Wpis z mikrobloga

@Mefedronka: https://www.infor.pl/prawo/praca/rozwiazanie-umowy/2904124,2,Zwolnienie-z-obowiazku-swiadczenia-pracy-wzor.html

Cofnięcie zwolnienia pracownika ze świadczenia pracy

Gdyby pracodawca zwolnił pracownika z obowiązku świadczenia pracy, a następnie chciał, aby ponownie wrócił do pracy, musi pamiętać, że nie może tego zrobić jednostronnie. W takim przypadku nic nie uzasadnia żądania pracodawcy powrotu do wykonywania pracy przez pracownika. Nawet szczególne potrzeby pracodawcy, braki kadrowe nie stanowią podstawy do wezwania pracownika do pracy. Jedyną możliwością jest dojście z nim do porozumienia. Zgoda pracownika na
@Mefedronka masz klauzulę o możliwości odwołania się na tym wypowiedzeniu? Jak nie, to możesz to podważyć nawet po kilku miesiącach w sądzie pracy xD i będzie zmuszona Cię przywrócić jak sąd tak zadecyduje xD. Przerabiałem to z Różowym.

Odpisała coś?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mefedronka: dokładnie. Obojętnie jak się zinterpretuje wypowiedzenie. Czy jestes na urlopie czy już nie świadczysz pracy, email to zaden kontakt. Jesteś w bieszczadach i nie masz internetu ;)
@steemm: w jakim celu mnie obrażasz? Widziałeś jej treść wypowiedzenia? Ja widzę jedno zdanie, które przepisała ręcznie, nie jest to zdjęcie.

@Mefedronka: czyli teoretycznie (jeżeli dobrze policzyłem i uznałem najkrótszy możliwy okres), to obowiązuje Cię do końca sierpnia? Przeczytaj uważnie całe wypowiedzenie, bo wrzuciłaś jedno zdanie. Jeżeli faktycznie masz rację, to odpisz pracodawcy, że nie i zacytuj odpowiednie zdania z wypowiedzenia.
@Mefedronka:

Jedyny wypadek, w którym pracownik musi iść na urlop w terminie wyznaczonym od górnie przez pracodawcę jest przypadek opisany w art. 167(1) Kodeksu pracy, który stanowi, że w okresie wypowiedzenia umowy o pracę pracownik jest obowiązany wykorzystać przysługujący mu urlop, jeżeli w tym okresie pracodawca udzieli mu urlopu. W takim przypadku wymiar udzielonego urlopu, z wyłączeniem urlopu zaległego, nie może przekraczać wymiaru wynikającego z przepisów art. 155(1).