Wpis z mikrobloga

@Aeciatko: zacytuję: "Urlop do wykorzystania w wymiarze 14 dni do końca sierpnia" - zastanawiam się właściwie do prawnika wysłałam zapytanie bo nie wiem jak to ugryźć, czy to liczy się jako wniosek sam w sobie, czy mogę walczyć o ekwiwalent.
I kilka innych kwestii też mnie martwi, ale najbardziej ten urlop właściwie.
Co o tym sądzisz?
  • Odpowiedz
@Mefedronka: no bo jak opinii o zdalne nauczanie. Ona się #!$%@?ła, że skoro nie ma cie w poniedzialek w pracy to pewnie robisz zdalne nauczanie. A dobrze wie że tak nie jest, jest ona zwykłą wredną idiotką.
  • Odpowiedz
@Mefedronka: Jak masz na wypowiedzeniu napisany urlop to czyli go wykorzystałaś. A że i tak jesteś zwolniona ze świadczenia pracy to właściwie nic Ci ten urlop nie daje, bo i tak masz wolne, za to pracodawca nie musi Ci wypłacać ekwiwalentu. Dobrze to rozegrał.
  • Odpowiedz
@Mefedronka: Pracodawca może przywrócić do obowiązku świadczenia pracy w czasie wypowiedzenia.

Cofnięcie oświadczenia o zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia jest skuteczne bez zgody pracownika. Sąd Najwyższy w wyroku z 4 marca 2009 r. (II PK 202/08) stwierdził, że jednostronne bezpodstawne zwolnienie pracownika z obowiązku wykonywania pracy w okresie trwającego stosunku pracy może być w każdym czasie odwołane przez pracodawcę poprzez wezwanie pracownika do podjęcia świadczenia pracy, a warunek
  • Odpowiedz
@Mefedronka: Jak dla mnie zbyt ogólnikowo. Powinno być coś w stylu „ pracownik w okresie 01.08 - 15.08 będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym...” i taki wniosek powinnaś miec podpisany aczkolwiek ona może ratować się ze np odmowilas podpisania i to dalej będzie miało moc prawna.
  • Odpowiedz
@JesterHead_: Sąd Najwyższy w wyroku 5 lipca 2005 r., sygn. akt: I PK 176/04 stwierdził, że Skuteczne zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia przesądza o tym, że pracownik, który nie wyraża zgody na cofnięcie oświadczenia woli w tym przedmiocie, nie jest obowiązany do podporządkowania się poleceniom pracodawcy świadczenia pracy we wskazanym miejscu i terminie. Niezastosowanie się pracownika do takich poleceń pracodawcy nie stanowi ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych.
  • Odpowiedz