Wpis z mikrobloga

drogie mirki, jest sprawa

moja babcia miala wczoraj najprawdopodobniej udar mozgu. Pogotowie zabralo ja kolo 17 do szpitala kolejowego w #bielskobiala. Objawy:

- dezorientacja
- oslabienie lewej reki i nogi
- hiperwentylacja
- brak koordynacji ruchowej lewej czesci ciala
- nudnosci

niestety przez te sytuacje z #koronawirus do teraz (po prawie 20 godzinach) nie zrobiono jej nawet tomografii. Siedzi w jakiejs izolatce i nie ma z nia kontaktu. Lekarz przez telefon powiedzial, ze nie zrobia nic do momentu otrzymania negatywnego wyniku na covid-19.

Czy ktos z was ma moze jakies wtyki w tym szpitalu i moze dac mi znac na priv czy cos mozna z tym zrobic?

Druga sprawa, czy to serio jest teraz normalne postepowanie z osobami z udarem? Przeciez tutaj kazda godzina jest wazna, zeby babcia nie byla niepelnosprawna. A ona tylko lezy w izolatce i nie podaja jej zadnych lekow.

Bede wdzieczny za rady co mozna z ta sytuacja zrobic

#medycyna #udar #choroby #szpital #nfz #zdrowie #bielskobiala
  • 159
@inogattino: no ale najgorsze w tym jest to, że przecież są przypadki nagłe - tak jak piszesz. i co teraz?

nie rozumiem tego wcale. moja siostra wykonuje badania chorym na covid19 (cześć z nich ma jeszcze nowotwór, więc nie można ich przestać leczyć). oczywiście są dodatkowe środki ostrożności, odkażanie sali zabiegowej (co trwa chyba ze 3 godziny) ale to się DA zrobić.

no ale najatwiej nie robić nic. eh, szkoda gadać.
@bartdziur do tego doprowadziło karanie lekarzy za nieumyślne błędy. Jeżeli lekarz może pójść do więzienia jak będzie ratował z Twoja babcię i przez to zarazi kogoś wirusem: będzie czekał zgodnie z procedurą na wynik badania na wirusa.
Podobna sytuacja doprowadziła do tego że w USA w wielu stanach osoba z raną brzucha przed operacją jest zawożona na tomograf aby przed operacją wiedzieć co trzeba zrobić. Zbieranie informacji jest zgodne ze sztuką lekarską
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: Z doswiadczenia w Lodzi, mlody chlopak z tetniakiem do natychmiastowej operacji nie doczekal sie wyniku badania krwi na covid, dopiero po ktorym to wyniku mial byc operowany :/