Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki i mirabelki!

To moj pierwszy rant o pracy. #rozowypasek tutaj.
Pracuje w #it w UK jako developer in test - czyli robie backend i pisze automatyczne testy na przemian .
Moj problem polega na tym, ze QA Lead - niebieskipasek jest manualnym testerem,
totalnie niezainteresowanym technologia - nie wie nawet jak gita uzywac (o ile wie co to jest)
i sam niczego nie chce sie uczyc. Przygotowywane sa dla niego sesje jak ma najprostsza rzecz robic.
Nie raportuje do niego z oczywistych powodow, jednak to, ze ma wazniejsze stanowisko,
zapewne niegorsza pensje zaczyna mnie mocno dobijac. Pracuje w firmie ponad rok, on dwa lata, na poczatku mi to nie przeszkadzalo,
po kilku miesiacach project manager powiedzial, ze mam uczyc QA Lidera jak pisac automatyczne testy bo ... chca mu dac promocje.
Nie dowierzalam w to co slysze. Z czasem bylo tylko gorzej QA Lead - totalnie niewyuczalny, dawalam mu nawet
instrukcje krok po kroku co ma robic, pisalam wszystko na arkuszu zeby mogl sie zawsze odwolac do tego to on mowil, ze za duzo informacji
i ze potrzebuje przerwy po ktorej wracal do swoich obowiazkow i nie chcial wracac do treningu juz w ogole, natomiast to ja bylam atakowana, ze on nie umie.
Dodam, ze odkad pracuje w tej firmie nie dostalam ani jednej podwyzki, nie mialam ani jednego treningu ani nawet pair programming,
nikt mi w pracy nie pomaga bo gdy wskakuje w nowa rzecz i mam z czyms problem i pytam to Head of Engineering (z ktorym najczesciej pracuje przy projekcie)
sprawdza najpierw moj PR i zamiast odpowiedziec na pytanie to po prostu commituje swoja zmiane.
Moja firma promuje siebie jako bardzo tolerancyjna i ze niby wspiera women in tech. Jednak w calym tech teamie pelnym mezczyzn jestem ja i front-end developerka.
Kilku kolegow z teamu co roku bierze udzial w wydarzeniu typu 'women in tech' i ostatnio slyszalam jak Head mowil do wspolpracownikow 'odbebnijmy to i zrobmy reklame firmie'.

Chcialam przepracowac chociaz 1 rok i szukac czegos nowego i wtedy covid happened, rekrutacje zostaly zamrozone itd.

Niedlugo mam miec coroczny przeglad.
Polega to na tym, ze pracownicy dostaja formularze na ktorym maja wybrac trzech dowolnych kolegow z pracy i wystawic im opinie.
Powinnam poruszyc temat niesprawiedliwosci czy odpuscic i szukac nowej pracy? Niestety mam 3 miesiace wypowiedzenia...

#it #qa #programista #15k #dev

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2287bbc320eaecdaada68b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 4