Wpis z mikrobloga

@GienekZFabrykiOkienek: pracowałem w banku SGB ponad rok i przy wypowiedzeniu nic mi nie zabrali. Od tamtej pory robię w amerykańskich korpo i to samo. Może jak kierownik uważa, że osoba na wypowiedzeniu to jakiś patus... W każdym razie nigdy nie słyszałem, by komuś odebrali w Polsce uprawnienia. W USA na pewno tak, bo tam jak kogoś zwalniają to mogą to zrobić z dnia na dzień.
@Rangers: no ja cały czas mówię o odejściu z własnej woli, a nie zlikwidowania stanowiska i zwolnieniu. Najgorzej jak ktoś ma wypowiedzenie 3 miesiące - odebrać dostępy to jak pozwolić mu mieć 3 miesięczny urlop i jeszcze za to zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@YodaMonster: to normalka, szczególnie jak coś nie jest uregulowane w kp. czy innym adekwatnym kodeksie, więc op jest pewna swojego, a może się okazać że jakby sprawa trafiła do sądu pracy to być może by przegrała.
@Mefedronka: zapisy wypowiedzenia sa tu nieostre, ale urlop wazny,cofnięcie zwolnienia ze swiadczenia pracy srednio. Zapisuje sie to szczegowolo w wypowiedzeniu: kiedy urlop (skierowanie),kiedy poszukiwanie pracy, zwrot sprzetu, rozliczenie sie z kasy, oraz zwolnienie ze swiadczenia ze zgodą na cofnięcie. Nie ma za co:)
dziś już drugi raz czytam przykład że sądy orzekly coś sprzecznego w dwóch analogicznych sprawach. Przydałby nam się system w ktorym każde jedno orzeczenie staje się prawem (°°


@YodaMonster: ja w mojej pracy miałem sytuacje, że w jednym czasie wpłynęły odwołania do praktycznie dwóch identycznych spraw. Wszystko poszło do jednego SKO, a wróciły dwie różne decyzje z sprzecznymi ze sobą argumentacjami.
@Mefedronka: nie urlop idzie pierwszy jak masz zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy.
Ale przez to ze ten zapis jest dziadowski na tym Twoim wypowiedzeniu to bym napisała na Twoim miejscy do tej zewnętrznej firny księgowej.
@CapaldiTheDoctor: czy ja wiem czy obecnie nie realne? 100% identyczne nigdy nie beda, wszak nawet bliźniaki jednojajowe zawsze się czymś różnią ale co z sytuacjami w 90% podobnymi? Mamy teraz technologie by budować bazy danych orzeczeń i w nich z łatwością się poruszać. W tym wątku mamy dwa sprzeczne orzeczenia, jedno mówi że pracodawca może (...) bez zgody pracownika, a inne mówi ze nie może i tyle. To nie powinno mieć
@YodaMonster: W tej sytuacji się zgodzę ze tak różne orzecznictwo jest głupota, śle orzeczenia są na przestrzeni paru lat, wiec możliwe, że coś się zmieniło w prawie pracy, albo wynika to z jakichś przepisów międzynarodowych. Jednak to o czym piszesz, czyli 10% różnicy w sprawie to już ogromna różnica. Czasami wpływająca na treść wyroku, czy nawet odstąpienie od wymierzenia kary.
@Mefedronka nie chce mi się czytać całego. Na wypowiedzeniu powinnaś mieć że do dnia takiego i takiego jesteś na urlopie, a od kolejnego dnia jesteś na wypowiedzeniu bez świadczenia pracy. Pracodawca może Cię skierować na urlop w okresie wypowiedzenia, ale musisz się na niego zgodzić. Z przywróceniem do pracy jest tak, że może, ale też musisz się zgodzić. Źle skonstruowane wypowiedzenie ze strony pracodawcy. Odezwij się na pw.