Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś w stanie wskazać kto jest mniejszym złem? Duda czy Trzaskowski?
Szukam sensownych argumentów.
W I turze głosowałem na innego kandydata. Nie cierpię zarówno PO jak i PiS.
Widzę, że tutaj na wykopie wszyscy stoją raczej po stronie PO, ale nie do końca rozumiem dlaczego.
Aktualny rząd ma mnóstwo afer, głupich decyzji, niepotrzebnych podatków, ale przecież PO ma na sumieniu chyba jeszcze więcej, prawda? Te wszystkie afery, podwyższenie wieku emerytalnego, niedotrzymywanie obietnic wyborczych i mnóstwo wpadek. Niech ktoś wypowie się podając jakieś mądre argumenty, jestem ciekawy waszego zdania.
#duda #trzaskowski #wybory
  • 50
@weibik: podwyższenie wieku emerytalnego to nie zachcianka jakiegoś tam posła, tylko konieczność. Wiesz co to jest dług publiczny? Skończymy jak Grecja jak będziemy wybierać ludzi, którzy zaciągają w naszym imieniu kredyty. Ty nie rozumiesz, że teraz z twojej pensji zabierane jest 2 k co miesiąc na różnego rodzaju daniny, a za 20 lat, żeby spłacić dług przy małej liczbie obywateli (bo wymieramy) to nie będzie 2 k tylko 4 k. Będziemy
Pamiętam afery PO i nie głosowałam na nich w wyborach parlamentarnych, ale myślę, że w obecnej sytuacji ktokolwiek inny niż Duda wspierający szkodliwe pomysły PiSu jest na wagę złota. Nigdy nie było sytuacji, w których ministrowie nie wiadomo na co lub niepotrzebnie lekką ręką wydawali miliony z kieszeni podatników i nie tylko nie podawali się do dymisji z powodu utracenia zaufania społecznego, ale byli chronieni przez swoich, bo wszystkie insytucje są już
@weibik: bo o takich rzeczach się nie mówi. Przypomina mi się jakiś dokument odnośnie jakiegoś kraju byłej Jugosławii - przyszli inwestorzy z zagranicy, wykupili fabryczkę czegoś tam, która była ogromnym pracodawcą w tamtym regionie, udupili cały przemysł. Ludzie tam sobie żyli ok, ale jak inwestor przejął i wykończył biznes to połowa młodych stamtąd uciekła. Starzy zostali i chleją ze smutku i tyle w zasadzie.
I to się dzieje w Polsce i
@weibik: a ja Ci powiem szczerze, że jestem w podobnej sytuacji i dla mnie mniejszym złem jest w tej sytuacji Duda, na co dzień śledzę polityką w miarę na bieżąco i znam historię zwycięstwa PiSu w 2015r, oraz to czym to było spowodowane (według mnie) ludzie naprawdę wtedy czuli się oszukani poprzez podwyższenie wieku emerytalnego, podwyższanie podatków, chęć sprowadzania uchodźców, wyprzedaż krajowego dorobku zachodnim firmom itp. Opozycja w osobie PO po
@weibik: Jeśli byłeś dorosły i pracowałeś w czasach rządów obu partii odpowiedź sobie na pytanie. W czasie których rządów żyło Ci się lepiej i było Cię na więcej stać.
@Idan_: Zresztą tę sytuację dobrze obrazują pojawiające się ostatnio pytania o to, czy nie można w jakiś sposób pociągnąć do odpowiedzialności TVP za skrajną stronniczość przekazu, wychwalanie jednego kandydata, a nawet puszczania jego "spotu" w wiadomościach - problem wygląda tak, że KRRiT czuwające nad rzetelnością publicznych mediów (finansowanych z naszych podatków, przypomnę) tworzą 3 osoby z PiS, dwie związane z opozycją, a powołana niedawno Rada Mediów Narodowych rzekomo zajmująca się szczególnie