Wpis z mikrobloga

@Bartholomaeus: To nie jest czasem tak, że w przeciwieństwie do np. żabki, społem nie jest najemcą, a właścicielem lokali użytkowych? To czyniłoby z nich całkiem zamożne przedsiębiorstwa


@Podsumowanie:
Tak. Co wiecej niekiedy społemy wynajmują innym swoje lokale po zlikwidowanych sklepach. Np w moim rodzinnym miasteczku dochod z takiego najmu przewyzsza ten ze sprzedazy.

Doszukujac sie zaś słabości i powodu niepowodzeń przedsiewziecia, mysle ze chodzi głównie o opór materii i mentalność
Społem dlatego późno wstołem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oni mają taką ogromną bazę lokalową w najlepszych lokalizacjach i ogólnie rozbudowane zaplecze, że chyba musiał tym zarządzać przez ostatnie 30 lat pijany absolwent szkoły specjalnej.

To tak jakby w biegu na 100 metrów startować od 60 metra a i tak przegrać, nie mam pojęcia jak oni dali się tak doszczętnie wyprzedzić innym sieciom ( ͡° ʖ̯ ͡
@Bartholomaeus: W moim miescie jeszcze 10-15 lat temu pssy to była wręcz potęga handlowa. Posiadali kilkanaście sklepów w każdej części miasta i w okolicznych wsiach. Właściwie w prawie każdej części miasta najbliższym sklepem było spolem. Mieli tez własna piekarnie i całkiem niezłą restauracje, ale dzisiaj wszystko jest sprzedane lub zburzone przez idiotów z zarządu, którzy nabrali kredytów i zadłużyli wszystko, a później brali kredyty na spłaty poprzednich, aż rozprzedali wszystko i
@Bartholomaeus: Nie zgadzam się z tym potencjałem, bo nie ma żadnych szans, żeby nie kojarzyła się z PRLem. Kontekst kulturowy tego sklepu i logo się zmienił. Na takiej samej zasadzie, jak swastyki nie wymyślili naziści, ale nie stanie się nagle powszechnie używanym symbolem, ze względu właśnie na skojarzenia z bardziej nowożytną historią.
Społem to nie sieć. Czesc dziala w porozumieniu z ogolnopolska centrala, ale generalnie maja #!$%@?. Najwazniejsze spolem sa bialostockie i zakopianskie - i oba maja w dupie te ogolnopolska centrale. Inne, mniejsze juz dawno zmienily i nazwy i przynaleznosc. Czesc przynalezy do eurocash, czesc do spedu - czesc nawet dziala z portugalczykami bezposrednio. Jak chcecie mozecie zadawac pytania - znam temat od podszewki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nuuk: no w samym centrum miasta sprzedali(lub wynajęli, na 1000% pewien nie jestem) miejscówkę, którą dobre kilka lat temu wyremontowali :P także tego