Wpis z mikrobloga

@Sebus_PL: kwestia cofnięcia przez pracodawcę oświadczenia woli złożonego uprzednio pracownikowi ze skutkiem prawnym nie jest uregulowana w Kodeksie pracy.Z utrwalonego orzecznictwa Sądu Najwyższego wynika jednoznacznie, że późniejsze odwołanie oświadczenia woli wymaga dla swej skuteczności zgody adresata. Zgody takiej nie można jednak domniemywać, jeśli pracownik oświadcza, że nie zgadza się na cofnięcie oświadczenia woli pracodawcy o zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia. Zastosowaniu przepisu art. 61 k.c. w okolicznościach
@Mefedronka: to pracodawca wypowiedział Ci umowę o pracę i w tym zawarł, że zwalnia cie ze świadczenia pracy na okresie wypowiedzenia? Ogólnie nigdy o tym nie słyszałem. Dziwne, by pracodawca coś takiego robił... Tak to mógłby nadal korzystać z pracownika. Jeśli chodzi o niewykorzystany urlop to jest to w gescie pracodawcy - albo każe Ci go wykorzystać, albo wypłaci ekwiwalent pieniężny
@SiDi:

pracodawca wypowiedział Ci umowę o pracę i w tym zawarł, że zwalnia cie ze świadczenia pracy na okresie wypowiedzenia?


tak, od sierpnia przyszla nowa pani od pracy, pewnie nie chciał, żebym jej gadała złe rzeczy zeby nie zrezygnowała
w taki sposób zwolnil jeszcze dwie dziewczyny

Jeśli chodzi o niewykorzystany urlop to jest to w gescie pracodawcy - albo każe Ci go wykorzystać, albo wypłaci ekwiwalent pieniężny


ale czy wniosek urlopowy
@SiDi: no z tym urlopem to dobrze mówisz, ale jak zaznaczyłeś, ja również nie jestem zaznajomiony ze zwolnieniem z pracy. Wiec, jak wykorzystać urlop, jak nie pracujesz? to jest jak byś miał urlop w dni wolne od pracy, no troche #!$%@?.

a @Mefedronka jej dali zwolnienie z obowiazku pracy bo na wypowiedzeniu dali jej taki suchy powód zwolnienia

"Covid-19" i #!$%@?. xD
lepiej nie mieli już dostępu do twoich systemów na wypadek gdyby czuli się urażeni #!$%@? z roboty czy coś


@GienekZFabrykiOkienek: o, dobry przykład.
ale jak to ma się z urlopem? po mojemu się gryzie.
"nie pracujesz ale idziesz na urlop od niepracowania by nie pracować" xd