Wpis z mikrobloga

drogie mirki, jest sprawa

moja babcia miala wczoraj najprawdopodobniej udar mozgu. Pogotowie zabralo ja kolo 17 do szpitala kolejowego w #bielskobiala. Objawy:

- dezorientacja
- oslabienie lewej reki i nogi
- hiperwentylacja
- brak koordynacji ruchowej lewej czesci ciala
- nudnosci

niestety przez te sytuacje z #koronawirus do teraz (po prawie 20 godzinach) nie zrobiono jej nawet tomografii. Siedzi w jakiejs izolatce i nie ma z nia kontaktu. Lekarz przez telefon powiedzial, ze nie zrobia nic do momentu otrzymania negatywnego wyniku na covid-19.

Czy ktos z was ma moze jakies wtyki w tym szpitalu i moze dac mi znac na priv czy cos mozna z tym zrobic?

Druga sprawa, czy to serio jest teraz normalne postepowanie z osobami z udarem? Przeciez tutaj kazda godzina jest wazna, zeby babcia nie byla niepelnosprawna. A ona tylko lezy w izolatce i nie podaja jej zadnych lekow.

Bede wdzieczny za rady co mozna z ta sytuacja zrobic

#medycyna #udar #choroby #szpital #nfz #zdrowie #bielskobiala
  • 159
niestety przez te sytuacje z #koronawirus do teraz (po prawie 20 godzinach) nie zrobiono jej nawet tomografii. Siedzi w jakiejs izolatce i nie ma z nia kontaktu. Lekarz przez telefon powiedzial, ze nie zrobia nic do momentu otrzymania negatywnego wyniku na covid-19.


@bartdziur: co #!$%@??

Druga sprawa, czy to serio jest teraz normalne postepowanie z osobami z udarem? Przeciez tutaj kazda godzina jest wazna


@bartdziur: nie, oczywiście że to nie
@bartdziur: ja jestem #!$%@? akurat ale bym tam wbijał nawet oknem i dorwał osobę odpowiedzialną. są sposoby na wejście zawsze, choćby przez jakieś tylne drzwi do kotłowni czy okno albo nie wiem dać w łapę pracownikowi jakiemuś.
@bartdziur nie ma tu kogoś z Radia Bielsko? Media to doskonały przyspieszacz działania szpitali.
Ten szpital to pieprzona umieralnia btw.
Kręciłem kiedyś z pewną młodą i uroczą pielęgniarką z tego szpitala, otwarcie mówiła (akurat położniczy) że bez łapówki dla salowej, oddziałowej - czy jak te öber pielęgniarki tam się nazywają - nie ma szans na przyjęcie porodu w cywilizowanych warunkach.

Kręć Małysza, nic innego nie pozostaje.
@megawatt @bartdziur Z tego co slyszalem, w moim wojewodztwie byl przypadek jednej starszej Pani ktora zabralo pogotowie z podejrzeniem zawalu. Miala byc przetransportowana do innego szpitala na oddzial kardiologiczny lecz inny szpital nie chcial jej przyjac bez testu na koronawirus. Zanim odjechala ten test byl zrobiony na szybko i co ciekawe okazal sie pozytywny. Wiec to chyba nie jest jedyna praktyka gdzie nie przyjmuja. Ta Pani z mojego wojewodztwa miala 'szczescie', ze