Wpis z mikrobloga

OHP 142,5kg x 2 stojąc... Zero pomocy nóg, zero pomocy biodra.

Ogromny PR :D I najśmieszniejsze że to nie było moje główne ćwiczenie na dzisiaj, bo najpierw zrobiłem wyciskanie vs gumy 1RM, gdzie zrobiłem 242,5kg x 1 czyli o 2,5kg poprawiłem swój PR :)

Dopiero jako drugie ćwiczenie wpadło OHP i niespodziewanie lekko poszło, tam jeszcze był zapas lol.

W każdym razie tricepsy mam jakieś zmęczone, ale co się dziwić jak mocno je bombarduje cały czas.

1h incline bench rows - to bardzo fajne ćwiczenie, szczególnie dla osób co mają dużo masy na plecach. Po prostu pozwala na o wiele większy ROM, dopięcie u góry ruchu. Fajnie wchodzi, no i leżąc na ławce oszczędzamy zmęczenie dołu pleców.

Dzisiejszy trening
Bench vs heavy bands 220x1 230x1 242,5kg x 1 (147,5kg bar weight + 95kg bands)
OHP 110x1 130x1 142,5kg x 2
DB triceps rollback 3x8
Upright rows to chin, low pulley - 140kg 4x8
1H incline bench rows 4x6
Hammer curls 4x6
Triceps pushdown 4x8

#silownia #sport #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf #pokazforme
IntruderXXL - OHP 142,5kg x 2 stojąc... Zero pomocy nóg, zero pomocy biodra.

Ogrom...
  • 55
wyprostowales ręce?, czy nie robisz do konca?.


@richmotherfucker: Zawsze wyciskam do końca, chociaż na ułamek sekundy zawsze zablokuje te łokcie. Zza głowy?? W sensie jak? Że sztanga leży na plecach jak do siadu i z pomocą nóg wyciskasz do góry?
@IntruderXXL: tak, nogami wyciskasz jak nie dajesz rady i robisz tj podskok, normalnie można stojąc przecież ciężar podnosić za pomocą barków jedynie. Jak ciężar duży to całym ciałem się próbuje ale to przecież bezsensu. Siedząc tez można i nie korci by nóg do tego użyć. Wiec jak, więcej z przodu czy zza głowy wyciskasz?
tak, nogami wyciskasz jak nie dajesz rady i robisz tj podskok, normalnie można stojąc przecież ciężar podnosić za pomocą barków jedynie. Jak ciężar duży to całym ciałem się próbuje ale to przecież bezsensu. Siedząc tez można i nie korci by nóg do tego użyć. Wiec jak, więcej z przodu czy zza głowy wyciskasz?


@richmotherfucker: Siedząc robię w OHP 157,5kg x 1 z przodu ofc. Z tyłu głowy wiesz nie widziałem aby
jakieś porady co do tych hammerow? Myślę by se dołożyć 2 serie po robieniu bica jeśli mówisz że są sensowne.


@Supprah: Hammery zawsze warto robić, nawet jak zależy Ci tylko na wyglądzie łap. Bo pracuje wtedy często zaniedbany mięsień ramienny.
Możesz wrzucić jak chcesz hammery, ale najlepiej na początek albo środek treningu, bo to jest dobre ćwiczenie aby użyć dużego ciężaru.
Też można to ćwiczneie robić na wiele sposobów, normalnie tak
@IntruderXXL: Niebezpieczne?. Tak samo jak z przodu. Chyba że źle wypracowane barki są lub jak wspomniałeś brakuje mobilności. Z przodu jak wyciskasz to podobnie możesz sobie nogami pomoc. Ciezko to nazwać „wyciskanie nogami” skoro używasz rąk. Wiem o co Ci chodzi ale to nie jest tak jak mówisz, pomoc dolnej partii jest wtedy kiedy nie masz sił lub ciężar za duży. Jak robisz klatkę to tez nogami wyciskasz, zwłaszcza jak leżysz
Niebezpieczne?. Tak samo jak z przodu.


@richmotherfucker: Nie, o wiele bardziej niebezpieczne jest właśnie wyciskanie zza głowy. Bardzo łatwo o kontuzje szczególnie kiedy w grę wchodzą duże ciężary, walka z ciężarem.

Ciagle myślenie podczas wykonywania ćwiczeń - o tych właśnie mięśniach co pracują mogą przynieść pozytywne efekty. To połączenie mózg - mięśnie jest wtedy lepszej jakości i naprawdę można wtedy więcej aniżeli pozwolić zamartwiać się mózgowi, ze już nie możesz.


Przepraszam
. @IntruderXXL: @IntruderXXL: @IntruderXXL: @IntruderXXL: @IntruderXXL: Ty ale co ty #!$%@? z ta kulturystyka - robisz sile ok, ale to nie znaczy, ze robisz to dobrze. Mówiłem o zasadzie działania organizmu i miesni, jak podnosisz Za głowę pusta sztangę to tez nogami ja wyrzucasz?. Czy samymi rękoma?. Domyślam się co chcesz podkreślić, daremnie to wychodzi. Tak siła siła, a przyjdzie knypek polowe mniejszy i pozamiata podłogę. Czemu?.
zamieniłeś dni ME, czy zawsze startujesz od upper?


@bdm_bq: Właśnie dopiero co zmieniłem :) I eksperymentuje. Po prostu odkąd skupiłem się na ciężkich siadach z gumami/łańcuchami w ME lower, nie byłem wstanie zregenerować się na ME upper, po prostu zmęczenie CUN + obolałe łapy/barki uniemożliwiało mi dobre zrobienie ME upper, więc sobie pomyślałem a co jakby zmienić kolejność?

Muszę pocisnąć tak wiele tygodni aby coś więcej móc powiedzieć, w każdym razie