dnie drabiny spolecznej no to niestety moge tylko ci wspolczuc i jednoczesnie cieszyc sie, ze za granica takim ludziom jest lepiej i moga sobie pozwolic na np. wakacje

w finlandii ceny podobne jak u nas


nie bylem w helsinkach, ale bywam w sztokholmie i bys sie #!$%@? zdziwil z tymi cenami, oj baardzo bys sie zdziwil. a gdybys zobaczyl ceny uslug np barberow czy dentystow, to bys pierwszy lot wizzairem ze Skavsty bral zeby tylko w warszawie zrobic wypelnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeszcze powiedz ze
  • Odpowiedz
@Przegrywhere: aa co nie taka prawda? jedziesz pracowac za granice jak zwykly robol to kim jestes? chyba ze jestes lekarzem, informatykem lub pracujesz w normalnym zawodzie. Jesli jestes kierowca, budowlancem, pracujesz na magazynie to co? jestes wielkim kozakiem bo jestes w FINLANDI czy innym dziadostwie? nie obrazam nikogo w tym momencie bo sam pracowalem jako kierowca ale taka jest niestety prawda
  • Odpowiedz