Wpis z mikrobloga

#koronawirus #lotnictwo #malta #hiszpania
xDDD!
Właśnie zadzwoniłem sobie do bip'u, żeby dowiedzieć się o której Rada Ministrów ma dzisiaj posiedzenie - chciałem dowiedzieć się w jakim terminie spodziewać się informacji o uchwaleniu nowego projektu o zakazie ruchu lotniczego.
I wiecie co?


Projekt ustawy który mówi o zakazie ruchu lotniczym m. in. z Hiszpanii, Malta i Albanii wejdzie w życie od jutra, i nawet nikt nie będzie mógł tego jakoś ostatecznie przedyskutować.
Super sytuację muszą mieć ci, którzy aktualnie znajdują się na wakacjach i dzisiaj wieczorem się dowiedzą że od jutra nie wrócą do kraju

  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@suchy_zebodol: Trochę nie na temat, ale jak byłem parę lat temu na Malcie to przechodziłem koło "rodaków", którzy rzucali w domy kamieniami bo się nudzili jak czekali na autobus czy coś i jeden chciał zacząć rzucać i we mnie (przechodziłem po prostu). Któraś z jego towarzyszek go powstrzymała, bo jednak rzucanie w ludzi budziło już jakieś poczucie moralności w niej.

Do tego połowa graffiti na Malcie była po polsku...

Od
  • Odpowiedz
@x-SANTA-x Sytuacja wygląda tak. Jeśli rozporządzenie będzie faktycznie tak jak mówią, że do 1. września można latać a potem już nie to:
Jeśli wylot masz 30stego to prawnie się łapiesz więc możesz lecieć
2. Po 2 dniach będą cię ściągać z wakacji
3. Jeśli nie polecisz to tracisz pieniądze z biura bo nie polecisz a wycieczka się odbywa więc Twoja wina
4. Jeśli polecisz to wrócisz po 2 dniach i masz
  • Odpowiedz
@suchy_zebodol: podobna sytuacja u mnie - mam bilet na Maltę na 29.08. Postanowiliśmy zamienić na Grecję o dzień później jak pojawiła się zapowiedź zamknięcia Malty. Na razie nie mówi się nic o zamknięciu lotów do GR.

Co do rozporządzenia to obstawiam, że będzie dziś wieczorem - taki u nas standard legislacyjny (23:46). Trzymam tylko kciuki, żeby narodowi chempioni nie dorzucili bez zapowiedzi GR do tej listy( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
Ja bym chciał usłyszeć potwierdzone info czy czasem nie mogę sobie na luzie bez żadnego przypału odbyć podróży Polska-Niemcy-Malta-Niemcy i pociągiem z powrotem do Polski
  • Odpowiedz
@suchy_zebodol: Ale to musisz zadzwonić do konsulatu Niemiec i sprawdzić jak to wyglada. W Niemczech na lotniskach robią testy każdemu teraz nie wiem czy obywatelom czy wszystkim, obywatele na 100% za darmo), wbijasz w 24h kwarantannę i czekasz na wynik. Dotyczy to krajów które są na ich czarnej liście.

Natomiast to co chcesz wiedzieć - jak przylecisz do Niemiec i wrócisz do Polski blablacarem to nikt Cię nie sprawdzi, bo
  • Odpowiedz
@suchy_zebodol: potwierdzone info będzie jak będzie rozporządzenie w dz. u. Niestety gwarancji co do jego zmiany nie ma - takie akcje przeprowadzają w kilka godzin w razie potrzeby.

Co do podróży przez DE albo inny kraj to nie wypowiadam się bo nie wiem i raczej nie planuję takich rozwiązań (stąd pomysł na GR).
  • Odpowiedz
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu: Niekoniecznie, jak ktoś jest tranzytem to nie robią, tu można poczytać :https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1367243#p1367243 na różnych grupkach podróżniczych to samo czytałem
@suchy_zebodol: Możesz sobie poszukać fora gdzie ludzie pisali że jak była kwarantanna dla osób wracających z USA w Polsce, to wiara wracała do Niemiec z Niemiec busem i żadnej kwarantanny nie mieli. Przypału nie będziesz miał żadnego bo ty wracasz sobie z Niemiec. Przypominam że Polska to
  • Odpowiedz