Wpis z mikrobloga

Cześć! Dziś zapraszam Was do znaleziska 1 000 zł za przekroczenie prędkości o 11 km/h i kary nawet do 4 milionów złotych czyli mandaty w Szwajcarii


Mam nadzieję, że artykuł będzie dla Was ciekawy bo starałem się aby był praktyczny i przydatny ale również interesujący dla tych, którzy na razie do Szwajcarii się nie wybierają.

Pozdrawiam,
MG78

#podroze #podrozujzwykopem #szwajcaria

_____________________

Wołam osoby z mojej listy podróżniczej. Jeśli chcesz zostać dopisany do listy lub z niej wypisany to zaplusuj odpowiedni komentarz.

#roadtripbus - mój tag podróżniczy do obserwowania
źródło: comment_1599034268Qe8A3Ps1GZyVDg7kuAOhPe.jpg
  • 56
@MG78: #!$%@? mandaty i pewnie jak tylko bym wjechał do tego pięknego kraju to albo sąd albo utrata pieniędzy życia bo w Polsce to zasada ograniczenie +30 z reguły wchodzi każdego dnia
Ale idzie się pewnie przyzwyczaić, bliskość Niemiec i Włoch gdzie można srać całkowicie na mandaty bo Szwajcarów na to stać i pobawić się mogą szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bartez_94: Akurat moim zdaniem, wielkość mandatu uzależniona od zarobków jest jak najbardziej na plus. Dla jednego 500 zł to dużo, inny będzie miał wywalone i dalej będzie przekraczał prędkość, bo tego nie odczuje. Zresztą po to są te ograniczenia, żeby nie strugać bohatera i szpanować, że się umie jechać 80 zamiast dozwolonych 50
@bartez_94: Reprezentujesz typowy problem z polskimi kierowcami - nie wiadomo na jakiej podstawie uważasz, że masz prawo decydować jaka prędkość jest na danej drodze właściwa. Skoro ktoś postawił ograniczenie, to były do tego jakieś podstawy i twoją rolą jest jego przestrzeganie, a nie wymyślanie sobie "ta droga ma dwa pasy, to wg moich standardów obowiązuje tu inne ograniczenie".
często nie chodzi o żaden szpan, droga prosta z chodnikiem, oświetlona i jest jakieś śmieszne ograniczenie 50km/h gdzie w innym województwie taka sama droga ma już 70 (albo gorsza).


@bartez_94: no jak się patrzy tylko na tą drogę to faktycznie, można mieć takie ograniczone myślenie.
Reprezentujesz typowy problem z polskimi kierowcami - nie wiadomo na jakiej podstawie uważasz, że masz prawo decydować jaka prędkość jest na danej drodze właściwa. Skoro ktoś postawił ograniczenie, to były do tego jakieś podstawy i twoją rolą jest jego przestrzeganie, a nie wymyślanie sobie "ta droga ma dwa pasy, to wg moich standardów obowiązuje tu inne ograniczenie


@ms93: stary, ja tu kiedyś dyskutowałem z typkiem, który wprost mi napisał, że z
a na co mam patrzeć? mowa jest o normalnych warunkach pogodowych i natężeniu ruchu. Już nie doszukujcie się tu nie wiadomo czego xD


@bartez_94: hmmm, no nie wiem, pomyślmy. Może warto spojrzeć na gęstość zabudowań, na bliskość domów od drogi, na częstotliwość ruchu pieszych albo może na to, że w pobliżu jest szkoła? #!$%@?, czynników jest tak wiele, że trzeba naprawdę nie potrafić patrzeć szerzej mówiąc, że "droga jest droga, bez
@Krupier: i ma trochę racji w tym. Nie widzę podstaw by jeden urzędas twierdził, że na jego drodze można jechać tylko 50km/h a na drugiej identycznej inny urzędas zezwalał na 70km/h. Sam mając od wielu lat prawo jazdy wiem ile na takiej drodze mogę jechać bezpiecznie dla siebie i innych uczestników ruchu.
Edit jeszcze: jest tyle anomalii, że proszę nie wyskakuj ze szkołami, mam na myśli różne trasy a nie okolice
Akurat moim zdaniem, wielkość mandatu uzależniona od zarobków jest jak najbardziej na plus


@sked: Generalnie tak, ale w Polsce to nie zadziała. Jaki dochód, z którego roku i kto będzie pilnował czy podstawa jest słuszna? A prezes firmowym samochodem od jakiego dochodu? Dlaczego ja jako rozsądny i rozważny kierowca o dużych dochodach mam płacić większy mandat od Sebka walącego na czarno zamykającego prędkościomierz na lokalnych drogach swoim gruzem? Sory, ale nie.
Ale idzie się pewnie przyzwyczaić,


