Wpis z mikrobloga

OHP 142,5kg x 2 stojąc... Zero pomocy nóg, zero pomocy biodra.

Ogromny PR :D I najśmieszniejsze że to nie było moje główne ćwiczenie na dzisiaj, bo najpierw zrobiłem wyciskanie vs gumy 1RM, gdzie zrobiłem 242,5kg x 1 czyli o 2,5kg poprawiłem swój PR :)

Dopiero jako drugie ćwiczenie wpadło OHP i niespodziewanie lekko poszło, tam jeszcze był zapas lol.

W każdym razie tricepsy mam jakieś zmęczone, ale co się dziwić jak mocno je bombarduje cały czas.

1h incline bench rows - to bardzo fajne ćwiczenie, szczególnie dla osób co mają dużo masy na plecach. Po prostu pozwala na o wiele większy ROM, dopięcie u góry ruchu. Fajnie wchodzi, no i leżąc na ławce oszczędzamy zmęczenie dołu pleców.

Dzisiejszy trening
Bench vs heavy bands 220x1 230x1 242,5kg x 1 (147,5kg bar weight + 95kg bands)
OHP 110x1 130x1 142,5kg x 2
DB triceps rollback 3x8
Upright rows to chin, low pulley - 140kg 4x8
1H incline bench rows 4x6
Hammer curls 4x6
Triceps pushdown 4x8

#silownia #sport #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf #pokazforme
IntruderXXL - OHP 142,5kg x 2 stojąc... Zero pomocy nóg, zero pomocy biodra.

Ogrom...
  • 55
@IntruderXXL: Upright rows to chin, low pulley - 140kg 4x8

Co powiesz na temat tego ćwiczenia? Czy będzie ono bezpieczne dla większości osób, czy też jest z tym podobny problem jak z wersją ze sztangą? Używasz do tego uchwytu sznurowanego jak dla triceps pushdown?
Co powiesz na temat tego ćwiczenia? Czy będzie ono bezpieczne dla większości osób, czy też jest z tym podobny problem jak z wersją ze sztangą? Używasz do tego uchwytu sznurowanego jak dla triceps pushdown?


@smok_bozy: Na wyciągu robię to ćwiczenie identycznie jakbym miał sztangę. A czy jest to bezpieczne ćwiczenie? U mnie nigdy nie powodowało dyskomfortu, używam w nim dużo ciężaru, kontroluje ruch, dla mnie same plusy. Czy bym polecił to
OK, kumam. Kiedyś kombinowałem z płaska ławka, ale trzeba było ustawiać po 2 xy 3 krążki pod nie xd


@DywanTv: Dlatego szybciej i wygodniej jest używać ławki z regulowanym skosem, i na takiej wiosłować :) Ale jest to ciut inny ruch.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: Tak, tak robię. Lubię to ćwiczenie bo mozna dowalic upper back bez orania lower back. A przy normalnych wiosłach sztangą właśnie lower najbardziej czuje.
A przy normalnych wiosłach sztangą właśnie lower najbardziej czuje.


@DywanTv: Właśnie to jest największy problem, szczególnie jak większe ciężary wchodzą w grę, wtedy wiosła bez podparcia niesamowicie męczą dół pleców, a to natomiast ogranicza ciągi/siady/gm które można wykonać w tygodniu. Dlatego ja bardzo sporadycznie wykonuje ciężkie wiosła bez podparcia.
Co powiesz na temat tego ćwiczenia? Czy będzie ono bezpieczne dla większości osób, czy też jest z tym podobny problem jak z wersją ze sztangą? Używasz do tego uchwytu sznurowanego jak dla triceps pushdown?


@smok_bozy: Jeśli koniecznie chciałbyś wykonywać to ćwiczenie, a czujesz dyskomfort, to przy odpowiednim podejściu spokojnie byś się zaadaptował i po kilku tygodniach wykonywał je już normalnie. Jednak nie wiem, czy jest to na tyle niezastąpione ćwiczenie, że
Jak robisz powiedzmy 3-6RM to zawsze rozgrzewałbyś się jedynkami? Chodzi o ciężkie ćwiczenia, bo jak mamy np. lat pulldown pod koniec treningu to raczej nie trzeba się mocno grzać nawet jeśli lecimy do upadku.


@urak666: Zależy od tego jaki jest cel i czy znam swój poprzedni 3-6RM :) Jeżeli znam swój poprzedni 3-6RM i teraz chce go pobić, osiągnąć jak największy wynik, osiągnąć jak największą intensywność, to rozgrzewam się jedynkami, aby