Wpis z mikrobloga

"A widzi Pan, jeśli ja nie dam państwu na policje i wojsko, to nikt mnie nie zatrzyma przed wyjazdem za granicę, gdzie i więcej płacą, i mi wątrobę za darmo* wyleczą" ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 421
@JAI2L9LAD: Ale głupie. Państwo potrzebuje obywateli, więc potrzebuje też służby zdrowia, żeby za dużo obywateli nie umierało lub nie uciekało tam, gdzie są lepsze warunki.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: idac ta logika mozna wprowadzic wolno rynkowe wojsko, nie rozumiem czemu za moje pieniadze ktos ma bronic piekarnie z bialegostoku w przypdaku inwazji. mi nie jest wojsko potrzebne bo uciekne a jakos chce bronic majatku to niech sobie oplaci zolnierzy prywatnie
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Typowy Janusz. Niby logiczne, ale tak naprawdę to człowiek z bolącą wątrobą nie potrzebuje pieniędzy na leczenie, tylko leczenia, obojętnie kto mu je zapewni. Tak samo można powiedzieć, że państwo ma chorych/umierających obywateli, których potrzebuje wyleczyć, bo ochrona obywateli jest podstawowym sensem istnienia państwa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JackDaniels:
Ale głupie. Państwo potrzebuje obywateli, więc potrzebuje też służby zdrowia, żeby za dużo obywateli nie umierało lub nie uciekało tam, gdzie są lepsze warunki.

Kim Dzon Un mógłby się z Tobą co do tego nie zgodzić
  • Odpowiedz
@JackDaniels państwo nie potrzebuje nawet obywateli. Bastiat już dawno zaorał państwowość i polityków którzy wycierają sobie mordę że państwo coś potrzebuje. Otóż państwo nie jest tworem rozumnym ani nawet żywym więc niczego nie potrzebuje tym bardziej ludzi którzy będą mówić co potrzebuje. Za każdym "państwo potrzebuje" kryje się "pewna grupa ludzi potrzebuje"

Gdyby Korwin nie był #!$%@? to uznałbym że właśnie cytuje Bastiata, ale z drugiej strony trzyma sztamę z narodowcami.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Wątroba jest narządem nieunerwionym więc powiedzieć wątroba mnie boli to jak powiedzieć, krew mnie boli, albo włosy mnie bolą.

Nie zgadzam się z większością co tam ględzi ten stary psychol, ale państwo jest korupcjogenne i urynkowienie edukacjii i służby zdrowia przyniosłoby same plusy. Szkoły nie wyglądały by jak relikty przeszłości gdzie na dobrą sprawę marnujesz 12 lat życia, a szpitale co cóż zaczełyby funkcjonować.

Państwo powinno znaleść inną drogę
  • Odpowiedz