Wpis z mikrobloga

Przegladam sobie wyniki wyborow prezydenckich w #uk i mnie serio dziwi, że są tutaj jacyś sympatycy np. Bosaka. Czy oni sobie zdają sprawę z tego, że w kraju do którego dobrowolnie przyjechali osoby niehetero mogą brać śluby a w takiej Szkocji za niedługo do szkół wejdzie program nauczania o tolerancji między innymi dla LGBT:D? Ja się czasami zastanawiam jak można żyć w tolerancyjnym kraju, widzieć, że to nie robi nikomu nic złego i nadal mieć takie poglądy xD

#japiehdole
  • 56
@gwiezdna: Zobacz wypowiedzi Dominika Tarczynskiego dla brytyjskich stacji. Spędził 5 lat w Londynie i ma skrajnie prawicowe poglądy i nie chce tego co „widział w Anglii”. Sam poznałem dużo muzułmanów w Szkocji co mieszkają tu od urodzenia i nie ma podoba im się kierunek UK
@jadalny_kasztan czyli mają gdzieś tak fundamentalną kwestię jak prawa człowieka i wyrabane na chaos jaki to tworzy, byle podatki były mniejsze xD no to trzeba być niepowaznym.
Aczkolwiek pewnie masz rację, ci mniej empatyczni mogą tak myśleć i dali się porwać wizji paroweczek.
@CorpseBide no ale to on wybrał sobie kraj do emigracji rzucając lotką w mapę czy jak xD? To chyba o nim świadczy, że nie ogarnął tematu zanim tutaj przyjechał. I nie wiem, może rzeczywiście mieszka w jakiejś spelunie w Londynie i może rzeczywiście wpadł w jakieś kibolskie towarzystwo co nie zmienia faktu, że lot powrotny kosztuje 59.99 i trwa tylko dwie godziny. A skoro tak bardzo nie chce jednak do Polski to
@CorpseBide
@filozof900 ja wiem, ale plucie jadem na kraj który się jednak dobrowolnie wybralo jest dla mnie chore. Osobiście wolałabym żyć skromniej ale gdzieś, gdzie czuje się dobrze. Poza tym come on, mówimy pewnie o ludziach na minimalnej, to też nie tak, że oni nagle zarabiają w tym UK krocie.
Oni sami pewnie są imigrantami, których by nie chcieli w Polsce- czyli takimi, którzy nie potrafią się zasymilowac i szanować panujących na
@gwiezdna: zalezy gdzie jest kogos dom. Ja mimo ze tu mieszkam dosyc dlugo czuje sie jak gość. Nie interesuje się tutejsza polityka( szczegolnie jak sie dowiedzialem ze jest system jowów) Do tego Szkocja gdzie zawsze wygrywa SNP i nie ma kompletnie innej opcji. Inna kultura, inni ludzie, inne priorytety. To tak jakby mnie interesowala polityka Hiszpanii. Jezdze tam co roku na wakacje ale co mnie obchodzi czego sie ucza dzieci w
@kamil-wasniewski ale można sobie w UK mieć osobiste przekonania takie jakie się chce. Ogół społeczeństwa jak i Państwo jednak nie toleruje homofobii, ksenofobii itp. i z tym też należy się tutaj liczyć. W sumie za poglądy typu Bosak wygłaszane tutaj publicznie można wylecieć nawet z pracy, więc zostaje tylko przeklinanie pod nosem we własnym domu. Mnie to dziwi, że ktoś chce dobrowolnie żyć gdzieś, gdzie wg jego poglądów panuje ta słynna sodoma