@bartez_94: na pewno idzie i wychodzi to pewnie na plus wszystkim. Znajomy pracując w Szwajcarii zawsze się na mnie dziwnie patrzył jak leciałem z 70-80kmh w zabudowanym (przez byle jaką wieś, nie po osiedlach) xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MG78: w Norwegii strzelił mnie radar ostatnio, miałem o 10km/h więcej i dostałem 2100koron kary co w przeliczeniu daje blisko 900zl także również mandaty są srogie
@numer_rachunku_karty: to nie ja jestem ekspertem, ale wierzę, że dałoby się wymyślić jakiś normalny sposób - minimalny mandat dla takich właśnie łebków, co to będą myślec, że skoro robią na czarno to będą płacić 0, no nie, a przykład z prezesem, on prowadził, on zarabia on płaci, spółka nie ma tu nic do rzeczy, ale to tylko takie gdybanie jakiegoś amatora w necie, posłowie teraz są bardziej zajęci przerzucaniem się gównem
@sked: masz szczęście że piszesz na mirko, kiedyś był taki temat na głównej i ktoś napisał podobnie jak ty, dostał chyba kilkaset minusów i dziesiątki elaboratów jakie to nie sprawiedliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BTW też popieram takie coś
@ms93: Tak jak ograniczenie ze 140 na 120 na A8 (odcinek obwodnicy Wrocławia). Gdzie wybudowano drogę przystosowaną do jazdy z prędkościa 140km/h a POTEM tam się pobudowała patodeweloperka tuż przy AOW i kazali obniżyć ograniczenie bo im jest za głośno w blokach i miasto zmniejszyło na 120km/h?
To niech oddadzą hajs za infrastrukture drogi przystosowanej do 140km/h bo ta jest znacznie wyższa niż dla drogi 120km/h.
@sked: wysokość mandatu od zarobku zmieniłaby bardzo niewiele. Każdy kto zarabia więcej ma to tak zrobione, że zarabia firma/spółka/cokolwiek a on jest biedny.

Więc taki biedak w ferrari by dostał też takie 500zl mandatu i tyle. Bardziej od wartości auta by to miało sens, ale wtedy co z (wy)pożyczaniem?
@ms93: ale w Polsce większość znaków, dotyczące ograniczenia prędkości, są nieadekwatne do warunków xD #!$%@? tych znaków, bo świagier Miecio ma firmę, a Zbysio siedzi gdzieś w radzie nadzorczej i trzeba trochę zarobić, więc nastawiają tych znaków #!$%@? wie gdzie, #!$%@? wie jak, a potem Ty jako kierowca musisz się męczyć.

Jak za granicą widzisz ograniczenie do 30, to wiesz, że serio trzeba jechać 30, bo droga kręta, niebezpieczny zakręt, można
Akurat moim zdaniem, wielkość mandatu uzależniona od zarobków jest jak najbardziej na plus.


@sked: ja jestem mocno przeciwko, bo będzie tak samo jak z podatkami czyli będą płacić biedni, klasa średnia będzie ruchana ile wlezie, a najbogatsi i tak mają sposób na ukrycie zarobków
łoić punkty, zabierać prawka, zwiększyć kary za jazdę bez uprawnień itd. itp. - tego nie odkupisz za pieniądze (plus konfiskata pojazdu i po zabawie)

zatrzymujesz bogacza w
@sked: z tymi mandatami uzależnionymi od zarobków to jest bardziej złożona sprawa. Przede wszystkim Szwajcaria to federacja i każdy kanton ma inne reguły. Generalnie aby mandat liczyć od dochodu to sprawca musi albo spowodować wypadek, albo coś zniszczyć (czyjąś własność), wtedy sprawa idzie do sędziego, który nalicza w zasądzonym wyroku karę taką, że delikwent przemyśli sens swojej egzystencji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza tym przynajmniej w kantonie
@ms93: Nie odwracaj kota ogonem, bo to wlasnie Ty masz problem - prawdopodobnie albo jezdzisz jak ciapa i nie potrafisz sie prawidlowo zachowac na drogach 2+ jedniowych albo najzwyczajniej leczysz kompleksy, zwalaniajac/blokujac innych. Nie tobie decydowac z jaka predkoscia ktos inny ma jechac - twoim zadaniem jest ruszenie Twojego ciapowatego dupska na prawa strone, zgodnie z przepisami ruchu drogowego ;P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gmkcz: Nawet nie będę zaczynał dyskusji, bo szkoda zachodu na takich ludzi jak ty. Już mi wystarczy, że gdy jadę 50 w terenie zabudowanym, to na mnie "szybcy ale bezpieczni kierowcy" naciskają i niebezpiecznie wyprzedzają, nie będę się jeszcze użerał tutaj.
@MG78 Oglądałem dzisiaj vloga na yt, gdzie Polak za przekroczenie prędkości w Norwegii dokładnie o 11 km/h dostał mandat niecałe 1500 PLN xD W Polsce to kwestia bodajże stówki czy też "dogadania się" z p. policjantem xD